Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 sierpnia 2004

Recenzja TRS 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 30 sierpnia 2004, 17:03

Do działu Hyde Park zawitała recenzja gry Trainz Railroad Simulator 2004. Jej autorem jest jeden z naszych czytelników – Trainzmaniak. Zapraszamy do lektury.

35 notowanie Empik TOP10

Michał Bobrowski, 30 sierpnia 2004, 16:56

Najwyższy czas aby opublikować dane ze sprzedaży z 57 salonów EMPIK za okres 23 sierpnia – 28 sierpnia 2004. Na pozycji lidera bez zmian - kolejny już tydzień listę TOP10 otwiera DOOM 3.

Tetris najpopularniejszą grą komórkową w Wielkiej Brytanii

Calypso, 30 sierpnia 2004, 16:22

Klasyczne tytuły opanowały rynek gier przeznaczonych dla telefonów komórkowych, zajmując czołowe lokaty w rankingach. Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez ELSPA, komórkowa wersja Tetrisa, firmowana przez iFone, była najczęściej ściąganą przez Brytyjczyków grą Java w lipcu.

Dodatkowe materiały z pre orderem Warhammer 40,000: Dawn Of War

Elrond, 30 sierpnia 2004, 14:13

Okazuje się, że ostatni weekend wakacji (przynajmniej ostatni dla uczniów) był weekendem roboczym nie tylko dla naszej redakcji. Sobota i niedziela przyniosły ze sobą uaktualnienie oficjalnej strony Warhammer 40,000: Dawn Of War wraz z artykułem dotyczącym szczegółów przedsprzedaży wspomnianej gry.

10 najczęściej kupowanych gier w sieci Media Markt – tydzień 35

[email protected], 30 sierpnia 2004, 11:51

Wakacje dobiegają końca, być może to jest powodem ożywienia na listach sprzedaży? Choć w kategorii PC dalej prowadzi Shrek, to w rankingu jest pięć gier, które w zeszłym tygodniu sprzedawały się gorzej lub dopiero w ostatnich dniach miały miejsce ich premiery. W przypadku tytułów na GBA jest podobnie, choć tam następują głównie rotacje pomiędzy pozycjami, które w Top 10 goszczą dłużej. Zapraszam do rozwinięcia, gdzie znajdziecie kompletne wyniki.

Ujrzymy kolejne odsłony Thiefa i Deus Ex'a!

Calypso, 30 sierpnia 2004, 11:45

Firma Eidos ma w planach wydanie kontynuacji swych ostatnich tytułów - Deux Ex 2 i Thief 3. W wywiadzie dla serwisu 1UP.com poprzedni prezes korporacji, Rob Dyer, zapowiedział, iż jego firma będzie starała się nie tylko trafić w gusta miłośników poprzednich części, ale i zdobyć nowe rzesze fanów. Obie serie należą do najwyżej ocenianych i najbardziej docenianych przez prasę gier ostatnich lat.

Troika pracuje nad następcą Fallouta

Kull, 30 sierpnia 2004, 11:24

Ze względu na złą sytuację formy Interplay, zarząd spółki odsprzedał prawa do tytułu Fallout (wraz z jego światem i wszystkimi elementami) producentowi i wydawcy gier – Bethesdzie Softworks (twórca The Elders Scrolls). Prace nad trzecią częścią Fallouta zostały już oficjalnie rozpoczęte, tymczasem dowiadujemy się, iż twórcy dwóch pierwszych części tejże gry, nie mający nic wspólnego z Bethesdzie Softworks, zrzeszeni obecnie jako zespół pod nazwą Troika (twórcy m.in. Arcanum i Świątyni Pierwotnego Zła) pracują nad post apokaliptyczną grą RPG, którą najprawdopodobniej będzie można nazwać ideowym następcą Fallouta 2 (ideowym – gdyż Troika nie ma praw do tego tytułu).

Premiera Elite Heli Squad niedługo, demo już jest
Premiera Elite Heli Squad niedługo, demo już jest

Speed, 30 sierpnia 2004, 11:17

Studio developerskie Team6 wraz z wydawcą Xing Interactive udostępniło wersję demonstracyjną (zawierającą dwie misje) nowej nadchodzącej gry, Elite Heli Squad. Najogólniej mówiąc, tytuł ten umożliwia graczom wcielenie się w rolę pilota szturmowego helikoptera, ratującego zniszczone i nieustannie atakowane przez siły wroga, miasta. Premiera – na tak zwanych „dniach”.

Koniec Acclaim

[email protected], 30 sierpnia 2004, 11:11

Jeden z dawnych wielkich na rynku gier komputerowych, firma Acclaim, umiera. Jest to śmierć, której można się było spodziewać, ponieważ następuje po bardzo długiej „chorobie”. O fatalnej sytuacji tego wydawcy i developera informowaliśmy już czterokrotnie (info 1, info 2, info 3 oraz info 4), obecnie można mówić jedynie o marnym końcu.

Nancy Drew: Curse of Blackmoor Manor już w październiku
Nancy Drew: Curse of Blackmoor Manor już w październiku

Speed, 30 sierpnia 2004, 10:56

Studio Her Interactive zaanonsowało w dniu dzisiejszym kolejną, ostatnią część z serii gier przygodowych Nancy Drew. Najnowsza odsłona, Curse of Blackmoor Manor, przeniesie gracza w realia czternastowiecznego, angielskiego dworku, pełnego niejasności i tajemniczych miejsc. Producent rozpoczął już zbieranie zamówień przedpremierowych, bowiem gra ukaże się w październiku, naturalnie roku bieżącego.

Demony i Anioły - Constantine zapowiedziane
Demony i Anioły - Constantine zapowiedziane

Speed, 30 sierpnia 2004, 10:22

Konsorcjum wydawnicze SCi Games Ltd uzyskało pozwolenie od wydawnictwa DC/Vertigo oraz wytwórni filmowej Werner Bros. Interactive Entertainment, na mocy którego stworzy grę opartą na filmie tego drugiego koncernu, Constantine. Sam film powstaje w oparciu o komiks Hellblazer. Premiery zarówno gry jak i obrazu kinowego spodziewać należy się w lutym, przyszłego roku.

Polanie 3 w produkcji
Polanie 3 w produkcji

Kull, 30 sierpnia 2004, 10:10

O kolejnej odsłonie kultowych Polan mówiło się z dużą dozą wątpliwości, jednak dziś, po ujawnieniu pierwszych screenów możemy być prawie pewni, iż polski zespół programistów Reality Pump pracuje pełną parą nad owym projektem. Gra zapowiadana jako „KnightShift 2: Curse of Souls” (tak brzmi nazwa gry poza granicami naszego kraju) według nieoficjalnych źródeł powinna ukazać się w sprzedaży pod koniec 2004 roku.