Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2004, 09:44

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona czwarta)

26 sierpnia do sklepów w całej Polsce trafi wydanie specjalne gry Tony Hawk's Pro Skater 4. W związku z tym kilka dni temu rozpoczęliśmy publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry. Dziś w czwartej już odsłonie tego cyklu newsów przyjrzymy się dokładnie zespołowi Sweet Noise.

26 sierpnia do sklepów w całej Polsce trafi wydanie specjalne gry Tony Hawk's Pro Skater 4, które swoją niezwykłość zawdzięczać będzie ścieżce dźwiękowej stworzonej przez brzmienia De La Soul, Run DMC, N.W.A, Offspring, System of a Down oraz utwory wykonawców polskich: Tede, Mezo, O.S.T.R, Fisz, Wujek Samo Zło i Człowiek Nowej Ery, Tymon i Sweet Noise. W związku z tym kilka dni temu rozpoczęliśmy publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry. Dziś w czwartej już odsłonie tego cyklu newsów przyjrzymy się dokładnie zespołowi Sweet Noise.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4:

- odsłona pierwsza - CNE & WSZ

- odsłona druga - Mezo

- odsłona trzecia - Fisz

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona czwarta) - ilustracja #1

Sweet Noise

Obecność Sweet Noise w zestawieniu „Polski Hip-Hop” może trochę dziwić, o tym jednak później, wpierw przyjrzyjmy się historii zespołu.

Zespół Sweet Noise powstał jesienią 1990 roku w Swarzędzu niedaleko Poznania, jego założycielami byli Glaca i Tomasz Maćkowiak (Balbina). Muzyka jaką reprezentuje Sweet Noise to coś pomiędzy hardcore'm i trash metalem, którego inspiracją były lata 60-te i 70-te (m.in. Black Sabbath i King Crimson) oraz blues. Premierowy album zespołu - "RESPECT" ukazał się 30 stycznia 1995 r. Pod koniec roku 1995 Sweet Noise wybrał się w trasę koncertową z zespołami Vader i Proletaryat, zaś 13 maja 1996 roku odbyła się premiera drugiego albumu pt. "Getto", który zebrał bardzo dobre noty wśród krytyków. Płyta została szczególnie doceniono w 1998, kiedy to miesięcznik „Gitara i Bas” uznał ją za najlepszy album roku w kategorii „heavy metal”. To jednak nie koniec sukcesów, Sweet Noise odebrał bowiem Fryderyka '97 za najlepszy album muzyczny w kategorii „Hard'n Heavy”.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona czwarta) - ilustracja #2

Sweet Noise nie ograniczając się do koncertów w Polsce (m.in. przed Black Sabbath z Ozzy Osbournem) propagował swoją muzykę, także za granicami naszego kraju na festiwalach w Czechach, Niemczech i na Węgrzech. Rok 1998 muzycy spędzili zaś na tworzeniu kolejnego albumu, zatytułowanego „Koniec Wieku". Rok 1999 to kolejna nominacja do Fryderyka w kategorii „Album Roku Hard'n Heavy” za płytę "Koniec wieku". Co ciekawe pod koniec 1999 roku w całej Europie ukazuje się anglojęzyczna wersja albumu "Koniec Wieku" - "The End Of The Century". Kolejna nagrana płyta zespołu to "Czas Ludzi Cienia", na której zagościł głos Anny Marii Jopek w utworze "Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz", zaś za klip do tego utworu zespół otrzymał nagrodę na YACH FILM FESTIWAL.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona czwarta) - ilustracja #3

Historia najnowsza to album „Revolta”, czyli prawdziwa mieszanka wybuchowa: Hip-hop, death metal, klasyka, pop, electro i trans. O klimacie Revolty dużo mówi sama lista zaproszonych na nią gości, m.in.: DOCENT/VADER, O.S.T.R, NERGAL/BEHEMOTH, AGRESSIVA 69, oraz Anna Maria Jopek i Edyta Górniak.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona czwarta) - ilustracja #4
Na pierwszym planie Peja

Nie obeznani w temacie mogą kojarzyć Sweet Noise ze sceną Hip-Hopową za sprawą rozreklamowanego utworu „Jeden taki dzień” (z płyty Revolta) na którym wystąpił znany w świecie polskiego Hip-Hopu – Peja, to jednak dość spore nieporozumienie. Po zapoznaniu się z powyższym „życiorysem” zespołu z pewnością fani tego typu poglądów zmienią swoje zdanie; Sweet Noise to przede wszystkim moce brzmienia. W polskiej wersji gry Tony Hawk's Pro Skater 4 usłyszymy Sweet Noise w utworze „Wszystko".

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona czwarta) - ilustracja #5

Informacje na temat gry Tony Hawk's Pro Skater 4: