Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2PS1XBOXGBAGCN
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 3 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 3

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier sportowych traktujących o niesamowitych ewolucjach wykonywanych przy użyciu deskorolki. Tony Hawk's Pro Skater 3 przynosi kilka nowości w mechanice i znacznie usprawnioną oprawę audiowizualną.

Sportowe | TPP | deskorolka | sporty ekstremalne

Okładka Tony Hawk's Pro Skater 3 (PC)

data premiery gry:

28paź2001

PS2

30paź2001

PS1

13lis2001

GCN

4mar2002

XBOX GBA

29mar2002

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez Neversoft trzecia odsłona cyklu, prezentująca zmagania sportowców, którzy potrafią wyczyniać niesamowite ewolucje na deskorolkach. Gra bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzedniczek, ale przynosi kilka usprawnień w mechanice oraz ulepszoną grafikę.

Mechanika

Tony Hawk's Pro Skater 3 pozwala wcielić się w kilkunastu profesjonalnych skaterów i sprawdzić swoją zręczność na przygotowanych przez twórców arenach. Każda z map stanowi swojego rodzaju skatepark i wypełniona jest dziesiątkami ramp, najazdów, half-pipe’ów, poręczy czy murków, które można wykorzystać do wykonywania zapierających dech w piersiach trików. Tym razem uczestnicy zmagań odwiedzają m.in. odlewnię, przedmieścia czy lotnisko oraz takie miasta, jak Los Angeles, Tokio i Rio de Janeiro. Na każdej planszy nie brakuje unikalnych elementów, które wpływają na kształt wyzwań stojących przed graczem.

Standardowo autorzy oddali do dyspozycji fanów najsłynniejszych zawodników dyscypliny, jak Tony Hawk, Steve Caballero, Rune Glifberg, Eric Koston, Bucky Lasek, Rodney Mullen, Chad Muska, Andrew Reynolds, Geoff Rowley, Elissa Steamer oraz Jamie Thomas. Każdy z nich jest opisywany kilkoma cechami, które w ramach postępów można rozwijać, rozdysponowując zdobyte za wykonane misje punkty.

Opracowany przez autorów system wykonywania ewolucji znajduje się gdzieś pomiędzy symulacją i zręcznościówką. Gra z jednej strony pozwala na długie kombinacje trików i nienaturalnie wysokie skoki, a z drugiej karze za przesadzone próby dotkliwymi upadkami skatera. Nowością w grze jest pozwalający tworzyć dłuższe comba system revert, dzięki któremu możliwe jest kontynuowanie kombinacji po udanie zakończonym skoku na rampie. Inną nowością jest pasek równowagi przy wykonywaniu liptricków, ułatwiający kontrolę nad skaterem.

Tryby gry

Twórcy zadbali o szereg zróżnicowanych modułów do zabawy. W podstawowym gracze lądują po kolei na przygotowanych arenach, na których czeka ich szereg zadań. Te zakładają zdobycie określonej liczby punktów w czasie przejazdu, znalezienie ukrytej kasety, wykonanie danego triku we wskazanym miejscu lub namierzenie kilku liter słowa SKATE. Produkcja wspiera zabawę wieloosobową. Miłośnicy rywalizacji mogą walczyć m.in. na ogólny wynik lub na najlepiej punktowane combo.

Kwestie techniczne

Tony Hawk’s Pro Skater 3 oparto na nowym silniku graficznym, wykorzystującym moc obecnych w dniu premiery platform. To pozwoliło autorom umieścić na mapach skaterów sterowanych przez sztuczną inteligencję oraz przechodniów, a także przygotować większe i ciekawsze plansze. Na ścieżce dźwiękowej tytułu znalazły się energetyczne kawałki takich zespołów, jak Motörhead, The Ramones, Alient Ant Farm, House of Pain, Bodyjar czy Red Hot Chili Peppers.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1475 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do Tony Hawk's Pro Skater 3

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Pro Skater 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's Pro Skater 3

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 64MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Tony Hawk's Pro Skater 3 - recenzja gry
Tony Hawk's Pro Skater 3 - recenzja gry

Recenzja 28 czerwca 2002, 10:14

Możliwość gry w sieci nie jest już niczym nadzwyczajnym, aczkolwiek z całą pewnością można zaliczyć opcję multiplayer do plusów. Także jeśli chodzi o rozgrywkę na jednym komputerze. I w ten sposób do wyboru jest: ‘Trick Attack’ polegający na walce na punkty – gracze w określonym czasie muszą zdobyć jak największą liczbę punktów, wygrywa najlepszy. W ‘Graffiti’ należy zdominować jak największy obszar na mapie. Jego zdobycie polega na wykonaniu na nim wyżej punktowanego tricku. ‘King of the Hill’ został trochę zmodyfikowany w stosunku do THPS2: zawodnicy walczą o koronę, która zmienia właściciela gdy tylko zostanie on przewrócony przez innego gracza. Ten, kto utrzyma koronę przez dany okres czasu (np. 2 minuty) ten wygrywa. Natomiast pewną namiastką deathmatchu z Quake’a jest ‘Slap!”, w którym szybszy gracz przewraca przeciwnika i tym samym zdobywa punkt. Wygrywa ten, kto zdobędzie największą ilość punktów.

PC
GCN
PS2
XBOX
GBA
PS1