Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 sierpnia 2004

Nvidia sponsorem NGL podczas Games Convention w Lipsku
Nvidia sponsorem NGL podczas Games Convention w Lipsku

Michał Bobrowski, 5 sierpnia 2004, 17:06

W dniach 19-22 sierpnia 2004 odbędą się w Lipsku jedne z największych targów gier multimedialnych Europie Games Convention 2004. Swoje najnowsze gry prezentować będą światowi producenci gier komputerowych oraz oprogramowań, Internetu, sprzętu i akcesoriów multimedialnych.

John Carmack przemawia, id Software nie próżnuje

[email protected], 5 sierpnia 2004, 13:08

„Jestem niesamowicie dumny z Dooma 3. Uważam, że jest to najlepsza gra, jaką do tej pory zrobiliśmy, przewyższa ona wszystkie moje oczekiwania. Brzmi to dość banalnie, ale jest to całkowita prawda” – wypowiedział się guru programistów, John Carmack, na serwisie Slashdot. Nie to jednak jest najważniejsze dla graczy, którzy o jakości jego produkcji mogą się przekonać sami.

Angielska prasa przeciwko grom – Manhunt nadal pod ostrzałem

Speed, 5 sierpnia 2004, 12:46

Morderstwo czternastolatka z Wielkiej Brytanii (oprawca, osobnik o trzy lata starszy, rzekomo grał w grę Manhunt) wywołało na Wyspach prawdziwą burzę. Śledzimy tę sprawę na bieżąco (patrz: „Manhunt przyczyną morderstwa...” i „Rodzice zamordowanego nastolatka domagają się 50 mln...”) – dziś pojawiły się kolejne nowinki w tej sprawie.

Czas wybrać najlepsze Zoo
Czas wybrać najlepsze Zoo

[email protected], 5 sierpnia 2004, 12:41

Microsoft dzierży tytuł monopolisty, teraz chce najprawdopodobniej zapracować na miano firmy odpowiedzialnej społecznie. Dobroczynne działania są oczywiście połączone z kampanią reklamową sequela bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych (u nas zupełnie niedostrzeżonej) gry – Zoo Tycoon. Akcja ma na celu wybranie „Ulubionego Amerykańskiego Ogrodu Zoologicznego”, który w nagrodę otrzyma 25 tysięcy dolarów.

Half-Life 2 najprawdopodobniej dopiero w październiku
Half-Life 2 najprawdopodobniej dopiero w październiku

Speed, 5 sierpnia 2004, 12:02

Wszelkie znaki na niebie i ziemi, okoliczne ptaszki, ćwierkające tuż za oknem, a także wieść gmina niesie że premiera Half-Life 2 będzie miała miejsce dopiero w październiku, a nie jak to planowano – we wrześniu. O takiej możliwości poinformował jeden z pracowników firmy Valve.

Havok ma się dobrze - nowe fundusze pozyskane

Speed, 5 sierpnia 2004, 11:27

Przedstawiciele firmy Havok, twórcy Havok Game Dynamics Engine (silnika fizycznego wykorzystywanego w większości najnowszych produkcjach), poinformowali, że udało im się uzyskać nowe fundusze. Dzięki temu możliwe będzie kontynuowanie prac nad kolejnymi algorytmami, zapewniającymi odpowiednią fizykę w grze.

Top 10 gier w US (05/08/04)

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2004, 11:09

Przedstawiamy Wam kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD (tydzień od 18 do 25 lipca). Aż połowa z prezentowanych dziś tytułów sygnowana jest logiem Microsoft. Jak widać, „Gigant z Redmond” ostatnim czasy całkowicie zdominował rynek oprogramowania rozrywkowego w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański gigant wchłonie Nintendo?
Amerykański gigant wchłonie Nintendo?

Speed, 5 sierpnia 2004, 10:22

Szef korporacji Microsoft, niekwestionowanego giganta branżowego, Bill Gates na łamach niemieckich magazynów finansowych wyraził zainteresowanie przejęciem japońskiego Nintendo. Nowa zachcianka kapryśnego szefa, czy plan dalszego rozwoju Microsoftu?

Oficjalna zapowiedź Neverwinter Nights 2
Oficjalna zapowiedź Neverwinter Nights 2

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2004, 10:15

Stało się. W dniu wczorajszym, firma Atari oficjalnie zapowiedziała produkcję drugiej części Neverwinter Nights. Jedna z najbardziej oczekiwanych gier RPG zostanie stworzona przez studio Obsidian Entertainment i zadebiutuje na rynku w 2006 roku.

Twórcy serii Europa Universalis zajmą się produkcją strategii opartych na legendarnych grach planszowych
Twórcy serii Europa Universalis zajmą się produkcją strategii opartych na legendarnych grach planszowych

Speed, 5 sierpnia 2004, 09:44

Studio developerskie Paradox Entertainment, mające na swym sumieniu popełnienie gier z serii Europa Universalis, uzyskało prawa do dwóch starych, popularnych marek: Diplomacy oraz Squad Leader. Dla gracza oznacza to pojawienie się w najbliższym czasie dwóch (co najmniej!) nowych gier strategicznych, bazujących na starym, wysłużonym – i co najważniejsze – sprawdzonym pomyśle.

Pierwsze modyfikacje do Dooma 3 już dostępne

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2004, 08:55

Entuzjaści komputerowej rozrywki potrzebowali dokładnie czterech miesięcy i siedmiu dni, aby stworzyć pierwszą modyfikację do klasycznego Dooma. Co prawda, zarówno nowe etapy jak i przeciwnicy pojawiły się już przy okazji archaicznego Wolfenstein 3D, ale to właśnie opublikowana przez Jeffrey’a Birda 17 kwietnia 1994 roku premierowa plansza do Dooma, rozpętała prawdziwą burzę modyfikacji, bez której dzisiaj nie wyobrażalibyśmy sobie większości gier, ukazujących się na rynku. Fani najnowszego dzieła id Software nie zamierzali czekać z poprawkami tak długo i gdy tylko Doom 3 pojawił się na półkach sklepowych, ochoczo wzięli się do roboty. Efektem tego jest kilka interesujących modyfikacji, które właśnie pojawiły się w sieci.