Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXGBAGCNPS2
Okładka SSX Tricky (XBOX)
OkładkaSSX Tricky (XBOX)

SSX Tricky

Kontynuacja przeboju SSX. Ten sam zakręcony klimat szaleńczej jazdy na snowboardzie. Triki bez najmniejszych elementów realizmu, byle szybciej, byle wyżej, i dwie całkiem nowe trasy - SSX Tricky to godny następca hitu z Playstation 2.

Sportowe | snowboard

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX Tricky Premiera

5lis2001

PS2

2gru2001

GCN

10gru2001

XBOX

3paź2002

GBA

producent: EA Sport Big wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

SSX Tricky prezentuje podejście do tematu snowboardingu, znane z innych produkcji EA Big – kompletny brak realizmu. W grze wszystko musi być jak najbardziej widowiskowe, dlatego triki, jakie będziecie wykonywać, z całą pewnością wywołają fale zachwytu.

Do dyspozycji graczy oddano 10 tras, w tym dwie zupełnie nowe, oraz 12 totalnie zakręconych zawodników. Trzeba przyznać, iż twórcy nie poszli na łatwiznę, 8 tras znanych z poprzedniej części zostało całkowicie przemodelowanych. Z nowych rzeczy, które pojawiły się w sequelu, należy wspomnieć o możliwości wykonania super triku – tytułowego Tricky. Mianowicie, wykonując pomniejsze triki, ładujemy wskaźnik widoczny po prawej stronie ekranu. Gdy skala wskaźnika dojdzie do końca, mamy możliwość wykonania Tricky – dodam, że specjalnego dla każdej postaci – za którego otrzymuje się ogromna ilość punktów.

Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki: wyścig – po trzy etapy na każdy tor, oraz showoff – w którym zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów za triki. Jest tez oczywiście free ride, oraz multiplayer na dwie osoby na podzielonym ekranie.

Spośród wszystkich wersji gry, SSX Tricky wygląda najlepiej na PS2. Tekstury są wysokiej jakości, a animacja nie zwalnia nawet na chwile. Warto dodać, iż na płycie DVD wraz z gra, znajdziemy kilka filmów o kulisach tworzenia SSX Tricky.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

SSX Tricky cena w dniu premiery: 229 PLN

Wymagania wiekowe SSX Tricky: Odpowiednia dla każdego wieku.

GBA
GCN
PS2
XBOX