Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDSWiiPS2GBA
Okładka Tony Hawk's Downhill Jam (NDS)

Tony Hawk's Downhill Jam

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce.

Sportowe | deskorolka | multiplayer

Okładka Tony Hawk's Downhill Jam (NDS)

data premiery gry:

24paź2006

NDS

26paź2006

GBA

19lis2006

Wii

8maj2007

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce. Niniejszy produkt jest zarazem pierwszą symulacją skateboardingową opracowaną z myślą o stacjonarnej konsoli Wii (ale nie tylko).

Zgodnie z nazwą omawianej pozycji mamy do czynienia ze swoistym deskorolkowym biegiem zjazdowym, czyli poruszaniem się zwykle po powierzchniach opadających. Właśnie dlatego developerzy zaprojektowali osiem obszernych lokacji, doskonale pasujących do tego modelu zabawy – m.in. pagórkowaty teren San Francisco i inkaskie ruiny Machu Picchu. Rzecz jasna wszędzie znajdujemy mnóstwo rozmaitych obiektów (np. rampy i skocznie), pozwalających na wykonywanie widowiskowych trików, owocujących punktami.

Jak zwykle zabawa polega na zaliczaniu szeregu zadań (chociażby zebranie należytej ilości oczek lub zaprezentowanie odpowiedniej ewolucji w konkretnym miejscu), których przygotowano ponad dziewięćdziesiąt. Naszym przedstawicielem w wirtualnej rzeczywistości może być oczywiście sam Tony Hawk, albo jeden z ośmiu prawdziwych deskorolkowych zawodowców. Dostępna jest też opcja tworzenia własnej postaci od podstaw. Każdego bohatera ubieramy naturalnie według widzimisię, a wraz z biegiem rozgrywki inwestujemy otrzymywane punkty w rozwój umiejętności. Entuzjaści zabawy wieloosobowej mogą natomiast skonfrontować się z żywym przeciwnikiem (nie dotyczy wersji na GBA).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Downhill Jam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's Downhill Jam

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Tony Hawk's Downhill Jam - zapowiedź
Tony Hawk's Downhill Jam - zapowiedź

Przed premierą 23 października 2006, 10:06

Zmniejszenie poziomu skomplikowania gry wymusiło też na producentach dokonanie zmian w sposobie ukazania zabawy. Do tej pory było tak, iż wszystkie nowe produkty stawiały głównie na możliwość dowolnej eksploracji przygotowanych przez producentów plansz. Tym razem zrezygnowano jednak z takiego podejścia do zabawy. Zamiast tego weźmiemy udział w tytułowych... hmm... biegach zjazdowych. Będziemy więc mieli do czynienia z dość nietypowo zrealizowanymi wyścigami. Podobne mechanizmy sympatykom niektórych sportowych zręcznościówek powinny być jednak doskonale znane. Warto chociażby przywołać serię SSX. Cała zabawa nie będzie się opierała wyłącznie na omijaniu napotykanych przeszkód. Po drodze będziemy musieli także wykonywać różnorakie triki. Pozwoli to bowiem naładować oddzielny pasek przyspieszenia. Więcej o przewidywanych typach zawodów powiem nieco później.

Wii
NDS
GBA
PS2