Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 sierpnia 2004

Druga impreza GOL Adventure
Druga impreza GOL Adventure

Redakcja GRYOnline.pl, 9 sierpnia 2004, 20:47

Druga z imprez tegorocznej edycji GOL Adventure odbyła się. W sobotę 7 sierpnia na lotnisko w Pobiedniku koło Krakowa zawitał wynajęty z Krakowskiego Muzeum Lotnictwa samolot Piper, by tam służyć dwóm szczęśliwcom: Stadowi i HotDogowi.

Koncern Hip Interactive kupił firmę ARUSH Entertainment

Krystian Smoszna, 9 sierpnia 2004, 16:47

ARUSH Entertainment, znana firma zajmująca się dystrybucją gier w Stanach Zjednoczonych została wykupiona przez koncern Hip Interactive. Oznacza to ni mniej ni więcej, że wielce oczekiwany produkt Playboy: The Mansion, który w pocie czoła opracowuje studio Cyberlore, będzie na kontynencie amerykańskim rozprowadzane właśnie przez Hip Interactive (w Europie zajmuje się tym Ubi Soft).

Top 10 gier w sieci Media Markt – tydzień 32

[email protected], 9 sierpnia 2004, 15:34

Przed Wami kolejne wyniki sprzedaży gier w sieci sklepów Media Markt. Po paru tygodniach okupowania pierwszego miejsca na pecetowej liście, zielony ogr, poddaje się wdziękowi Kate (ciekawe co na to Fiona ;-) ) i mamutów z Syberii II – piorunujące wejście na salony. Na liście znowu zagościła klasyka, co jest dowodem na to, że Diablo II wcale się nie starzeje.

Intel opóźnia premierę procesora Pentium 4, taktowanego na 4 GHz

ComCo, 9 sierpnia 2004, 13:47

Jeden z największych producentów procesorów na świecie - Intel - podał właśnie do wiadomości publicznej, iż najszybsza wersja Pentium 4, taktowana na 4 GHz, nie ukaże się na rynku elektronicznym przed końcem bieżącego roku (jak wcześniej zapowiadano). Firma wytłumaczyła się chęcią wypuszczenia jak najlepszego produktu dla użytkowników, zaś aby zrealizować ten cel potrzeba tylko jednego: czasu.

PlayStation 3 z nowym napędem DVD (system Blu-Ray)

ComCo, 9 sierpnia 2004, 12:35

Wokół konsol kolejnej generacji (next next-gen) pełno jest plotek i domysłów. Producenci prześcigają się w wychwalaniu swoich "maszynek" na wiele miesięcy (lat?) przed premierą, chcąc jak najlepiej przygotować graczy na ich nadejście (czyt. wyrobić sobie sporą grupę potencjalnych klientów). Tymczasem, szefowie korporacji Sony ujawnili, iż platforma PlayStation 3 będzie zawierała nowoczesny napęd DVD, z systemem Blu-Ray.

Pool:Shark 2 - nowy symulator gry w bilard od Blade Interactive

Krystian Smoszna, 9 sierpnia 2004, 12:29

Już w listopadzie na rynku pojawi się nowy symulator gry w bilard, stworzony przez studio Blade Interactive (producenta słynnej serii World Championship Snooker). Pool:Shark 2, bo tak nazywa się rzeczony program, ma według zapewnień twórców pobić w dziedzinie realizmu wszystkie dotychczas wydane gry tego typu.

Webzen współpracuje z Howardem Shorem, autorem ścieżki dźwiękowej do trylogii "Władca Pierścieni"

ComCo, 9 sierpnia 2004, 11:50

Stałe łącze to dla mieszkańców Korei rzecz niemal tak oczywista, jak jedzenie pączków dla amerykańskich policjantów. M.in. z tego powodu, liczba produkcji Massively Multiplayer Online dochodzi w tym (a raczej tych) azjatyckim kraju do kilkudziesięciu. Przebić się przez gęste grono konkurencji jest ciężko, jednak tamtejsze studio developerskie Webzen znalazło dosyć unikatowy sposób na przyciągnięcie graczy do ich nadchodzącego MMOcRPG-a, pt. SUN: Soul of the Ultimate Nation. Otóż do stworzenia oprawy dźwiękowej programu zatrudniono pana Howarda Shore'a, który zajmował się soundtrackiem kinowej trylogii "Władcy Pierścieni" (za swoje osiągnięcia, otrzymał trzy prestiżowe statuetki Academy Awards).

Kradzież Xboxa przyczyną masakry na Florydzie

Speed, 9 sierpnia 2004, 11:29

Czterech młodych ludzi (w tym trzech osiemnastolatków) zatrzymała policja z Florydy pod zarzutem zabójstwa pierwszego stopnia sześciu osób – dwóch kobiet i czterech mężczyzn. Próbując wyjaśnić masakrę, stróże prawa nie znaleźli innego motywu jak ten, że morderstwo zostało dokonane jako zemsta za kradzież ubrań i... konsoli Microsoft Xbox.

Nowe promocje: Joint Operations: Typhoon Rising i Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Michał Bobrowski, 9 sierpnia 2004, 11:04

Na prośbę naszych czytelników na kolejny tydzień wznowiliśmy promocję znakomitej, taktycznej gry akcji Joint Operations: Typhoon Rising. W naszej ofercie tytuł ten jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie 109 PLN

Kwiecień 2005 roku = S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Kwiecień 2005 roku = S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Speed, 9 sierpnia 2004, 10:00

Włodarze korporacji wydawniczej THQ, posiadającej w swym planie wydawniczym grę S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, poinformowali w dzisiejszym oświadczeniu prasowym, że ich wspólnie poczętego z GSC Game World dziecka należy spodziewać się przed kwietniem 2005 roku.

DOOM 3 - dwa nowe mody dostępne

Speed, 9 sierpnia 2004, 09:24

Ciepłe przyjęcie trzeciego DOOMa za granicą a także w naszym kraju (vide wiadomość „Pierwsza recenzja w Polsce”) zaowocowało odżyciem ogólnie pojętej sceny. Liczni fani zaczęli tworzyć własne dodatki i modyfikacje – dziś dwie z nich można pobrać z sieci.