Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 sierpnia 2004

Wyniki finansowe NCsoft za Q2 2004; Tabula Rasa i Guild Wars oficjalnie opóźnione

ComCo, 3 sierpnia 2004, 16:00

NCsoft jest kolejną firmą, która ujawniła swój raport finansowy za drugi kwartał bieżącego roku. Powyższa korporacja wydawnicza specjalizuje się w produkcjach zaliczanych do kategorii Massively Multiplayer Online, zaś jej wypracowany obrót w Q2 2004 wyniósł 71.98 miliona dolarów (zysk operacyjny ustalono na poziomie 23.09 miliona USD).

World of Warcraft na początku października?
World of Warcraft na początku października?

[email protected], 3 sierpnia 2004, 15:11

Nie od dziś wiadomo, że światem gier komputerowych rządzą pieniądze. Źle się jednak dzieje, gdy to wydawca naciska producenta, by ten ukończył prace nad grą w ściśle określonym terminie. Według informacji opublikowanej na forum serwisu Gone Gold, mająca znaczne straty (informowaliśmy o tym w piątek), firma Vivendi Universal Games, by ratować własny budżet, przycisnęła do muru twórców World of Warcraft – słynnego Blizzarda.

Knights of the Old Republic II jednak w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2004, 14:31

Wszyscy Ci, którzy z niecierpliwością oczekują drugiej części niezwykle udanego Knights of the Old Republic, zapewne zdążyli zaznajomić się już z opublikowanym kilka dni temu trailerem. Pomijając warstwę wizualną tego dzieła, prezentującą barwne i widowiskowe pojedynki na miecze świetlne, najbardziej interesującą graczy kwestią jest to, co pojawiło się na samym końcu trailera, mianowicie data wydania pełnej wersji gry. Mimo, że dotąd Knights of the Old Republic II zapowiadany był na pierwsze miesiące 2005 roku, we wspomnianym filmie możemy zobaczyć tekst: „zima 2004”. Niestety, nie jest do końca prawdą.

Gra Negative Space ujawniona
Gra Negative Space ujawniona

[email protected], 3 sierpnia 2004, 13:49

Jak się okazuje, przez ostatni rok, holenderska firma Khaeon, twórcy mającej premierę 9 sierpnia Alpha Black Zero, pracowali także nad zupełnie inną grą. O dopiero co zaprezentowanym Negative Space wiemy jeszcze bardzo niewiele.

Porcja świeżych screenshotów z GTA: San Andreas
Porcja świeżych screenshotów z GTA: San Andreas

Speed, 3 sierpnia 2004, 11:53

Najnowsza odsłona legendarnej serii gier Grand Theft Auto, San Andreas wywołuje wśród graczy potężne ślinotoki i krwiste wręcz rumieńce na twarzach. Do premiery na PS2 pozostało coraz mniej czasu (październik), natomiast debiutu „pecetowego” na horyzoncie jeszcze nie widać (Rockstar Games, producent, jak dotąd oficjalnie nie potwierdził czy nowa część GTA w ogóle pojawi się na komputery klasy PC, jednak wydaje się to tylko kwestią czasu). By umilić ten czas przygotowaliśmy dla Was porcję nowych, interesujących obrazków z wersji na konsolę firmy SONY.

Alter Life - nowy MMORPG dla kobiet
Alter Life - nowy MMORPG dla kobiet

Speed, 3 sierpnia 2004, 11:24

Studio NCSoft zdradziło pierwsze detale odnośnie gry Alter Life, nowego przedstawiciela coraz popularniejszego gatunku gier MMO (massive multiplayer online). Najważniejsza informacja – fakt iż program ten tworzony jest głównie z myślą o użytkownikach... płci pięknej, zapowiada dość nietypowy tytuł.

Firma Game Factory Interactive wydawcą gry Telladar Chronicles: Decline

Speed, 3 sierpnia 2004, 10:31

Telladar Chronicles: Decline, gra strategiczna niewielkiego studia MindLink, od dzisiaj ma nowego wydawcę. Dystrybucją tego tytułu na terenie Stanów Zjednoczonych a także w Europie Wschodniej (Rosja i Ukraina) zajmie się konsorcjum wydawnicze Game Factory Interactive – czytamy na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Modyfikacji Far Cry czas najwyższy - SDK już jest

Speed, 3 sierpnia 2004, 10:02

Zgodnie z zapowiedziami wczorajszego dnia programiści ze studia Crytek opublikowali pakiet SDK (Software Development Kit), umożliwiający ambitnym osobom tworzenie w szybki i przyjemny sposób własnych modyfikacji gry Far Cry. Wiadomość bardzo ucieszyła wszelkiej maści „moderów”, jak i samych graczy, którzy już zacierają ręce z myślą o zupełnie nowych poziomach, otoczeniu etc.

Techland zrywa ze Strategy First; Xpand Rally bez wydawcy w USA

ComCo, 3 sierpnia 2004, 09:52

Po ponad 1,5 roku współpracy, rozeszły się drogi polskiej firmy Techland oraz korporacji Strategy First. Podpisany jeszcze w styczniu 2003 roku kontrakt wydawniczy, dotyczył praw do dystrybucji przez ten drugi podmiot dziewięciu gier (Chrome, FIM Speedway Grand Prix, Pet Soccer, Pet Racer, Indiana Jack, Crime Cities, Szachy 2003, Brydż 2003 oraz Xpand Rally) autorstwa naszego rodzimego developera, na rynku północnoamerykańskim.

Doom 3 w Internecie - jak duże straty ponieśli id Software i Activision?

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2004, 09:37

Mimo, że Doom 3 jest od dzisiaj w oficjalnej sprzedaży, zachodnie serwisy informacyjne zdominowały doniesienia o przecieku pełnej wersji gry do sieci. O pirackich upodobaniach graczy pisze między innymi słynny w Wielkiej Brytanii koncern BBC, który podjął się nawet próby oszacowania ewentualnych strat, poniesionych przez firmy id Software oraz Activision.

Piraci w Wielkiej Brytanii na celowniku ELSPA

ComCo, 3 sierpnia 2004, 09:18

Brytyjski rynek jest obecnie największym w Europie, jeżeli chodzi o ilość sprzedawanego oprogramowania elektroniczno-rozrywkowego. Blisko 33% wszystkich gier na konsolę Sony PlayStation 2, które zostały sprzedane na Starym Kontynencie, trafiło do "Wyspiarzy". Nic więc dziwnego, że Wielka Brytania to także idealny rynek dla wszelakiej maści piratów - dla nich nie liczą się bowiem starania developerów czy wydawców, a także ustanowione prawo. I właśnie dlatego, owi piraci trafili na celownik organizacji ELSPA.

Diabloque: Licence to Sin oraz Aurora Watching - pierwsze obrazki z gier i informacje o fabule

Speed, 3 sierpnia 2004, 08:42

Polskie studio Metropolis, graczom znane między innymi z gry Teenagent - jednej z najlepszych i zarazem jednej z pierwszych całkowicie polskich gier przygodowych, oraz Gorky 17 - ciekawego połączenia gry RPG i strategii turowej, zaanonsowało ostatnio dwie nowe produkcje - Aurora Watching oraz Diabloque: Licence to Sin zapowiadają się bardzo smakowicie. Rodzimy developer poinformował właśnie o starcie oficjalnych stron internetowych obu produkcji, na których znajdują się pierwsze obrazki z gry oraz zdawkowe informacje na temat fabuły.

Przełożono datę premiery Creature Conflict: The Clan Wars

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2004, 07:10

Mimo najszczerszych chęci, węgierskim programistom z Mithis Entertainment nie uda się dotrzymać planowanego terminu i ich produkt o nazwie Creature Conflict: The Clan Wars ukaże się dopiero w 2005 roku – taką oto informacją podzielił się wczoraj koncern Cenega, który rzeczony program zamierza opublikować.

Top 10 gier na PC w UK (03/08/04)

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2004, 07:07

Regularna prezentacja listy najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, stała się niemal tradycją naszego serwisu. Poniższe zestawienie, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA, jest trzydziestym pierwszym w tym roku i obejmuje tydzień od 25 do 31 lipca. Tylko dwóm grom udało się obronić swoje pozycje z poprzedniego notowania (są to Championship Manager: Season 03/04 oraz Ground Control II: Operation Exodus).