Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka SSX Blur (Wii)

SSX Blur Wii

SSX Blur jest zręcznościówką, wywodzącą się ze znanej serii traktującej o dwóch niezwykle popularnych sportach, a dokładnie mówiąc o jeździe na desce snowboardowej oraz na nartach.

Sportowe | snowboard | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka SSX Blur (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

13marca2007

16marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX Blur jest zręcznościówką, wywodzącą się ze znanej serii i przygotowaną dla konsoli Nintendo Wii. Traktuje ona o dwóch niezwykle popularnych sportach, a dokładnie mówiąc o jeździe na desce snowboardowej oraz na nartach. Główny atut tej części to rewolucyjne rozwiązanie sterowania postacią, jakim jest posługiwanie się Wii-kontrolerem. W grze zawarte są wszystkie elementy, za które użytkownicy tak bardzo kochają serię SSX.

Poza bohaterami, pamiętanymi z poprzednich części (między innymi są to Mac, Kaori, Psymon i Allegra), w szranki stanąć można z dwójką dotąd nieznanych. Każdy z dostępnych sportowców cechuje się unikalnymi umiejętnościami i własnym stylem jazdy. Wcielając się w nich, użytkownik z pomocą Wii-pilota przeżywa wiele przygód w trakcie niezapomnianych zabaw na stokach. Wykazując się niezwykłą odwagą, gracz popisać się może tzw. Uber Trickami, na które składają się między innymi wyskoki w powietrze oraz karkołomne zjazdy z nogami oderwanymi od jednej lub dwóch desek. Większość z nich rzecz jasna nie odpowiada realistycznym możliwościom sportowców. Nie należy jednak zatracać się w jeździe bez pamięci, w przerwie miedzy niebezpiecznymi trikami, powinno się pamiętać o sprawnym manewrowaniu w celu omijania co rusz to pojawiających się przeszkód w postaci skał czy pni drzew. Dzięki przyjęciu właściwiej pozycji i zachowaniu odpowiedniej odległości od ekranu użytkownik ma sposobność dokładniejszego nawigowania postaciami, co urealnia całe widowisko i dodatkowo wpływa na stale podnoszący się poziomem adrenaliny.

Developerzy udostępnili trzy zupełnie nowe szczyty górskie oraz dwanaście tras, na których nieustannie można szusować. Interfejs został zmieniony i nie polega już wyłącznie na przyciskaniu odpowiednich guziczków, lecz w głównej mierze bazuje na odpowiednim poruszaniu Wii-kontrolerem. Śnieżnym zmaganiom towarzyszy grafika, wyposażona w charakterystyczne dla serii filtry aktywujące się w spektakularnych momentach, a jej doskonałym dopełnieniem jest dynamiczna muzyka, harmonizująca się z wyczynami gracza i napędzająca go do dalszej, ostrej jazdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SSX Blur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
SSX powraca w poważniejszym wydaniu

wiadomość12 grudnia 2010

Firma Electronic Arts wykorzystała Spike TV Video Game Awards do ujawnienia gry SSX: Deadly Descents, czyli kontynuacji słynnej serii snowboardowej.

Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX?
Electronic Arts pracuje nad nową odsłoną cyklu SSX?

wiadomość8 grudnia 2010

Serwis Kotaku dotarł do interesujących plotek, z których wynika, że EA Canada już od ponad dwóch lat pracuje nad nową odsłoną serii SSX, pozwalającej wcielić się w walczących z grawitacją snowboarderów i narciarzy freestyle’owych (wprowadzonych w SSX On Tour). Produkcja miałaby zostać wydana w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Stronghold 3) 9/11/10
Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Stronghold 3) 9/11/10

wiadomość9 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o konkursie dla fanów Stronghold 3, liście Trofeów w Gran Turismo 5, a także grze reżysera Guillermo del Toro. Zapraszamy do lektury.

Światowa premiera gry SSX Blur
Światowa premiera gry SSX Blur

wiadomość28 lutego 2007

Właśnie dziś do sprzedaży trafiła najnowsza gra studia EA Big o nazwie SSX Blur, w którą będą mogli zagrać jedynie posiadacze konsoli Wii, a kosztuje ona 49.99 dolarów. Póki co produkcja ta dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, lecz już 16 marca pojawi się także w Europie.

Nintendo ujawnia line-up Wii na pierwszy kwartał 2007

wiadomość24 stycznia 2007

Końcówka ubiegłego roku w wykonaniu Nintendo obfitowała w sukcesy na rynku konsol stacjonarnych, a także przenośnych. Japoński koncern myśli już jednak o przyszłości i w najbliższym czasie zamierza poszerzyć ofertę gier dedykowanych swemu najmłodszemu dziecku, Wii. Jeszcze w tym kwartale do 34 pozycji, które znajdują się już w sprzedaży w USA, dołączy 12 nowych tytułów.