Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGBAPS2WiiNDS
Okładka Tony Hawk's Downhill Jam (GBA)
OkładkaTony Hawk's Downhill Jam (GBA)

Tony Hawk's Downhill Jam

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce.

Sportowe | deskorolka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Downhill Jam Premiera

24paź2006

NDS

26paź2006

GBA

19lis2006

Wii

8maj2007

PS2

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce. Niniejszy produkt jest zarazem pierwszą symulacją skateboardingową opracowaną z myślą o stacjonarnej konsoli Wii (ale nie tylko).

Zgodnie z nazwą omawianej pozycji mamy do czynienia ze swoistym deskorolkowym biegiem zjazdowym, czyli poruszaniem się zwykle po powierzchniach opadających. Właśnie dlatego developerzy zaprojektowali osiem obszernych lokacji, doskonale pasujących do tego modelu zabawy – m.in. pagórkowaty teren San Francisco i inkaskie ruiny Machu Picchu. Rzecz jasna wszędzie znajdujemy mnóstwo rozmaitych obiektów (np. rampy i skocznie), pozwalających na wykonywanie widowiskowych trików, owocujących punktami.

Jak zwykle zabawa polega na zaliczaniu szeregu zadań (chociażby zebranie należytej ilości oczek lub zaprezentowanie odpowiedniej ewolucji w konkretnym miejscu), których przygotowano ponad dziewięćdziesiąt. Naszym przedstawicielem w wirtualnej rzeczywistości może być oczywiście sam Tony Hawk, albo jeden z ośmiu prawdziwych deskorolkowych zawodowców. Dostępna jest też opcja tworzenia własnej postaci od podstaw. Każdego bohatera ubieramy naturalnie według widzimisię, a wraz z biegiem rozgrywki inwestujemy otrzymywane punkty w rozwój umiejętności. Entuzjaści zabawy wieloosobowej mogą natomiast skonfrontować się z żywym przeciwnikiem (nie dotyczy wersji na GBA).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Downhill Jam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tony Hawk's Downhill Jam Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Wii
NDS
GBA
PS2