Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2009, 12:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: dodatkowa zawartość do Shaun White Snowboarding, piosenki Lenny’ego Kravitza w Rock Band, brak Blue-Raya oraz zwiększenie limitu znajomych dla posiadaczy X360, co nieco o cut-scenkach w GTA Chinatown Wars i inne smakołyki. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: dodatkowa zawartość do Shaun White Snowboarding, piosenki Lenny’ego Kravitza w Rock Band, brak Blu-raya oraz zwiększenie limitu znajomych dla posiadaczy X360, co nieco o cut-scenkach w GTA Chinatown Wars i inne smakołyki. Zapraszamy do lektury.

Shaun White Snowboarding

Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa w wydaniu wirtualnym ucieszą się na wiadomość o tym, że Ubisoft udostępnił dodatkową zawartość do Shaun White Snowboarding o nazwie Glamour Pack. Zestaw ten to zbiór nowego sprzętu do pokonywania śniegowych przeciwności (spodnie, gogle, kurtki, rękawice, deski i inne) kosztujący 400 punktów MS lub 4,99 Euro w PlayStation Network.

Rock Band

W tym tygodniu posiadający grę Rock Band fani Lenny’ego Kravitza będą mogli spróbować swych sił w czterech piosenkach tego muzyka, które pojawią się do ściągnięcia we wtorek w usłudze Xbox Live, a w czwartek w PlayStation Network. Are You Gonna Go My Way, Freedom Train, Let Love Rule i Mr Cab Driver kosztować będą 6,99 $ w zestawie lub po 1,99 $ za sztukę.

Xbox 360

Microsoft nie zamierza wprowadzać napędu Blu-ray do Xboxów 360. Powody ku temu są trzy: po pierwsze, ludzie wcale tak bardzo się o to nie upominają. Po drugie, MS ma na uwadze 28 milionów już sprzedanych Xboxów - gry na Blu-rayu nie będą na nich działać. I po trzecie – koszta są zbyt duże: droższa produkcja zwiększy cenę detaliczną konsoli, a praktycznie nikt tego nie chce. Czyli już wiemy – w tym względzie X360 i PS3 pozostaną po przeciwnych stronach barykady.

Xbox Live

Narzekacie na limit 100 znajomych, w jaki wyposażony jest Xbox360? Jest szansa na zmianę – Microsoft ma w planach zdjęcie tego ograniczenia. Społeczność się rozrasta i ludzie często kierują prośby do MS związane z tą kwestią. W czym zatem problem? Większość gier na Xboxa miało wpisane w kod maksymalnie 100 znajomych i z tym „dobrodziejstwem” trafiły na konsolę Microsoftu.

The Chronicles of Spellborn

Autorzy tego MMORPG obiecują – ich gra będzie często uaktualniana. Rok 2009 pod szyldem Chronicles of Spellborn oznaczać ma więcej zabawy i więcej dodatkowej zawartości. Pod koniec stycznia pojawić się ma drugi duży patch, a w późniejszym okresie zupełnie nowe możliwości: rynek, na którym będzie można handlować z innymi graczami oraz opcja zapisywania się do nie-rankingowych pojedynków na arenie. A jeszcze później: sprzymierzenia gildii i wierzchowce. Czekamy.

GTA Chinatown Wars

BBFC (czyli brytyjska organizacja przyznająca kategorie wiekowe filmom i grom) ujawniła informację, że nadchodząca w marcu odsłona Grand Theft Auto na Nintendo DS będzie posiadać aż 2 godziny przerywników filmowych (zapewne na silniczku gry). Imponujący wynik.

Age of Conan

Funcom dramatycznie obniży ilość serwerów dla swojego sztandarowego tytułu – Age of Conan. Liczba tychże skurczy się z 49 to 18, zatem oczekujcie nowych twarzy podczas rozgrywki. W związku z przypisaniem do konkretnych regionów, liczba serwerów w Europie spadnie z 25 do 12, a w USA z 18 do 6. Czyżby nadchodził zmierzch dla Conana?

Final Fantasy XIII

Zapowiadane demo FFXIII będzie dostępne tylko dla Japończyków – ogłosił przedstawiciel Square Enix. Demonstracyjna wersja gry rozprowadzana będzie w Kraju Kwitnącej Wiśni wraz z animacją Advent Children na dysku Blu-ray.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Flock! PC

Flock! X360

Free Realms

Europa Universalis: Rzym – Vae Victis

Dead Rising: Chop Till You Drop

Football Manager Live

Grand Ages: Rome

Dragon Quest V: The Hand of the Heavenly Bride

DC Universe Online

Fable II

Fallout 3 X360

Command & Conquer: Red Alert 3 – Powstanie

X-Blades

Tom Clancy's EndWar

The Lord of the Rings: Conquest

Resident Evil 5

Dark Void

Shaun White Snowboarding

StarCraft II

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Fable II

Flock!

Street Fighter IV

Tom Clancy's H.A.W.X.

Prototype - CES 09 - gameplay #1 X360

Prototype - CES 09 - gameplay #2 X360

Prototype - CES 09 PC

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry