Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 stycznia 2009

Nowy zwiastun Final Fantasy XIII!
Nowy zwiastun Final Fantasy XIII!

Jiker, 28 stycznia 2009, 18:45

Zegar zamieszczony na łamach oficjalnej strony internetowej poświęconej Final Fantasy XIII skończył odliczanie i tym samym poznaliśmy tajemnicę nękającą nas od tygodnia. Jest nią zupełnie nowy zwiastun kolejnej odsłony najpopularniejszego cyklu jRPG. Poniżej postaramy się go opisać, a także zamieścić kilka dodatkowych informacji ujawnionych przez Square Enix w przeciągu ostatnich dni.

Alan Wake - wyciekł film z rozgrywki?
Alan Wake - wyciekł film z rozgrywki?

Hed, 28 stycznia 2009, 16:16

W sieci pokazał się zupełnie nowy i niepublikowany nigdzie wcześniej film, rzekomo prezentujący rozgrywkę z gry Alan Wake. O nowym dziele Remedy, znajdującym się w produkcji już kilka lat, nie wiedzieliśmy jak dotąd wiele. Niektórzy Internauci zgadują, że materiał jest prawdziwy, gdyż wygląda profesjonalnie. Tymczasem, twórcy gry zdążyli już zdementować doniesienia – według nich to podróbka.

Znamy datę debiutu BattleForge
Znamy datę debiutu BattleForge

fsm, 28 stycznia 2009, 15:45

Pierwsza prawdziwie sieciowa strategia (jak lubią ją określać twórcy) - BattleForge od EA Phenomic – zadebiutuje na pecetach już pod koniec marca.

Królewska 57 - odc. 35 - Perfekcyjne konwersje
Królewska 57 - odc. 35 - Perfekcyjne konwersje

Antoni Łuchniak, 28 stycznia 2009, 14:50

Tragiczne wersje PC słynnych gier to obecnie niemalże plaga. Popatrzmy na to jak być może wygląda proces przenoszenia kodu z konsol nowej generacji na popularne blaszaki...

Microsoft zamierza wspierać rynek pecetów
Microsoft zamierza wspierać rynek pecetów

Hed, 28 stycznia 2009, 12:27

Firma Microsoft zapowiedziała, że zamierza kontynuować silne wsparcie dla systemu operacyjnego Windows, który jest, jak napisano w oświadczeniu, pierwszorzędną platformą dla rozrywki elektronicznej. Komentarze pojawiły się po obsadzeniu Rona Pessnera na stanowisku głównodowodzącego usługą Games For Windows i inicjatywami z nią związanymi. Czyżby szykowały się poważne zmiany?

Rock Band z pięcioma tysiącami piosenek
Rock Band z pięcioma tysiącami piosenek

fsm, 28 stycznia 2009, 12:22

Tak, dobrze widzicie – w tytule nie ma błędu. MTV zdradziło agencji Reuters, że planuje do końca roku rozszerzyć piosenkowe portfolio serii Rock Band do około 5000 utworów.

Sprzedaż hitów Microsoftu w USA

Jiker, 28 stycznia 2009, 11:59

W ostatnich dniach przedstawiliśmy Wam dwa obszerne zestawienia najlepiej sprzedających się gier w 2008 roku na rynku amerykańskim. Dzisiaj chcielibyśmy opublikować resztę ujawnionych danych – tym razem w całości dotyczących platformy Xbox 360.

Multiplatformowe Dead Rising 2 zapowiedziane; sequel Lost Planet w drodze
Multiplatformowe Dead Rising 2 zapowiedziane; sequel Lost Planet w drodze

fsm, 28 stycznia 2009, 11:33

Jeśli lubicie filmy George’a Romero oraz tępienie populacji nieumarłych, a gry z Dead Rising w tytule stały się waszymi ulubionymi, to czeka na was miła wiadomość. W tym roku pojawić się ma Dead Rising 2. Ale to nie koniec pozytywów z obozu Capcomu – drugiej części doczeka się również Lost Planet.

Jak wyglądałaby anulowana gra o Batmanie
Jak wyglądałaby anulowana gra o Batmanie

vampire, 28 stycznia 2009, 10:20

Niedawno pisaliśmy o przyczynach upadku całkiem nieźle zapowiadającej się gry bazującej na licencji najnowszego filmu o Batmanie - The Dark Knight. Teraz Michael Pryor, jeden z byłych już pracowników studia Pandemic Brisbane do niedawna zajmującego się realizacją projektu, zamieścił na swojej oficjalnej stronie klika screenshotów i renderów pochodzących z tej produkcji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 stycznia 2009)

Jiker, 28 stycznia 2009, 10:20

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: rocznicowy zestaw Delta Force, opóźnienie premiery dodatku do Sins of a Solar Empire, Nintendo zapowiada kanał Wii Fit, Street Fighter IV z międzykontynentalnymi pojedynkami sieciowymi i inne. Zapraszamy do lektury.

WipEout Pulse jednak zawędruje na PS2?
WipEout Pulse jednak zawędruje na PS2?

fsm, 28 stycznia 2009, 10:08

Seria WipEout jest dobrze znana wszystkim miłośnikom niebywale dynamicznych i bezkompromisowo kolorowych futurystycznych wyścigów. Gra z tego uniwersum, z podtytułem Pulse, pojawiła się w 2007 roku na PSP. Co z wersją na PS2?

Mirror’s Edge z widokiem TPP?
Mirror’s Edge z widokiem TPP?

Hed, 28 stycznia 2009, 09:56

Jeden z użytkowników serwisu YouTube podzielił się ze światem swoim odkryciem, dzięki któremu posiadacze pecetowej wersji Mirror’s Edge mogą odpalić widok z trzeciej osoby. Sądząc po nieco kulawych animacjach postaci (ruszają się tylko standardowo widoczne ręce i nogi), tryb ten nie był przewidziany przez twórców. Warto jednak zobaczyć jak wyglądałoby to dzieło z nowej perspektywy.

Beta Dawn of War II już dla wszystkich
Beta Dawn of War II już dla wszystkich

Hed, 28 stycznia 2009, 09:30

Zgodnie z obietnicą, otwarte testy trybu sieciowego Dawn of War II są już dostępne dla wszystkich chętnych. Aby wziąć w nich udział wystarczy odpalić Steama (lub uprzednio go pobrać i zarejestrować się w usłudze) i odpalić ściąganie gry. Czasu na sprawdzenie najnowszego dzieła firmy Relic jest sporo – zabawa potrwa bowiem aż do 19 lutego tego roku. Czyż nie tak powinny wyglądać idealne ferie?

F.E.A.R. 2: Project Origin w fazie Z.Ł.O.T.A.
F.E.A.R. 2: Project Origin w fazie Z.Ł.O.T.A.

Jiker, 28 stycznia 2009, 08:45

F.E.A.R. 2: Project Origin (PC, Xbox 360, PlayStation 3) weszło w fazę złota, poinformował koncern Warner Bros. Interactive. Najnowsze dzieło studia Monolith Productions powędrowało tym samym do tłoczni, by już 10 lutego trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych i zaliczyć swoją światową premierę. Trzy dni później w grę zagrają mieszkańcy Starego Kontynentu, w tym Polacy.