Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 sierpnia 2004

Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring - status "gold"

Speed, 12 sierpnia 2004, 18:00

Nowa gra, dedykowana głównie fanom Sherloka Holmesa, Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring uzyskała właśnie “złoty” status, co równoznaczne jest z ukończeniem prac nad nią. Najnowsza gra przygodowa studia Digital Jesters trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii już pod koniec sierpnia, czyli wcześniej niż planowano (wrzesień, br.).

Top 10 gier w US (12/08/04)
Top 10 gier w US (12/08/04)

Speed, 12 sierpnia 2004, 17:42

Organizacja NPD Group, zajmująca się przygotowywaniem wszelkiej maści list popularności gier komputerowych, przygotowała najnowsze zestawienie. W porównaniu z poprzednią edycją, na pierwsze miejsce wskoczył produkt Electronic Arts – The Sims Deluxe. Na drugim miejscu (spadek z pierwszego) uplasował się tytuł Rise of Nations firmy Microsoft. Warto też zauważyć, że w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych gier znalazło się aż pięć gier „giganta z Redmont” oraz trzy pozycje EA.

Mistrzowski duet z Media-Tech: zestaw MT-1403
Mistrzowski duet z Media-Tech: zestaw MT-1403

MEDIA-TECH Press Release, 12 sierpnia 2004, 13:55

Na rynku bezprzewodowych zestawów typu klawiatura plus myszka pojawił się nowy model – MT-1403 (MASTERTYPE RF SET). To obecnie najbardziej rozbudowany bezprzewodowy zestaw klawiatury i myszki optycznej w ofercie Media-Tech.

Wystartowała anglojęzyczna strona internetowa Khan: The Absolute Power
Wystartowała anglojęzyczna strona internetowa Khan: The Absolute Power

Speed, 12 sierpnia 2004, 12:30

Południowo-koreańskie studio developerskie Mirinae Entertainment, znane w branży z produkcji gier MMORPG, zawiadomiło o starcie oficjalnej strony internetowej swego nowego dzieła, rozbudowanej gry sieciowej Khan: The Absolute Power. Wraz z witryną opublikowane zostały pierwsze materiały z gry, począwszy na zwykłych obrazkach, skończywszy na przewodnikach i dokładnych opisach samego Khana.

Soldiers: Ludzie Honoru - gra za friko!
Soldiers: Ludzie Honoru - gra za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 12 sierpnia 2004, 12:16

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką jest egzemplarz gry strategicznej Soldiers: Ludzie Honoru.

Wkrótce rozpoczną się testy Law & Order III: Justice is Served
Wkrótce rozpoczną się testy Law & Order III: Justice is Served

Speed, 12 sierpnia 2004, 11:46

Law & Order III: Justice is Served, kolejna już przygodówka z wydawanej przez Legacy Interactive serii produktów, które bezpośrednio nawiązują do popularnego serialu policyjnego „Law & Order” (Prawo i Porządek), wkrótce rozpocznie etap beta testów. Producenci ogłosili, że przez dwa najbliższe tygodnie zamknięta grupa pięćdziesięciu testerów w pocie czoła będzie skrupulatnie testować wczesną beta wersję najnowszej części Law & Order.

Tribes: Vengeance - testy kontynuowane, pudełko już jest
Tribes: Vengeance - testy kontynuowane, pudełko już jest

Speed, 12 sierpnia 2004, 11:13

Tribes: Vengeance, następna odsłona cyklu trójwymiarowych gier wieloosobowych, zapoczątkowanych w 1998 roku, której opracowaniem zajęli się projektanci znani z wcześniejszych prac nad m.in. Freedom Force i drugą edycją System Shock – jest w dalszym ciągu sukcesywnie testowana przez wąską grupę beta testerów. Producent, studio Irrational Games oraz wydawca, VU Games, opublikowali dziś finalne pudełko rzeczonego produktu.

Studio Damage zmarło śmiercią naturalną; Rekonstruction zawieszone

Speed, 12 sierpnia 2004, 10:31

Być może niektórzy o Damage Studios i jej grze, kolejnym przedstawicielu z gatunku MMO (Massive Multiplayer On-Line) – Rekonstruction, słyszą pierwszy raz. Niestety, nie są to wiadomości pozytywne. Założyciel tej grupy i szef całego projektu, Chris DiBona ogłosił upadłość firmy i tym samym zawieszenie debiutanckiego programu, Rekonstruction.

VU Games zaprezentuje Evil Genius i Men of Valor na targach Game Stars Live
VU Games zaprezentuje Evil Genius i Men of Valor na targach Game Stars Live

Speed, 12 sierpnia 2004, 10:04

Tegoroczne targi Game Stars Live zbliżają się – do rozpoczęcia tej imprezy pozostało dokładnie 19 dni. Najlepiej o tym fakcie świadczą zapowiedzi kolejnych światowych wydawców czy też producentów swoich własnych wystaw. Dzisiaj program prezentacji przedstawiła korporacja wydawnicza Vivendi Universal Games. Niestety, zabrakło na tej liście najważniejszego tytułu, sztandarowego produktu studia Valve Software, Half-Life 2.

D-Day w "złocie"

Krystian Smoszna, 12 sierpnia 2004, 03:03

Firma Digital Jesters, pełniąca wraz z Monte Cristo funkcję wydawcy najnowszej strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym o nazwie D-Day, poinformowała w dniu wczorajszym, że program osiągnął „złoty” status i trafił do tłoczni.

Wybierz logo gry Roma Victor!

Krystian Smoszna, 12 sierpnia 2004, 02:02

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o ogłoszeniu przez firmę RedBedlam konkursu na zaprojektowanie logo do gry Roma Victor. Termin nadsyłania prac upłynął na początku sierpnia, ale nie oznacza to końca zabawy. Tym razem włodarze firmy proponują głosowanie, dzięki któremu gracze wybiorą najlepszy znak graficzny spośród tych, które przeszły przez konkursowe sito.

UbiSoft zapowiada grę Alexander/Electronic Arts planuje Batman Begins?
UbiSoft zapowiada grę Alexander/Electronic Arts planuje Batman Begins?

Krystian Smoszna, 12 sierpnia 2004, 01:01

Ostatnimi czasy zdarza nam się stosunkowo często pisać o próbach przeniesienia gier komputerowych do świata filmu, czego najlepszym przykładem są opublikowane wczoraj informacje o pracach nad BloodRayne i Doom. Nie możemy jednak zapominać o praktykowanych od dawien dawna klasycznych związkach kinematografii i elektronicznej rozrywki, tzn. tworzenia programów opartych na znanych przebojach z dużego ekranu.