Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2004, 08:42

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

Pierwsze spojrzenie na wirtualny świat Darwinia

Introversion Software, twórcy gry Uplink: Trust is a Weakness opublikowali prasowe oświadczenie o pracach nad nowym projektem, będącym połączeniem gry akcji i strategii. Darwinia, bo taką nazwę ma powstająca gra, ukaże się na początku 2005 roku.

Introversion Software, twórcy gry Uplink: Trust is a Weakness opublikowali prasowe oświadczenie o pracach nad nowym projektem, będącym połączeniem gry akcji i strategii. Darwinia , bo taką nazwę ma powstająca gra, ukaże się na początku 2005 roku.

Darwinia zapowiadana jest jako futurystyczna opowieść z intuicyjnym systemem sterowania i elementami grafiki retro z lat 80-tych (takie cudo widzieliśmy m.in. w grze Tron). Fabuła programu opowiada zaś o plemieniu komputerowych sprite'ów, które wpadło w pułapkę wirtualnego świata 3D (przypomnijmy, iż sprite to znane choćby z takich klasyków jak Duke Nukem 3D i Doom płaskie, dwuwymiarowe, animowane obiekty). Otoczenie Darwinia to spowijane wojną surrealistyczne miejsce w stylu retro, zamieszkałe przez wirtualne stwory z gier komputerowych.

Klimat rozgrywki w bardzo jednoznaczny sposób określają zresztą opublikowane już pierwsze screeny z gry:

Pierwsze spojrzenie na wirtualny świat Darwinia - ilustracja #1
Pierwsze spojrzenie na wirtualny świat Darwinia - ilustracja #2

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.