Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PCPSPX360PS3WiiNDS
Okładka Shaun White Snowboarding (PS2)

Shaun White Snowboarding

Shaun White Snowboarding: Road Trip

Shaun White Snowboarding to sygnowana nazwiskiem znanego snowboardzisty gra sportowa przygotowana przez zespół deweloperski studia Ubisoft Montreal. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności szusowania na desce w górach Alaski i Japonii, a także na stokach Park City.

Sportowe | snowboard

Okładka Shaun White Snowboarding (PS2)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

14lis2008

X360 PS3 Wii PSP NDS PS2

28lis2008

PC

Shaun White Snowboarding jest odpowiedzią na sporą popularność, jaką cieszą się snowboardowe serie SSX i Amped. W odróżnieniu jednak od nich, w produkcji firmy Ubisoft Entertainment postawiono przede wszystkim na realizm i jak najbliższe rzeczywistemu oddanie tego jednego z najpopularniejszych zimowych sportów.

W Shaun White Snowboading autorzy dają nam pełną dowolność w zwiedzaniu śnieżnych stoków. Możemy udać się dokądkolwiek chcemy i wypróbować taką trasę, jaka naszym zdaniem wydaje się najbardziej atrakcyjna. Co jednak najważniejsze, nie będziemy zupełnie osamotnieni. Gra za każdym razem próbuje połączyć się z Internetem, dzięki czemu widoczni na stoku zawodnicy to nie tylko kontrolowana przez program Sztuczna Inteligencja, ale głównie inni gracze. Ich ilość w jednym miejscu waha się od szesnastu do trzydziestu dwóch. To rozwiązanie usprawnia również rozgrywkę wieloosobową, która możliwa jest bez zbędnego wyszukiwania specjalnych serwerów. Wystarczy jedynie zgłosić chęć udziału w zmaganiach i nasza postać natychmiast wejdzie w tryb multiplayer.

Głównym atutem gry jest realistycznie oddana fizyka. Nasze wyniki zależą więc nie tylko od zręcznych palców, ale także od doboru odpowiedniego ekwipunku i przygotowania go do zjazdów. Na początku każda z postaci dysponuje jedynie najprostszym sprzętem. W miarę doskonalenia umiejętności i czynionych postępów otrzymujemy dostęp do coraz lepszych ubrań, gadżetów oraz desek.

W Shaun White Snowboarding dostępne są trzy lokacje, znajdujące się w różnych zakątkach naszego globu: Alaska, Park City i Japonia. Dynamizmu zmaganiom dodaje kilka różnych ustawień kamery – nie zabrakło nawet widoku z perspektywy pierwszej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 1093 głosów czytelników.

Gry podobne do Shaun White Snowboarding

Klasyfikacja PEGI Shaun White Snowboarding

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Shaun White Snowboarding

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: Wii Balance Board

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Shaun White Snowboarding - recenzja gry
Shaun White Snowboarding - recenzja gry

Recenzja 2 lutego 2009, 10:27

Dodatkowy problem stanowi jakość konwersji gry z konsol na PC-ty. O ile graficznie gra wygląda mniej więcej podobnie, tak sterowanie to już zupełnie inna bajka i chyba zostało zaprojektowane dla osób z trzema rękami. Klawisze, których możemy używać, są rozrzucone niemal po całej klawiaturze, od lewego shifta rozpoczynając, na klawiaturce numerycznej kończąc. Ponadto wszystkie znaczki w grze są wzięte z konsol i jeśli nie wyuczymy się na blachę sterowania w ustawieniach, to możemy mieć problem z tak błahą czynnością jak wyjście z gry! Pomijam już fakt, że znacznie mniej wygodnie wykonuje się sztuczki, używając pokracznie rozłożonego sterowania na klawiaturze zamiast wygodnych analogów z pada.

PC
X360
PS3
Wii
PSP
NDS
PS2