Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGCNPS2XBOXGBA
Okładka SSX 3 (GCN)
OkładkaSSX 3 (GCN)

SSX 3

Trzecia cześć serii SSX bije poprzednie na głowę szczególnie rozbudowaniem. Ilość turniejów, trików, czy rzeczy do odkrycia może Was przestraszyć, niczym wielki, groźny stok przyprawia o dreszcze maniaków śnieżnego szaleństwa.

Sportowe | snowboard

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX 3 Premiera

21paź2003

GCN PS2 XBOX

11lis2003

GBA

producent: EA Sport Big wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska

EA Big przyzwyczaiło graczy do tego, ze wydaje gry bardzo dobre, traktujące o różnych dyscyplinach sportu z przymrużeniem oka, podajac temat w lekki, ale jakże przyjemny sposób, przede wszystkim niezwykle grywalny. SSX 3 jest na to kolejnym przykładem, ale EA Big udowadnia także, ze nie puszcza słów na wiatr i trzecia już część serii jest ta najlepsza.

W głównym trybie gry zostaniemy rzuceni na ogromny stok. Gra nie przeniesie nas od razu do jakichś zawodów, lecz będziemy mogli pozwiedzać sobie cały stok, a zauważymy, że podjeżdżając w różne miejsca dopiero decydujemy się na wzięcie udziału w konkurencjach. Tak wiec możecie sobie spokojnie potrenować, znajdując jakąś wolną trasę zjazdową, albo też od razu rzucić się w wir rywalizacji. Stoki w całej grze są trzy, a biorąc pod uwagę dużą liczbę wyzwań na każdym z nich, jest to ilość wystarczająca. Sama gra jest niezwykle przyjemna – pędzimy w dół z dużą prędkością uskuteczniając podczas wyskoków najbardziej wyszukane triki, a grindujemy (czyli ślizgamy się) na drzewach, lub tez rurkach. Nabieramy przy tym specjalny pasek, który wypełniony, daje nam możliwość odpalenia super efektownych trików (tzw. Uberów). Za wygrane zbieramy kasę, a ta możemy wydać na wiele różnych sposobów – poprawiamy statsy zawodnika, kupujemy nowy sprzęt, nowe ciuchy, dodatki itp. Wszystkie oddziały sportowe EA słyną z tego, że cała oprawa gry, włącznie z menusami i wszystkimi drobnymi smaczkami, których jest pełno, stoi na najwyższym poziomie. Nie inaczej jest i tym razem. Sama grafika to ogromna zaleta SSX 3. Wszystko działa ultrapłynnie, otoczenie jest bogate w tekstury, a widoczki często się zmieniają, przy czym niektóre zjazdy trwają dobre 10 min. Dźwiękowo jest fantastycznie, klimatycznie i młodzieżowo, a w tle przygrywają tacy goście jak Chemical Brothers, Paul Oakenfold czy Red Hot Chilli Peppers.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

SSX 3 cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI SSX 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

SSX 3 Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
GCN
PS2
XBOX
GBA