Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2004, 09:59

autor: Kull

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona druga)

Kontynuujemy publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, których utwory zostały wykorzystane w ścieżce dźwiękowej do gry Tony Hawk's Pro Skater 4. Przypomnę, że polska premiera tej pozycji będzie miała miejsce 26 sierpnia. Dziś przyjrzymy się dokładnie artyście Mezo.

Na polski rynek już za kilka dni trafi specjalne wydanie gry Tony Hawk's Pro Skater 4, które swoją niezwykłość zawdzięcza ścieżce dźwiękowej stworzonej przez brzmienia De La Soul, Run DMC, N.W.A, Offspring, System of a Down oraz utwory wykonawców polskich: Tede, Mezo, O.S.T.R, Fisz, Wujek Samo Zło i Człowiek Nowej Ery, Tymon i Sweet Noise. Dziś przyjrzymy się dokładnie artyście Mezo.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4:

- odsłona pierwsza- CNE & WSZ

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona druga) - ilustracja #1

Mezo

Mezo (wcześniejsze ksywy Mejger, Mez) siedzi w hip-hopie już od wielu lat, nagrywając dotychczas płyty jako Lajner (Demo - 1999, Mezo - 2000, Słowem - 2001). Mezo pojawiał się także gościnnie na produkcjach z Wielkopolski m.in. na płytach: "Rapnastyk" Owala/Emcedwa (kawałek: Pełen Pokus), "Na Legalu" Slums Attack (kawałek: I moje miasto złą sławą owiane), "Apogeum" Ascetoholix (kawałek: Suczki). Poza tym jego utwory znalazły się na takich składankach jak "Szkoła Życia", "Hiphop Rasizm Stop" oraz na płytach dołączanych do magazynu Klan.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona druga) - ilustracja #2

Teksty Meza mają nieść pozytywną energii, łącząc w sobie elementy braggadaccio, storytellingu i oczywiście bardziej zaangażowanego rapu. Sam zaś artysta lubi fristajlować, a jego głos udzielił się w audycji BLESS DA MIC nadawanej na całą Wielkopolskę w radiu RMI FM.

Mezo przygodę z hip-hopem rozpoczął w roku 1994, kiedy usłyszał RAPowe kawałki amerykańskich brzmień m.in. "Down With The King" RUN D.M.C. i "19 Naughty 3" Naughty By Nature. Mając wtenczas zaledwie 12 lat nie od razu urzekła go ta specyficzna w tamtych czasach muzyka. Z czasem oczywiście nawrócił się, abyśmy dziś mogli słuchać jego najnowszej (z roku 2003) płyty pt. Mezokracja.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona druga) - ilustracja #3

Mezokracja to ciekawa produkcja, na której gęsto rymujący mc (rzadko używający czasowników) dzięki dobrej dykcji i sympatycznemu brzmieniu głosu, oraz atrakcyjnym tematom utworów tworzy z tej płyty godny polecenia produkt.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona druga) - ilustracja #4

Informacje na temat gry Tony Hawk's Pro Skater 4: