Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka Amped 3 (X360)

Amped 3 X360

Amped 3 to kolejna odsłona dobrze już poznanej przez rzesze miłośników białego szaleństwa serii symulatorów snowboardu. Co warte podkreślenia, gra oprócz zmagań typowo sportowych oferuje także specyficzną atmosferę jazdy na desce.

Sportowe | snowboard | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Amped 3 (X360)

producent: Indie Built

wydawca: 2K Sports

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

16listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amped 3 to kolejna odsłona dobrze już poznanej przez rzesze miłośników białego szaleństwa serii symulatorów snowboardu. Co warte podkreślenia, gra oprócz zmagań typowo sportowych oferuje także specyficzną atmosferę jazdy na desce. Na skutek takiej mieszaniny, użytkownik programu dostaje szansę zapoznania się z ową kulturą i czuje się jak prawdziwy snowboardzista nie wychodząc nawet z domu.

Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia wirtualnego alter ego, przy czym programiści zadbali o to, aby w tym elemencie niczego nam nie zabrakło. Można więc zdecydować jak wykreowany bohater ma wyglądać, dobierając do naszej postaci odpowiednie buty, kurtkę, gogle, czy też inne specjalistyczne i na dłuższą metę nie zawsze przydatne gadżety. Wszystko to oczywiście tworzy wizerunek młodego adepta sztuki snowboardingu, czyli mówiąc innymi słowy jego styl.

Celem w Amped 3 jest nauka w pełnym tego słowa znaczenia. Szusując po ośnieżonych stokach, doprowadzamy więc do perfekcji nasze umiejętności wykonywania podniebnych sztuczek i ewolucji, które czasami niebezpiecznie stykają się z granicą powszechnie przyjętych praw fizyki. Poza widowiskowymi trickami, udoskonalamy oczywiście i swoją technikę, dzięki czemu torujemy sobie drogę do dalszej eskalacji naszego talentu. Gdyby w pewnym momencie, napotkane trudności przerosły nasze możliwości, zawsze można skorzystać z pomocy paczki przyjaciół. Integracja z towarzyszami deski jest zresztą w Amped 3 na porządku dziennym, co się objawia przykładowymi rozmowami, bądź podziwianiem ich wyczynów.

Zmagania przychodzi nam toczyć w kilku snowboardowych konkurencjach. Oprócz typowego zjazdu, swoich sił możemy także spróbować w oznaczonych adekwatnie do występującego stopnia trudności trasach. Stosowny poziom zdradzają przypisane do poszczególnych części stoku kolory - od prostego zielonego, do czarnego już dla profesjonalistów. Poza tym na gracza czekają rzecz jasna liczne zawody, w których można się zmierzyć z pozostałymi wybrańcami losu. Dla najlepszych przygotowano medale, w tym przypadku promujące szczęśliwców do wzięcia udziału w specjalnym trybie rywalizacji. Natomiast dla pragnących chwilowej odmiany, do dyspozycji oddano opcję jazdy na skuterze śnieżnym.

Kładąc nacisk na graficzne doznania, twórcy Amped 3 postanowili jak najbardziej realistyczne podejść do tematu. Przejawia się to szczególnie precyzyjną animacją naszego bohatera, stworzoną w zgodzie z ruchami, które można zaobserwować u czynnych miłośników snowboardu. Z kwestii wrażeń akustycznych, wybijają się humorystyczne dialogi nagrane z pomocą profesjonalnych aktorów, choć nie obyło się także bez głosów członków ekipy pracującej przy grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Amped 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Amped 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Amped po raz czwarty?

wiadomość19 lutego 2007

Snowboardowe gry z serii Amped to dość solidne elektroniczno-rozrywkowe pozycje. Wszystkie trzy odsłony tego cyklu widzieli w akcji wyłącznie posiadacze platform Xbox obu generacji i wygląda na to, że trwają prace nad kolejnym produktem spod owego znaku. Do takiego wniosku doszliśmy po ostatniej wizycie na oficjalnej internetowej stronie omawianej serii.

Darmowe MP3 od 2K Sports

wiadomość21 grudnia 2005

Każdy wydawca promuje nowe tytuły na swój własny sposób; chce być oryginalny i dzięki temu ma nadzieję zachęcić do kupna produktów. 2K Sports wybrało metodę lansowania muzyki z własnych gier. Utwory pochodzą z NBA 2K6, NHL 2K6 oraz Amped 3.