Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 sierpnia 2004

Recenzja GunBound

Redakcja GRYOnline.pl, 26 sierpnia 2004, 19:38

Do działu Hyde Park zawitała recenzja interesującej gry pt. GunBound. Jej autorem jest jeden z naszych czytelników – SirGoldi. Zapraszamy do lektury.

Praca dla redakcji Gamestar
Praca dla redakcji Gamestar

Redakcja GRYOnline.pl, 26 sierpnia 2004, 18:09

Dla chętnych zakosztować redakcyjnego chleba pojawiła się sposobność pracy dla czasopisma Gamestar – wydawnictwo IDG Poland poszukuje kandydata na stanowisko grafika.

Bohaterowie Tribes: Vengeance w MTV?
Bohaterowie Tribes: Vengeance w MTV?

Calypso, 26 sierpnia 2004, 18:09

Julia, Jericho i Daniel, pierwszoplanowe postacie z nadchodzącego Tribes: Vengeance, dostaną niebawem szansę wystąpienia w nowym show Video Mods na kanale MTV2 – takie wieści przyniosła nam dzisiaj firma Vivendi Universal Games, dystrybutor gry. Wszystko wskazuje na to, że przyszłych bohaterów najnowszych Tribes ujrzymy w wideoklipie utworu Cmon Cmon rockowej grupy The Von Bondies.

Quarda Online nadchodzi
Quarda Online nadchodzi

Calypso, 26 sierpnia 2004, 17:01

Ludzie z XPEC Entertainment ogłosili na swojej oficjalnej stronie internetowej, iż od ponad roku pracują nad zupełnie nowym projektem gry typu MMORPG. W obecnej fazie gra nosi tytuł Quarda Online i jest tworzona we współpracy z japońską firmą Denyusha Corporation (autorzy ShadowFlare’a). W chwili obecnej dysponujemy jedynie ogólnymi informacjami dotyczącymi tego tytułu, którego wersja open-beta ma zostać wydana w czwartym kwartale 2004 roku.

Poradnik: Thief 3: Deadly Shadow

Redakcja GRYOnline.pl, 26 sierpnia 2004, 16:00

Poradnik do Thief 3: Deadly Shadow zawiera wszystkie informacje do przejścia gry, wraz z jej ukrytymi misjami oraz dokładnym opisem lokacji, charakterystykę zadań do wykonania dla każdej misji czy dnia oraz wiele informacji dodatkowych.

Acclaim - ostatnie podrygi?

Elrond, 26 sierpnia 2004, 15:57

Ostatnie informacje (info 1, info 2, info 3) dotyczące korporacji Acclaim, niestety nie napawały optymizmem zarówno graczy jak i firmy z nią związane. News, który właśnie czytacie, również do wesołych nie należy, co więcej, może być jedną z ostatnich wiadomości na temat jednego z niegdyś "wielkich" branży elektronicznej.

Half-Life 2 na GeForce FX tylko w trybie DirectX 8.1?

Elrond, 26 sierpnia 2004, 14:29

Half-Life 2, podobnie jak większość dzisiejszych gier, potrafi automatycznie wykryć sprzęt zainstalowany w naszym PeCecie i dzięki temu skonfigurować odpowiednie ustawienia, tak aby "ruszyć" i pozwolić nam się nią pobawić. Ma to zarówno dobre strony, gdyż gracze słabo znający się na sprzęcie nie muszą wiedzieć jakie wybrać cieniowanie czy filtrowanie, czy ustawić antyaliasing czy nie. Niestety jest również druga, "ciemna" strona takiego rozwiązania. A przekonali się o tym panowie z serwisu Firing Squad testując beta wersję CS: Source na karcie GeForce FX 5900.

AT&T zadba o hosting World of Warcraft

[email protected], 26 sierpnia 2004, 12:10

Jedna z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, AT&T, oraz producent gier komputerowych, firma Blizzard Entertainment, ogłosili podpisanie umowy dotyczącej hostingu pełnej wersji gry World of Warcraft. Oba podmioty współpracują ze sobą już od pewnego czasu, bowiem AT&T opiekuje się obecnie serwerami fazy beta WoW na terenie Ameryki Północnej. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, bo zarejestrowanych jest ponad czterysta tysięcy testerów, a po właściwej premierze graczy z pewnością będzie dużo więcej.

2x Tom Clancy's Ghost Recon 2, proszę!
2x Tom Clancy's Ghost Recon 2, proszę!

Speed, 26 sierpnia 2004, 11:36

Tom Clancy's Ghost Recon 2, kontynuacja taktycznej gry akcji wydanej pod koniec 2001 roku, ukaże się w dwóch odmiennych wersjach. Ubisoft, wydawca rzeczonej pozycji, potwierdził w dniu dzisiejszym, że wydanie na komputery klasy PC oraz konsolę Microsoft Xbox będzie różniło się od wersji na Sony Playstation 2 oraz Nintendo GameCube. Obydwa wydania trafią jednak do rąk graczy w tym samym terminie, jesienią tego roku.

Anacondas: 3D Adventure Game – gra z okazji filmu
Anacondas: 3D Adventure Game – gra z okazji filmu

Speed, 26 sierpnia 2004, 10:43

Studio filmowe Sony Pictures przygotowuje się do światowej premiery nowego dzieła, Anacondas: The Hunt for the Black Orchid (w Polsce znanego jako Anakondy: Polowanie na krwawą orchideę). Premiera w USA nastąpi już jutro, u nas natomiast będzie miało to miejsce dopiero w październiku. Ostatnio producenci postanowili opublikować w globalnej sieci wersję demonstracyjną gry przygodowej, bezpośrednio opartej na motywach nowego filmu. Jej nazwa – Anacondas: 3D Adventure Game, wyjaśnia wiele.

Lemmings Reaktywacja – oczywiście na telefonach przenośnych
Lemmings Reaktywacja – oczywiście na telefonach przenośnych

Speed, 26 sierpnia 2004, 10:03

Stadko zdezorientowanych gryzoni, wypuszczone na pełne niebezpieczeństw plansze i poziomy. Zadanie gracza: doprowadzić te sympatyczne owieczki do szczęśliwego końca, kombinując przy tym na możliwie różne sposoby (budowa zapór, mostów, czy też podkopywanie się w głąb ziemi, etc.). O czym mowa? Oczywiście – o sławetnej grze logicznej Lemmings! Pierwsze, głupiutkie zwierzątka kierowaliśmy już w 1990 roku. Teraz, po wielu latach, dzięki firmie iFone popularne Lemmingi powrócą do życia... na telefonach mobilnych.

Szczegóły chipsetu PSP

Elrond, 26 sierpnia 2004, 09:46

Firma Sony zdecydowała się podać do wiadomości publicznej szczegóły chipa, który napędzać będzie nadciągającą wielkimi krokami konsolę PSP. Chip łączy w sobie jednostkę centralną, procesor graficzny, procesory odpowiedzialne za zabezpieczenia i media oraz układy zarządzające poborem mocy.

Pierwsza nieoficjalna mapa do Doom 3
Pierwsza nieoficjalna mapa do Doom 3

Kull, 26 sierpnia 2004, 09:41

No i się zaczęło. To właśnie dodatkowe mapy, tworzone przez niezależnych fanów gry najprawdopodobniej okażą się kolejnym krokiem w sukcesie gry Doom 3. Opublikowana została właśnie pierwsza dodatkowa mapa dla pojedynczego gracza do najnowszego dzieła id Software, co zresztą tylko rozpocznie lawinę kolejnych produkcji.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma)
Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma)

Kull, 26 sierpnia 2004, 09:29

W ostatniej odsłonie naszego cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry Tony Hawk's Pro Skater 4 , przyjrzymy się dokładnie wokaliście O.S.T.R. Przypominamy również, że polska premiera tej gry wypada właśnie dzisiaj.

Pierwsze spojrzenie na wirtualny świat Darwinia
Pierwsze spojrzenie na wirtualny świat Darwinia

Kull, 26 sierpnia 2004, 08:42

Introversion Software, twórcy gry Uplink: Trust is a Weakness opublikowali prasowe oświadczenie o pracach nad nowym projektem, będącym połączeniem gry akcji i strategii. Darwinia, bo taką nazwę ma powstająca gra, ukaże się na początku 2005 roku.

Silent Hill: Among the Damned - kolejny komiks od IDW Publishing
Silent Hill: Among the Damned - kolejny komiks od IDW Publishing

Krystian Smoszna, 26 sierpnia 2004, 07:37

Konsorcjum wydawnicze IDW Publishing zapowiedziało wydanie nowego komiksu, opartego o popularną serię gier Silent Hill. „Among the Damned”, bo tak będzie się nazywać owe dzieło, jest kolejną próbą nawiązania do komputerowej rozrywki, po Silent Hill: Dying Inside oraz Metal Gear Solid (o tym ostatnim informowaliśmy w lipcu).

Lee Sheldon zaprojektuje gry oparte o twórczość Agathy Christie

Krystian Smoszna, 26 sierpnia 2004, 07:29

Wiemy już, jak potoczą się losy pięciu gier przygodowych, opartych o twórczość Królowej Kryminału – Agathy Christie, do których wydania przymierza się firma The Adventure Company. Chociaż włodarze koncernu nadal nie zdecydowali się na wybór konkretnego studia developerskiego, mającego przygotować wszystkie tytuły, już dziś wiadomo, że głównym projektantem serii i zarazem scenarzystą poszczególnych jej odsłon zostanie nie kto inny, jak Lee Sheldon.

Premiera Cossacks II: Napoleonic Wars dopiero w 2005 roku

Krystian Smoszna, 26 sierpnia 2004, 06:52

Fani gier z serii Cossacks, oczekujący rychłego wydania jej drugiej odsłony, zatytułowanej Napoleonic Wars, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Niemiecka firma CDV Software, odpowiadająca za rynkowy debiut programu poinformowała, że nie ukaże się on w tym roku, jak pierwotnie planowano.