Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka SSX Blur (Wii)
OkładkaSSX Blur (Wii)

SSX Blur Wii

SSX Blur jest zręcznościówką, wywodzącą się ze znanej serii traktującej o dwóch niezwykle popularnych sportach, a dokładnie mówiąc o jeździe na desce snowboardowej oraz na nartach.

Sportowe | snowboard | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX Blur Premiera Wii

13marca2007

pudełko PL

16marca2007

producent: EA Sport Big wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SSX Blur jest zręcznościówką, wywodzącą się ze znanej serii i przygotowaną dla konsoli Nintendo Wii. Traktuje ona o dwóch niezwykle popularnych sportach, a dokładnie mówiąc o jeździe na desce snowboardowej oraz na nartach. Główny atut tej części to rewolucyjne rozwiązanie sterowania postacią, jakim jest posługiwanie się Wii-kontrolerem. W grze zawarte są wszystkie elementy, za które użytkownicy tak bardzo kochają serię SSX.

Poza bohaterami, pamiętanymi z poprzednich części (między innymi są to Mac, Kaori, Psymon i Allegra), w szranki stanąć można z dwójką dotąd nieznanych. Każdy z dostępnych sportowców cechuje się unikalnymi umiejętnościami i własnym stylem jazdy. Wcielając się w nich, użytkownik z pomocą Wii-pilota przeżywa wiele przygód w trakcie niezapomnianych zabaw na stokach. Wykazując się niezwykłą odwagą, gracz popisać się może tzw. Uber Trickami, na które składają się między innymi wyskoki w powietrze oraz karkołomne zjazdy z nogami oderwanymi od jednej lub dwóch desek. Większość z nich rzecz jasna nie odpowiada realistycznym możliwościom sportowców. Nie należy jednak zatracać się w jeździe bez pamięci, w przerwie miedzy niebezpiecznymi trikami, powinno się pamiętać o sprawnym manewrowaniu w celu omijania co rusz to pojawiających się przeszkód w postaci skał czy pni drzew. Dzięki przyjęciu właściwiej pozycji i zachowaniu odpowiedniej odległości od ekranu użytkownik ma sposobność dokładniejszego nawigowania postaciami, co urealnia całe widowisko i dodatkowo wpływa na stale podnoszący się poziomem adrenaliny.

Developerzy udostępnili trzy zupełnie nowe szczyty górskie oraz dwanaście tras, na których nieustannie można szusować. Interfejs został zmieniony i nie polega już wyłącznie na przyciskaniu odpowiednich guziczków, lecz w głównej mierze bazuje na odpowiednim poruszaniu Wii-kontrolerem. Śnieżnym zmaganiom towarzyszy grafika, wyposażona w charakterystyczne dla serii filtry aktywujące się w spektakularnych momentach, a jej doskonałym dopełnieniem jest dynamiczna muzyka, harmonizująca się z wyczynami gracza i napędzająca go do dalszej, ostrej jazdy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SSX Blur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.