Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 sierpnia 2004

BioWare przygotowuje zupełnie nowy silnik?

ComCo, 6 sierpnia 2004, 17:48

W pierwszych informacjach prasowych dedykowanych Neverwinter Nights 2, pojawiła się wzmianka o tym, że firma BioWare udostępni programistom z zespołu Obsidian Entertainment (developer) wszystkie narzędzia potrzebne do pracy. Przez krótki okres czasu nie wiedzieliśmy jednak, czy chodziło tutaj o usprawnioną wersję Aurora Engine czy może zupełnie nowy silnik. Odpowiedź na powyższe brzmi (stety lub nie): ulepszona Aurora. W żaden sposób nie zmienia to faktu, iż BioWare najprawdopodobniej szykuje aktualnie nowy, jeszcze bardziej zaawansowany, engine!

Strona Myst IV – rewelacja?

[email protected], 6 sierpnia 2004, 16:12

Firma UbiSoft ogłosiła otwarcie oficjalnej witryny przygodówki Myst IV – Revelation. Zgodnie z panującymi trendami, serwis gry, z takimi aspiracjami na bycie hitem, nie może być zupełnie standardowy. Samo użycie technologii flash, także zaczyna nie wystarczać. Internauci oczekują czegoś więcej i to właśnie dostaną, wchodząc na www.mystrevelation.com.

W październiku trafi na rynek platynowa edycja Neverwinter Nights

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2004, 12:51

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o niespodziance firmy Atari w postaci oficjalnego ogłoszenia prac nad drugą częścią Neverwinter Nights a już dziś możemy Wam zaprezentować kolejną. Jak wynika z opublikowanego niedawno oświadczenia koncernu, już jesienią na rynek trafi platynowa edycja Neverwinter Nights, wraz z dwoma oficjalnymi dodatkami i różnymi bonusami.

Mindscape europejskim wydawcą SuperPower 2
Mindscape europejskim wydawcą SuperPower 2

Speed, 6 sierpnia 2004, 12:19

Konsorcjum wydawnicze Mindscape, znane między innymi z Besiegera, na terenie Starego Kontynentu zajmie się dystrybucją nowej gry strategicznej studia GolemLabs – SuperPower 2. Jak zapowiedziano, rzeczony produkt trafi do rąk graczy jeszcze tej zimy.

Nintendo nie jest na sprzedaż
Nintendo nie jest na sprzedaż

Speed, 6 sierpnia 2004, 11:45

Wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja mówiąca o tym, że szef Microsoftu, Bill Gates, jest zainteresowany przejęciem japońskiego giganta Nintendo. Dziś, w specjalnie wystosowanym oświadczeniu prasowym, włodarze Nintendo zdecydowanie zaprzeczyli takiej możliwości.

Manhunt coraz popularniejszy w Wielkiej Brytanii

Speed, 6 sierpnia 2004, 11:15

Nie tak wyobrażała sobie akcję wycofania Manhunta ze sprzedaży rodzina zamordowanego nastolatka z Wielkiej Brytanii (o sprawie pisaliśmy w wiadomościach z 30 lipca, 2 sierpnia oraz 5 sierpnia). Okazuje się, że po całym medialnym boomie na rzecz zakazu sprzedaży tego typu gier, kontrowersyjny tytuł firmy Rockstar Games zyskał znacznie na popularności. Ci, którzy o nim do tej pory nie słyszeli - teraz tłumnie ruszyli do sklepów.

THQ oraz Pixar Animations, czyli o tym, jak współpraca kwitnie

ComCo, 6 sierpnia 2004, 11:02

Po olbrzymim, komercyjnym sukcesie filmu "Gdzie jest Nemo" oraz gry video bazującej fabularnie na kinowym pierwowzorze (86% i Rekomendacja GRY-OnLine), włodarze firm: Pixar Animations oraz THQ doszli do wniosku, że głupotą byłoby przerywać tak świetnie trwającą współpracę i podpisali kolejną umowę, na mocy której ten drugi podmiot zajmie się przygotowaniem nowych tytułów elektroniczno-rozrywkowych opartych o cztery nadchodzące obrazy studia Pixar.

Trzecia łatka do Unreal Tournament 2004 dostępna
Trzecia łatka do Unreal Tournament 2004 dostępna

Speed, 6 sierpnia 2004, 10:48

Programiści Digital Extremes i Epic Games udostępnili najnowszą łatkę przeznaczoną do Unreal Tournament 2004. Obszerna lista zmian oraz poprawek (w tym między innymi ulepszony gameplay, a także gra sieciowa) powinna być wystarczającą rekomendacją tejże szczepionki.

Oficjalna strona Freedom Force vs. The Third Reich wystartowała
Oficjalna strona Freedom Force vs. The Third Reich wystartowała

Speed, 6 sierpnia 2004, 10:15

Autorzy Freedom Force vs. The Third Reich, kontynuacji taktycznej gry akcji z elementami gatunku cRPG, studio developerskie Irrational Games poinformowało o starcie oficjalnej strony internetowej ich najnowszego dzieła. Na nowo otwartej witrynie znajdują się standardowe materiały, typu galeria screenshotów czy też podstawowe informacje o samej grze.

Model fizyczny zachowania się samochodu w Xpand Rally

Michał Bobrowski, 6 sierpnia 2004, 10:10

W dziale Hyde Park zagościł interesujący artykuł związany z Xpand Rally. Tym razem firma Techland, producent tej gry szczegółowo opisuje model fizyczny zachowania się samochodu.

Toby Gard pomoże w projektowaniu nowej gry z serii Tomb Raider

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2004, 10:06

Toby Gard, niegdysiejszy pracownik firm Core Design oraz Cofounding Factor, ponownie zbratał się z koncernem Eidos – takie oto rewelacje możemy przeczytać w opublikowanym wczoraj oświadczeniu prasowym. Ów jegomość dołączy do zespołu Crystal Dynamics, który w pocie czoła pracuje obecnie nad kolejną odsłoną słynnej serii gier o nazwie Tomb Raider.

Silent Hill 4 - data wydania; ekskluzywny soundtrack

ComCo, 6 sierpnia 2004, 09:15

Korporacja wydawnicza Konami Digital Entertainment podała, że wraz z rynkowym debiutem czwartej części popularnej serii survival-horrorów Silent Hill, na sklepowe półki trafi również - jako w pełni niezależne wydawnictwo - ścieżka dźwiękowa tego tytułu.

Pierwsze screenshoty z Painkiller: Battle Out of Hell
Pierwsze screenshoty z Painkiller: Battle Out of Hell

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2004, 09:08

Firma Dreamcatcher udostępniła pierwsze screenshoty z gry a także rendering nowego przeciwnika z wielce oczekiwanego dodatku do Painkiller o nazwie Battle Out of Hell, który będzie kontynuacją pojedynku pomiędzy Danielem Garnerem a istotami z piekła rodem.

Full Spectrum Warrior - bonus w wersji PC
Full Spectrum Warrior - bonus w wersji PC

ComCo, 6 sierpnia 2004, 08:59

Najpierw pełną wersję programu otrzymają posiadacze konsol, dopiero później trafi ona do rąk użytkowników PeCetów. Dłuższy okres czekania na premierę Full Spectrum Warrior, bo o tej grze mowa, zostanie wynagrodzony tym drugim osobom nie tylko poprzez lepsze efekty graficzne, zmienione sterowanie (myszka + klawiatura zamiast pada) i ewentualną poprawkę wykrytych błędów, ale także poprzez zaimplementowanie w grze dwóch dodatkowych scenariuszy do przejścia.