Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 sierpnia 2004

Poradnik: Fenimore Fillmore: The Westerner

Redakcja GRYOnline.pl, 18 sierpnia 2004, 16:42

Poradnik do zabawnej gry przygodowej The Westerner, w której stajemy do obrony naszego rancza na Dzikim Zachodzie. Solucja została podzielona na 8 rozdziałów i opatrzona zdjęciami niemal każdej wykonywanej czynności.

Nowy sprzęt od Nintendo?

Elrond, 18 sierpnia 2004, 16:00

Od jakiegoś już czasu wiadomo, iż rynek rozrywki elektronicznej związany z konsolami rozwija się bardzo prężnie. Firmy rywalizujące o prymat na tym polu wszelkimi dostępnymi sobie środkami pragną zdystansować rywali. Firma Nintendo postanowiła wytoczyć kolejne działa i stworzyć rozszerzenie popularnej konsoli Nintendo 64. Informacja ta, choć nie potwierdzona jeszcze oficjalnie przez przedstawicieli firmy, ma swoje źródło w ... patencie, który został zatwierdzony 3 sierpnia tego roku przez Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Firmowych.

Duke Nukem Forever ma się dobrze – twierdzą autorzy

Speed, 18 sierpnia 2004, 15:59

Duke Nukem Forever to tytuł, który zasłynął z tego, że... jeszcze na rynku się nie ukazał. Dla przypomnienia, każdy z nas (a przynajmniej większość) czeka na tę grę już pełne 7 lat! Programiści ze studia 3D Realms są mimo wszystko dobrej myśli, wszak podstawa to myśleć pozytywnie. Przedstawiciele tej firmy uspokoili ostatnio zniecierpliwionych fanów, którzy po braku aktualizacji oficjalnej strony internetowej w ostatnich 2 miesiącach, zaczęli snuć kasandryczne wizje. „Yeah! Nadal tutaj jesteśmy!” – zapewniają pracownicy developera. Co to oznacza dla nieśmiertelnego Duke’a? Przypuszczalnie – nic nadzwyczajnego...

NHL 2005 – światowa premiera 21 września 2004 roku
NHL 2005 – światowa premiera 21 września 2004 roku

Speed, 18 sierpnia 2004, 14:52

Amerykański oddział konsorcjum wydawniczego Electronic Arts poinformował na oficjalnej stronie internetowej NHL 2005, że najnowsza odsłona z tego popularnego cyklu gier o hokeju na lodzie, trafi do rąk graczy 21 września. Premierą jednocześnie cieszyć będą się mogli posiadacze czterech platform: komputerów klasy PC oraz konsol Xbox, GameCube i Playstation 2. W Polsce gra pojawi się nieco później, w październiku br.

Total Club Manager 2005 nadchodzi
Total Club Manager 2005 nadchodzi

Calypso, 18 sierpnia 2004, 14:41

Przez kilka ostatnich lat seria Total Club Manager firmowana przez EA Sports wyrobiła sobie uznaną markę wśród miłośników menadżerów. Najnowsza część ma zapewnić fanom rozgrywkę na najwyższym poziomie - autorzy oferują nam m.in. rozwiniętą bazę danych (z większą liczbą licencjonowanych lig, zespołów, graczy), poprawiony i bardziej realistyczny model taktyczny oraz ulepszoną grafikę 3D.

Prawdopodobne smakołyki z edycji kolekcjonerskiej World of WarCraft
Prawdopodobne smakołyki z edycji kolekcjonerskiej World of WarCraft

Calypso, 18 sierpnia 2004, 12:43

Jak już wspominaliśmy jakiś czas temu, firma Blizzard zamierza wydać specjalną edycję swojego najnowszego tworu - World of Warcraft. Od strony producenta otrzymaliśmy już oficjalne potwierdzenie tych doniesień, a ponadto poznaliśmy już pokrótce niektóre propozycje na odjazdowe dodatki (tajemnicze „Virtual Itemy”) mające czekać na przyszłych odbiorców takiej paczuszki.

Otwarte beta testy drugiej Pustynnej Opowieści

Elrond, 18 sierpnia 2004, 11:54

Jakiś czas temu informowaliśmy Was iż firma eGenesis przymierza się do wydania "socjalnej" gry typu MMO, zatytułowanej A Tale in the Desert II. Dzisiaj natomiast mamy dla Was wiadomość o rozpoczęciu otwartych beta testów rzeczonego tytułu.

Dungeon Siege II - zestaw dla fanów już dostępny
Dungeon Siege II - zestaw dla fanów już dostępny

Speed, 18 sierpnia 2004, 11:42

Dungeon Siege II, druga część gry akcji z elementami cRPG zatytułowanej Dungeon Siege, która w roku 2002 zachwyciła miłośników tytułów osadzonych w realiach światów fantasy znakomitą oprawą audiowizualną oraz jakością wykonania i atrakcyjnością opowiadanej przygody, swą premierę ma mieć dopiero w lutym 2005 roku. Wydawca rzeczonej pozycji, korporacja Microsoft by umilić ten czas postanowiła wydać paczkę „Fan Site Kit”, zawierającą wiele materiałów związanych z tą grą. Dla fanów serii – pozycja obowiązkowa!

Z-Opolis, czyli rozbudowany czat
Z-Opolis, czyli rozbudowany czat

[email protected], 18 sierpnia 2004, 11:38

Firma Skotos poinformowała o dodaniu do swojej oferty gry Z-Opolis, stworzonej przez PersistentWorldZ. Pozycja ta na pierwszy rzut oka rodzi skojarzenia z The Sims Online, można także podejrzewać, że to właśnie ten tytuł był inspiracją dla producentów. Z-Opolis to sieciowa gra dla wielu graczy (MMO), która skierowana jest głównie dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza płci żeńskiej.

Act of War – pierwsze screeny i oficjalna zapowiedź
Act of War – pierwsze screeny i oficjalna zapowiedź

Kull, 18 sierpnia 2004, 11:25

Atari ogłosiło właśnie trwanie prac nad grą pt. Act of War za której proces produkcji odpowiada francuskie studio Eugen Systems. Program ten będzie strategią czasu rzeczywistego łączącą w sobie rozbudowany świat z prostotą i funkcjonalnością systemu rozgrywki, której akcja zabierze nas na ulice San Francisco, Waszyngtonu, Londynu, Tokio, Moskwy oraz w rejony Egiptu. Zapowiadany przełom graficzny można zaś ocenić na opublikowanych już pierwszych screenshotach.

Pierwsze informacje dotyczące Neverwinter Nights 2 ujawnione
Pierwsze informacje dotyczące Neverwinter Nights 2 ujawnione

Calypso, 18 sierpnia 2004, 11:12

Znamy już pierwsze detale wielce oczekiwanego sequela Neverwinter Nights. Druga część jednej z najważniejszych gier cRPG na PC wyjdzie spod ręki ludzi z Orange Country, wchodzących w skład koncernu Obsidian Entertainment. W składzie Obsidiana widnieje wielu twórców, którzy w przeszłości powiązani byli z Black Isle Studios. Firmy tej nie trzeba zresztą przedstawiać - to właśnie ludzie z Black Isle współpracowali przy tworzeniu największych pecetowych hitów cRPG ostatnich lat, z Neverwinter Nights włącznie.

Throne of Destiny rozszerzy pierwszą część Asheron's Call

ComCo, 18 sierpnia 2004, 11:07

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia odnośnie drugiego dodatku do flagowej produkcji MMOcRPG zespołu Turbine Entertainment Software, pt. Asheron's Call. Owe rozszerzenie będzie nosiło podtytuł Throne of Destiny i zaoferuje subskrybentom programu wiele interesujących nowości, w tym usprawnienia silnika oraz grywalną rasę.

Krótki przegląd broni pancernej cz.3
Krótki przegląd broni pancernej cz.3

Wojak, 18 sierpnia 2004, 10:50

Kolejnym czołgiem występującym w grze Codename Panzers - Faza Pierwsza, który chcemy pokrótce przybliżyć naszym czytelnikom jest amerykański M4 Sherman.

Nadjeżdża Europejskie Rally
Nadjeżdża Europejskie Rally

Kull, 18 sierpnia 2004, 10:10

Euro Rally Champion (znany również pod nazwą Rally UK) to produkt, który zdaniem jego twórców „da wirtualnym kierowcom zarówno ogromną porcję adrenaliny i emocji zręcznościowego rajdu, jak i precyzyjnie odwzorowany realizm symulacji jazdy samochodem”. Co jednak najważniejsze, opublikowano właśnie nowe screenshoty oraz podano oficjalną datę premiery gry.

Silent Hill 5 – nowa generacja

[email protected], 18 sierpnia 2004, 09:55

Lada dzień czeka nas PeCetowa premiera gry Silent Hill 4: The Room. Branżowe serwisy wolą się jednak zajmować sprawami bardziej odległymi, stąd informacje na temat piątej części horroru. Zachodni Eurogamer.net donosi, że Silent Hill 5 rzeczywiście jest w produkcji, lecz jego wydanie planowane jest wyłącznie na jedną z nadchodzących konsol nowej generacji.

Video Galeria „Worms Forts Under Siege”
Video Galeria „Worms Forts Under Siege”

Redakcja GRYOnline.pl, 18 sierpnia 2004, 09:03

Z przyjemnością informuję, iż nasz dział Video Galerii wzbogacony został o bardzo ładny film zrealizowany przez eJay’a. Tym razem nasz „spec” miał okazję pograć w wersję demonstracyjną gry „Worms Forts Under Siege”, co rzecz jasna utrwalił w tym obrazie, a ponadto podzielił się w Wami swoimi pierwszymi spostrzeżeniami na temat tej nadchodzącej produkcji. Zapraszam do pobrania Video Galerii gry „Worms Forts Under Siege”.

Oficjalna konwersja trzech map z Battlefield 1942 w Battlefield: Vietnam już w piątek

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2004, 08:49

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałyby wyspy Wake lub Iwo Jima w realistycznym, tropikalnym klimacie? Kochasz Battlefield: Vietnam, ale nie może pogodzić się z tym, że kontakt z klasyką wymaga wygrzebania spod sterty kurzu płyt z Battlefield 1942? Electronic Arts oraz Digital Illusions postanowili pójść Ci na rękę. Już w najbliższy piątek, zadebiutuje w sieci oficjalna modyfikacja stworzona przez programistów DICE Kanada, która pozwala odtworzyć trzy mapy z pierwszej odsłony serii Battlefield w najnowszym programie.

Premiera State of Emergency 2 przeniesiona na 2005 rok
Premiera State of Emergency 2 przeniesiona na 2005 rok

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2004, 08:03

Odkąd koncern BAM! Entertainment w lutym tego roku nabył studio developerskie VIS Entertainment i tym samym prawa do wydania drugiej odsłony State of Emergency, jakoś niewiele słychać o produkcji tej gry. Do sieci przedostają się szczątkowe informacje a jakby tego było mało, zapowiadana już od dawno premiera ciągle się opóźnia.

Doom 3 na konsolę Xbox dopiero w przyszłym roku?

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2004, 07:28

Wszystko wskazuje na to, że posiadacze konsoli Xbox nie doczekają się szybko swojej wersji gry Doom 3. Todd Hollenshead z id Software w rozmowie dla serwisu CNN Money powiedział, że program może ukazać się jeszcze w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale realnie patrząc wydaje się to raczej mało prawdopodobne.