Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2010, 11:35

autor: Jiker

Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX?

Serwis Kotaku dotarł do interesujących plotek, z których wynika, że EA Canada już od ponad dwóch lat pracuje nad nową odsłoną serii SSX, pozwalającej wcielić się w walczących z grawitacją snowboarderów i narciarzy freestyle’owych (wprowadzonych w SSX On Tour). Produkcja miałaby zostać wydana w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Serwis Kotaku dotarł do interesujących plotek, z których wynika, że EA Canada już od ponad dwóch lat pracuje nad nową odsłoną serii SSX, pozwalającej wcielić się w walczących z grawitacją snowboarderów i narciarzy freestyle’owych (wprowadzonych w SSX On Tour). Produkcja miałaby zostać wydana w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX? - ilustracja #1

SSX 3

Według informatora redakcji Kotaku, nowy SSX stanowić będzie swoisty powrót do korzeni serii (sięgają one 2000 roku i konsoli PlayStation 2), przy czym podobno nie zabraknie w nim nowoczesnych rozwiązań, w tym chociażby udanego systemu kontroli znanego z cyklu SKATE (robiącego użytek z dwóch gałek analogowych). Co więcej, nad grą mają pracować w dużej mierze ludzie mający w dorobku kolejne części SKATE’a. Jak powszechnie wiadomo, na temat sportów ekstremalnych mają oni całkiem sporo do powiedzenia.

Warto w tym momencie zauważyć, że na początku ubiegłego miesiąca w Sieci pojawiły się informacje o zarejestrowaniu przez firmę Electronic Arts kilku nowych domen internetowych, odnoszących się bezpośrednio do cyklu SSX. Wydawca zasugerował w ten sposób, że jego nowa odsłona mogłaby nosić tytuł SSX Deadly Descent lub SSX First Descent. Do tej pory EA nie zdecydowało się niestety na szersze skomentowanie tego faktu.

Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX? - ilustracja #2

SSX On Tour

Ponadto Kotaku przytacza w swej wiadomości spekulacje na temat pewnej ankiety, za sprawą której firma Electronic Arts próbowała w tym roku dotrzeć do fanów marki SSX. Zawarto w niej opis potencjalnej produkcji snowboardowej, utrzymanej w mocno zręcznościowym stylu (z możliwością śmigania po najwyższych szczytach górskich, w otoczeniu toczących się głazów, lawin itp.). Za jej sprawą EA starało się dociec, czy możliwość wdrożenia nowych elementów – w tym choćby base-jumpingu, dropów z helikoptera i skyboardingu – spotka się z zainteresowaniem fanów. Sprawa dosyć szybko ucichła, nie wnosząc tak naprawdę zbyt wiele nowego.

Warto również odnotować, że na tapecie znajduje się tajemniczy The Planet. Chodzi tu mianowicie o teaser, mający zapowiadać nową, bliżej nieokreśloną produkcję, do której oficjalnej zapowiedzi dojdzie w trakcie gali Spike TV Video Game Awards (odbędzie się ona już w ten weekend). Widać na nim m.in. ośnieżone szczyty, a także helikopter, z którego wypada flara. I choć niektórzy gracze sugerują, że nawiązuje do Battlefield 3, tematycznie również dobrze pasuje do niego seria SSX.

Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX? - ilustracja #3

SSX Blur

Przypominamy, że cykl SSX składa się z pięciu głównych odsłon, z których ostatnia – SSX Blur – została wydana na Wii w 2007 roku. Seria cieszyła się uznaniem zarówno graczy, jak i krytyków, aczkolwiek najwyższe noty udało się zdobyć odsłonie pierwszej oraz SSX 3 (PlayStation 2, Xbox, GameCube).