Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 stycznia 2009

Poznaliśmy datę premiery dema Resident Evil 5 poza Japonią
Poznaliśmy datę premiery dema Resident Evil 5 poza Japonią

Hed, 14 stycznia 2009, 20:11

Chociaż demo piątej części Resident Evil hula już w najlepsze w Japonii, nie wiedzieliśmy kiedy dokładnie będzie ono dostępne dla reszty świata. Dzisiaj te wątpliwości zostały rozwiane. Pierwsi w grę zagrają amerykańscy posiadacze Xboksa 360, dla których wersja demonstracyjna powinna być dostępna 26 stycznia tego roku. Użytkownicy PlayStation 3 spoza Japonii będą musieli poczekać nieco dłużej.

Electronic Arts zamyka jeden z oddziałów Pandemic?

Hed, 14 stycznia 2009, 15:15

Według informacji zagranicznych serwisów, wydawca Electronic Arts zamknął jeden z kilku oddziałów dewelopera Pandemic. Australijski odłam studia był odpowiedzialny chociażby za serię Destroy All Humans oraz podobno pracował w przeszłości nad grą na podstawie filmu Mroczny Rycerz. Czy to początek końca współpracy wydawcy z tym deweloperem?

Szykuje się nowa gra z Indianą Jonesem?

vampire, 14 stycznia 2009, 13:53

Wczoraj firma Activision wyjawiła swoją europejską listę wydawniczą na najbliższych kilka miesięcy. Oprócz tego, że pojawiły się na niej orientacyjne daty premiery kilku zapowiadanych wcześniej produkcji przypadkiem wyjawiła także nową grę z najpopularniejszym hollywoodzkim archeologiem w roli głównej.

Wii najpopularniejszą konsolą na Wyspach
Wii najpopularniejszą konsolą na Wyspach

Hed, 14 stycznia 2009, 13:38

Wczoraj podaliśmy informację, że Wii było najchętniej kupowaną konsolą w USA w grudniu 2008 roku. Sytuacja wygląda podobnie w Wielkiej Brytanii, w której znajduje się prawie 5 milionów posiadaczy tego produktu Nintendo. Najbliżej tego wyniku jest Microsoft, który do tej pory zdołał sprzedać 3,2 milionów Xboków 360. PlayStation 3 znajduje się natomiast w prawie dwóch milionach angielskich domów.

Nie będzie edycji kolekcjonerskiej Killzone 2
Nie będzie edycji kolekcjonerskiej Killzone 2

fsm, 14 stycznia 2009, 13:10

Kolejny „Halo-killer” mający pokazać FPS-ową siłę konsoli PlayStation 3 zadebiutuje już pod koniec lutego. Niestety – gra nie doczeka się edycji kolekcjonerskiej.

Dodatkowa zawartość do Mirror’s Edge oraz premiera amerykańskiej wersji PC
Dodatkowa zawartość do Mirror’s Edge oraz premiera amerykańskiej wersji PC

Hed, 14 stycznia 2009, 12:37

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera pecetowej wersji Mirror’s Edge, jednej z oryginalniejszych produkcji ostatnich miesięcy. Amerykańscy miłośnicy komputerów osobistych mogą zagrać w ten tytuł jako pierwsi. Następni w kolejce są gracze z Europy, do której pudełka z grą zawitają już w najbliższy piątek. Tymczasem, wydawca Electronic Arts ogłosił datę wydania nadchodzącej dodatkowej zawartości.

Restaurant Empire – kontynuacja po pięciu latach
Restaurant Empire – kontynuacja po pięciu latach

Brucevsky, 14 stycznia 2009, 12:01

Pięć lat przyszło czekać fanom Restaurant Empire na drugą część ich ulubionej gry. Według informacji płynących od Paradox Interactive, firma ustaliła już razem z producentem, Enlight Software, datę premiery tej produkcji. Jeśli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy pudełka z Restaurant Empire 2 wylądują na półkach sklepowych w USA w kwietniu 2009 roku.

Dziś premiera Cartoon Network Universe: FusionFall

Maciej Śliwiński, 14 stycznia 2009, 11:07

Wszyscy fajni spędzania długich godzin w towarzystwie gier typu MMO powinni być dziś zadowoleni. Na sklepowe półki trafiła kolejna gra tego gatunku – osadzone w bajkowym świecie Cartoon Network Universe: FusionFall.

Premiera The Lord of the Rings: Conquest
Premiera The Lord of the Rings: Conquest

vampire, 14 stycznia 2009, 10:53

Od wczoraj mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą już kupić najnowszą grę akcji osadzoną w świecie Władcy Pierścieni Tolkiena - The Lord of the Rings: Conquest. Z kolei na terenie Europy (i Polski) tytuł dostępny będzie w najbliższy piątek, czyli 16 stycznia, oczywiście dzięki firmie Electronic Arts Polska.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 stycznia 2009)

fsm, 14 stycznia 2009, 10:44

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o amerykańskim debiucie Nintendo DSi, Red Alert 3 Ultimate Edition na PS3, przedwczesny debiut DLC do Midnight Club LA, Wii Music w szkołach, zmiany płci w WoW i, tradycyjnie, masa innych drobiazgów. Zapraszamy do lektury.

E-Sport - Wygraj 10 000 złotych w NFS i RA3

Maciej Śliwiński, 14 stycznia 2009, 10:22

Firma Electronic Arts Polska oraz zespół Cybersport.pl (odpowiedzialny za Heyah Logitech Cybersport, największą polską ligę dla graczy) organizują wspólnie turnieje w Need For Speer: Undercover oraz Command & Conquer: Red Alert 3.

50 milionów PlayStation 2 sprzedanych w USA

Maciej Śliwiński, 14 stycznia 2009, 09:05

Firma Sony poinformowała dziś, że sprzedaż PlayStation 2 na terenie Stanów Zjednoczonych przekroczyła 50 milionów sztuk od daty premiery tej konsoli w 2000 roku.

Fallout 3 - nowy patch i data wydania pierwszego dodatku DLC
Fallout 3 - nowy patch i data wydania pierwszego dodatku DLC

Hed, 14 stycznia 2009, 08:29

Firma Bethesda wypuściła kolejną poprawkę do swojego ostatniego dzieła. Uaktualnienie do Fallouta 3 dotyczy wszystkich platform, a w wersji na pecety wprowadza wsparcie dla Games For Windows Live Marketplace. Umożliwi to posiadaczom komputerów zakup zapowiadanej na 27 stycznia nowej zawartości DLC do tego produktu.

Miłośnicy Fable 2 mogą już zwiedzać nową wyspę
Miłośnicy Fable 2 mogą już zwiedzać nową wyspę

Hed, 14 stycznia 2009, 07:39

Fani Fable II mogą już kupować i pobierać zapowiedziany jeszcze w listopadzie ubiegłego roku dodatek, który zaliczył drobne opóźnienie. Te problemy puszczamy w zapomnienie, bo zgodnie z uaktualnionym planem, już od kilkunastu godzin można zwiedzać wyspę Knothole, oferującą nowe przygody i przeciwników oraz oczywiście piękne krajobrazy stworzone przez ekipę z Lionhead Studios.