Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOXGCNGBA
Okładka Kelly Slater's Pro Surfer (PC)

Kelly Slater's Pro Surfer

Bliźniacza pozycja, znanej wszystkim fanom jazdy na dekorolce, gry Tony Hawk’s Pro Skater 4, przygotowana przez ten sam duet, co w przypadku THPS4, tj. korporację wydawniczą Aspyr Media i kanadyjskie studio developerskie Beenox.

Sportowe | surfing

Okładka Kelly Slater's Pro Surfer (PC)

data premiery gry:

21sie2002

GBA

16wrz2002

XBOX GCN

27wrz2002

PS2

22paź2003

PC

Kelly Slater’s Pro Surfer to bliźniacza pozycja, znanej wszystkim fanom jazdy na dekorolce, gry Tony Hawk’s Pro Skater 4, przygotowana przez ten sam duet, co w przypadku THPS4, tj. korporację wydawniczą Aspyr Media i kanadyjskie studio developerskie Beenox. Tematem tej produkcji są karkołomnie i emocjonujące wyczyny wykonywane przy pomocy deski surfingowej. Twórcy umieścili w swoim dziele dziewięć rzeczywistych postaci zawodników, których listę otwiera tytułowy sześciokrotny mistrz świata. Ponadto zaimplementowanych zostało trzydzieści poziomów, zlokalizowanych w piętnastu zakątkach globu ziemskiego, w tym w Południowej Afryce, na Hawajach, w Australii, na Tahiti, w Hiszpanii i Ameryce Północnej. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo (mowa nawet o tysiącu) rozmaitych wariantów ruchów akrobatycznych (tzw. trików), a także zaawansowany system generowania najróżniejszych fal morskich. Całości dopełnia kilka różnorodnych trybów zabawy, dedykowanych jednemu lub kilku użytkownikom (m.in. Career Mode i Free Surf), całkowicie trójwymiarowy silnik graficzny (ten sam który wykorzystuje Tony Hawk’s Pro Skater 4), oraz szereg ukrytych opcji, zawodników, desek, sekwencji video, itp.

Kelly Slater to wielokrotny mistrz świata dyscypliny sportu, jaka jest surfing. Obok niego w tej występują jeszcze inni znani: Lisa Andersen, Tom Carroll, Tom Curren, Nathan Fletcher, Bruce Irons, Rob Machado i Kalani Robb. Surferzy są wykonani bardzo ładnie, nałożono na nich sporą ilość poligonów, a także ich animacji nie da się nic zarzucić. Koderom znakomicie udało się oddać fizykę fal, wszelkie ich załamania i aspekty nimi rządzące. Plaże wzorowane na tych prawdziwych i obejmują takie lokacje, jak: Południowa Afryka, Hawaje, Australia, Tahiti, Hiszpania i północna Ameryka. Gra posiada tez licencje prawdziwych firm sponsorskich, tak wiec loga na ubraniach, deskach, a nawet na plażach jak najbardziej oddają klimat prawdziwych zawodów. Intuicyjny system sterowania zapewni szybka naukę i w pewnym sensie przypomina tego z serii Tony Hawk – w końcu to ten sam producent. Kilka trybów gry, a wśród nich obowiązkowa kariera. Jednak jest to ta z gier, z którymi zupełne luźne obcowanie (czyli w tym wypadku pływanie bez ściśle określonego celu) sprawia dużą przyjemność. Jest do tego odpowiedni tryb, a świetną, delikatna i klimatyczna ścieżką dźwiękową dopełnia całości. Gra jest przyjemna, Kelly sam opowiada nam o każdej plaży i warunkach na niej panujących, fale, jak i zawodnik wyglądają wyśmienicie. Trzeba przyznać, że Kelly Slater’s Pro Surfer jest gra inna, luźniejsza, przyjemniejsza i relaksująca. W końcu nie zawsze trzeba tylko strzelać, albo palić gumy na zakrętach, by dobrze się bawić przed konsola.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kelly Slater's Pro Surfer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kelly Slater's Pro Surfer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 520 MB HDD
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Kelly Slater’s Pro Surfer dołącza do Tony Hawk’s Pro Skater 4 w drodze ku PeCetom i Macintoshom
Kelly Slater’s Pro Surfer dołącza do Tony Hawk’s Pro Skater 4 w drodze ku PeCetom i Macintoshom

wiadomość5 maja 2003

Jest już przesądzone, iż posiadacze komputerów osobistych klasy PC i Macintosh otrzymają konwersję bestsellerowej gry Tony Hawk’s Pro Skater 4 za sprawą starań korporacji wydawniczej Aspyr Media i kanadyjskiego studia developerskiego Beenox. Ten sam duet firm pracuje również nad „blaszanym” i „jabłkowym” portem bliźniaczej pozycji o nazwie Kelly Slater’s Pro Surfer, traktującej o pływaniu na desce surfingowej.

PC
GBA
PS2
XBOX
GCN