Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2004, 09:29

autor: Kull

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma)

W ostatniej odsłonie naszego cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry Tony Hawk's Pro Skater 4 , przyjrzymy się dokładnie wokaliście O.S.T.R. Przypominamy również, że polska premiera tej gry wypada właśnie dzisiaj.

To właśnie dzisiaj ma miejsce premiera gry Tony Hawk's Pro Skater 4, której polskie wydanie swoją niezwykłość zawdzięcza ścieżce dźwiękowej stworzonej przez brzmienia De La Soul, Run DMC, N.W.A, Offspring, System of a Down oraz utwory wykonawców polskich: Tede, Mezo, O.S.T.R, Fisz, Wujek Samo Zło i Człowiek Nowej Ery, Tymon i Sweet Noise. W ostatniej odsłonie naszego cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry, przyjrzymy się dokładnie wokaliście O.S.T.R.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4:

- odsłona pierwsza - CNE & WSZ

- odsłona druga - Mezo

- odsłona trzecia - Fisz

- odsłona czwarta - Sweet Noise

- odsłona piąta - TeDe

- odsłona szósta - Tymon

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma) - ilustracja #1

O.S.T.R.

OSTR swoją przygodę z z Hip-Hopem rozpoczął w 1993 r., to jednak nie był jego pierwszy kontakt z muzyką - od dziecka jego hobby to gra na skrzypcach. Poważniejsze nagrania rozpoczęły się w 1995 r. w ramach grupy BDC, która w 1998 r. przeformowała się w LWC (OSTR, Ahmed, Mussi, Celo, Kasina), aby w następnym roku zawiesić działalność. OSTR rozpoczął więc karierę solową, oraz pracę z kolegami w ramach projektu Obozu TA.

OSTRy w lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt na wydanie solowej płyty „Masz to jak w banku", która ukazując się w październiku tego samego roku została okrzyknięta odkryciem i spotkała się wyłącznie z pozytywnymi opiniami. Po wydaniu albumu raper rozpoczął trasę koncertową. Pod koniec czerwca 2002 roku do sklepów trafia drugi studyjny album: „Tabasko" - kolejna świetna robota m.in. z robiącym silne wrażenie wspólnym kawałkiem OSTR i Tedego pt. „Ziom za ziomem".

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma) - ilustracja #2

27 października 2002 r. O.S.T.R. bierze udział w koncercie ku pamięci tragicznie zmarłego Marka Kotańskiego – „Dzień Kotana" na Placu Defilad w Warszawie .W lutym 2003 r. album „Tabasko" zdobywa nominację do „Fryderyka 2002" w kategorii „Album Roku - Hip-Hop". Zaś w wakacje 2003 O.S.T.R. dostaje propozycje poprowadzenia od września nowego programu hiphopwego w MTV Polska – „Yo! MTV Raps". W grudniu 2003 ukazuje się trzeci, podwójny album „Jazz w wolnych chwilach" na którym znalazły się 42 utwory wybrane z niemalże 100 nagranych w ciągu minionego roku.

OSTRy ma opinię najlepszego polskiego freestyle'owca, a jego dwie pierwsze płyty to jedne z najlepszych (moim skromnym zdaniem najlepsze) polskie produkcje hip-hopowe. OSTR nie oszczędza w swoich tekstach znanych osób ze świata sportu, telewizji i polityki, a jego świetne wyczucie rytmu, głos i porywające bity pozwalają utrzymywać się na samym czele polskiej sceny hip-hopowej. OSTRy to obowiązkowa propozycja dla amatorów rapu.

W polskim wydaniu gry Tony Hawk's Pro Skater 4 usłyszymy OSTRego w doskonałym utworze „Początek".

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma) - ilustracja #3

Informacje na temat gry Tony Hawk's Pro Skater 4: