Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 sierpnia 2004

GC 2004 - Pierwsze Wrażenia
GC 2004 - Pierwsze Wrażenia

Shuck, 19 sierpnia 2004, 22:18

Pierwszy dzień Games Convention 2004 za nami. Było tłoczno, było gorąco na dworze i jeszcze goręcej wewnątrz, gdzie atmosferę podgrzewały prezentacje dwóch setek wystawców. Wśród nich najwięksi potentaci i najbardziej oczekiwane gry. Na relację z targów jest jeszcze dużo za wcześnie, lecz na garść pierwszych wrażeń pora to najwyższa.

Counter-Strike: Source Beta - kolejna faza beta testów

Elrond, 19 sierpnia 2004, 16:57

Po pierwszej fazie beta testów Counter-Strike: Source przyszedł czas na kolejną. Niestety, testy te, podobnie jak to było poprzednio, dostępne są wyłącznie dla posiadaczy Counter-Strike: Condition Zero lub kuponów na Half-Life 2 dodawanych do kart graficznych ATI. W tej fazie znalezione błędy zgłaszać można za pomocą narzędzia raportującego błędy umieszczonego w grze. W przypadku "padu" gry zostanie automatycznie wygenerowany raport o błędach, który następnie zostanie przesłany do bazy błędów w siedzibie Valve.

Złoty Geniusz Zła

Elrond, 19 sierpnia 2004, 16:24

Taką informację podała firma Vivendi Universal. Gra zatytułowana Evil Genius powędrowała właśnie do tłoczni, które powinna opuścić przed 28 sierpnia, gdyż właśnie na tą datę zaplanowano premierę wspomnianego tytułu. Geniusz Zła "narodził" się w umysłach programistów z grupy Elixir Studios, znanych również z pozycji Republic The Revolution, a jego demonstracyjna wersja ukaże się prawdopodobnie 30 września tego roku.

Coś dla najmłodszych - Barbie Fashion Show w sklepach.

Elrond, 19 sierpnia 2004, 16:06

Mimo iż w dzisiejszych czasach posiadanie lalki Barbie, marzenia chyba każdej "młodej damy", nie jest już takim wydarzeniem towarzyskim jak kiedyś, to jednak fakt zapotrzebowania takich zabawek rodzice, a konkretnie ich portfele, odczuwają dość poważnie. Teraz jednak będzie można się "opędzić" od dziewczęcia co chwilę wywrzaskującego "Mamo kup mi Barbie" jednym programem, Barbie Fashion Show, który według informacji pochodzących z firmy Vivendi Universal właśnie wylądował na półkach sklepowych.

„Szczęki” - gra na 30. rocznicę filmu „Szczęki”
„Szczęki” - gra na 30. rocznicę filmu „Szczęki”

Speed, 19 sierpnia 2004, 14:00

Konsorcjum wydawnicze Majesco zaanonsowało w dniu dzisiejszym nową grę akcji, Jaws. Tytuł ten w całości opiera się na kinowym przeboju koncernu Universal Pictures, „Szczęki”. Premiera komputerowego odpowiednika popularnego obrazu filmowego przewidziana została na przyszły rok, dokładnie trzydzieści lat od debiutu dzieła Stevena Spielberga.

O Sacred słów kilka...
O Sacred słów kilka...

[email protected], 19 sierpnia 2004, 13:27

Kilka dni temu informowaliśmy o pracach nad dodatkiem do gry Sacred. Już wtedy było wiadomo, że do sklepów trafi on pod nazwą Sacred Plus, a z oficjalnej strony pobrać będzie go można za darmo. Targi Games Convention, trwające w Lipsku, przyniosły więcej informacji, także o pierwszym, dotąd nieujawnionym, komercyjnym rozszerzeniu.

Rome: Total War – demo już w poniedziałek
Rome: Total War – demo już w poniedziałek

Kull, 19 sierpnia 2004, 12:22

Następca dwóch wspaniałych gier strategicznych Shoguna i Medieval, będących wyznacznikiem jakości tego gatunku w świecie rozrywki komputerowej zapowiadany jest już od bardzo długiego czasu. O grze chodzą już legendy, a sam tytuł jeszcze przed premierą programu urósł do rangi kultowego. Czas oczekiwań na nowego króla powoli dobiega końca, początek następnego tygodnia przyniesie bowiem demonstracyjną wersję Rome: Total War, co jest najlepszą zapowiedzią nadejścia pełnej wersji programu.

W NBA Live 2005 zagramy na początku października
W NBA Live 2005 zagramy na początku października

Speed, 19 sierpnia 2004, 11:09

NBA Live 2005, nowa odsłona popularnej serii gier o koszykówce (północno-amerykańska liga National Basketball Association), na światowe półki z grami komputerowymi trafi 5 października, br. – poinformowali przedstawiciele konsorcjum wydawniczego Electronic Arts na łamach oficjalnej strony internetowej rzeczonej gry. Nasz rodzimy oddział EA nie ustalił jeszcze polskiej daty premiery.

600 sekund – tyle dzieli twego PeCeta od katastrofy

Kull, 19 sierpnia 2004, 10:15

Już w pierwszej minucie połączenia z Internetem nasza maszyna może załapać groźnego wirusa, zaś przy dłuższym korzystaniu z sieciowych zasobów praktycznie niemożliwe jest, aby uchronić się przed binarnymi mikrobami. Badania przeprowadzone przez The Sans Institute (prestiżową organizację amerykańską zrzeszającą ekspertów ds. bezpieczeństwa sieciowego) ujawniają przerażające dane dotyczące wirusów buszujących w światowej pajęczynie.

Sakura Taisen 4 na PC

[email protected], 19 sierpnia 2004, 10:00

Jakie skojarzenia nasuwają się polskiemu graczowi, który widzi na łamach GIER-OnLine tytuł Sakura Taisen? Prawdopodobnie - żadne... Bardziej dociekliwych zastanowi czwórka, przecież nie każdy tytuł jest aż tak dobry, by wydać tyle jego części. Sakura Taisen 4 to typowe japońskie RPG, które pierwotnie, w 2002 roku, wydane zostało na konsolę DreamCast. Teraz firma Sega chce specyficzny klimat i grafikę przenieść na PeCety. Niestety na razie mowa jest wyłącznie o debiucie gry na rynku japońskim.

Krótki przegląd broni pancernej cz.4
Krótki przegląd broni pancernej cz.4

Wojak, 19 sierpnia 2004, 09:35

Dzisiaj prezentujemy kolejny model czołgu, z jakim będziemy mieli okazję spotkać się w grze Codename Panzers – Faza Pierwsza. Tym razem jest to niemiecki PzKpfw III.

Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox - ceny coraz niższe!

Speed, 19 sierpnia 2004, 09:19

Mocnym uderzeniem zakończyli wczorajszy dzień przedstawiciele korporacji Microsoft oraz Sony. Najpierw przedstawiciele tej pierwszej firmy ogłosili, że ich sztandarowa konsola, Xbox, od 27 sierpnia w Europie kosztować będzie 110 funtów, czyli równe 723 PLN. Chwilę później do akcji wkroczyli ludzie Sony – cena PlayStation 2 spadnie do jeszcze niższego pułapu! 105 funtów (690 PLN) – trzeba przyznać, że jest to bardzo atrakcyjna propozycja.

Street Racing Syndicate - status
Street Racing Syndicate - status "gold" na konsolach

ComCo, 19 sierpnia 2004, 09:10

Końcówka tego roku zapowiada się bardzo interesująco dla miłośników wirtualnych, nielegalnych, nocnych wyścigów i tuningowania samochodów. Street Racing Syndicate, Juiced, Need For Speed: Underground 2, Midnight Club 3: DUB Edition - te tytuły z pewnością są dla nich pozycjami z kategorii "musisz-mieć". Tymczasem, prace nad pierwszym tytułem z powyższej listy zostały już zakończone (mowa o wersjach: PS2, Xbox oraz GCN) i całość powinna trafić do sprzedaży dokładnie 31 sierpnia (wydanie PC powinno zadebiutować na jesieni).

Otwarte beta-testy Tribes: Vengeance jeszcze w tym miesiącu?

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2004, 08:56

Wszyscy zainteresowani losem otwartych beta-testów nadciągającej wielkimi krokami gry Tribes: Vengeance nie powinni mieć powodów do obaw. Jak zapewnia jeden z moderatorów na oficjalnym forum poświęconym temu tytułowi, wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w grze, jeszcze w sierpniu.

Sonic Heroes zawita również na PC
Sonic Heroes zawita również na PC

ComCo, 19 sierpnia 2004, 08:42

Od momentu rynkowego debiutu (styczeń 2004) na konsolach: PlayStation 2, Xbox oraz GameCube, pudełka z grą Sonic Heroes trafiły do ponad 1,83 miliona graczy. Nic więc dziwnego, iż firma Sega postanowiła pokazać przygody tytułowego jeża także posiadaczom PeCetów - dzisiaj oficjalnie zapowiedziano przygotowanie stosownej konwersji.

Painkiller: Battle Out of Hell opóźniony o miesiąc

Krystian Smoszna, 19 sierpnia 2004, 08:25

Już nie w październiku a w listopadzie – Battle Out of Hell, pierwszy oficjalny dodatek do gry Painkiller zadebiutuje na rynku. Koncern DreamCatcher Games postanowił przesunąć datę premiery rozrzeszenia o prawie cały miesiąc, aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia od strony marketingowej.

Viewtiful Joe 2 przed końcem listopada zawita w czytnikach konsol
Viewtiful Joe 2 przed końcem listopada zawita w czytnikach konsol

ComCo, 19 sierpnia 2004, 07:21

Według doniesień korporacji Capcom, Viewtiful Joe 2 - sequel jednej z ciekawszych bijatyk ostatnich miesięcy - powinien trafić na sklepowe półki zachodnich sklepów 23 listopada bieżącego roku (gra trafi równocześnie na konsole: Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube). Niedługo potem pojawi się wersja przeznaczona na europejski rynek (PAL).