Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 stycznia 2009

Demo F.E.A.R. 2 na pecety także 22 stycznia

Hed, 16 stycznia 2009, 19:25

Według nowych informacji ogłoszonych przez Warner Bros. Interactive Entertainment wersja demonstracyjna drugiej części F.E.A.R. będzie dostępna za darmo dla wszystkich już 22 stycznia. Sprawa dotyczy trzech platform, na jakie gra została zapowiedziana (komputery osobiste, PlayStation 3, Xbox 360). Już wkrótce więc będziemy mogli sprawdzić czy tytuł rzeczywiście wywołuje uczucie strachu.

Wielka noworoczna wyprzedaż gier!

Major Doktor Upiorna, 16 stycznia 2009, 16:45

Początek roku to bez wątpienia okres wielkich, noworocznych wyprzedaży. Ci z nas, który nie wydali jeszcze pieniędzy otrzymanych jako prezent pod choinkę mogą właśnie teraz zrobić z nich użytek. Zwłaszcza, że w tym roku polscy wydawcy w kwestii noworocznych przecen spisali się bardzo dobrze.

Rynek amerykański w 2008 roku według NPD

Hed, 16 stycznia 2009, 14:39

NPD podała kolejne dane dotyczące sytuacji amerykańskiego rynku konsolowego, a w szczególności sprzedaży gier i sprzętu. Oczywiście wcześniej podawaliśmy już wiele podsumowań w podobnym tonie oraz rokowania co do wyników grudniowych. Po raz kolejny zestawienie skwitować można stwierdzeniem, że produkty Nintendo zdominowały rok 2008, pozostawiając konkurencję w tyle.

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden wychodzi poza Japonię
Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden wychodzi poza Japonię

vampire, 16 stycznia 2009, 13:51

Już niedługo, najprawdopodobniej w marcu (czyli prawie dwa lata po japońskiej premierze), amerykańscy fani Naruto doczekają się kolejnej gry nawiązującej do przygód nastoletniego ninja - Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden. Produkcja stworzona została z myślą o starszej konsoli Sony, PS2 i jak sam tytuł wskazuje, odwołuje się do wydarzeń przedstawionych w drugiej serii anime.

Mroczna historia upadku gry o Mrocznym Rycerzu
Mroczna historia upadku gry o Mrocznym Rycerzu

fsm, 16 stycznia 2009, 13:10

Wielu graczy wie, jak często fatalnym pomysłem bywa usilne dolepianie do odnoszącego sukcesy filmu opartej na nim gry komputerowej. Niektórzy jednak, jak np. Electronic Arts, o tym zapominają.

Guitar Hero: Metallica już 29 marca
Guitar Hero: Metallica już 29 marca

Maciej Śliwiński, 16 stycznia 2009, 13:06

Znamy datę premiery najnowszej części Guitar Hero: Metallica. Wersje na PlayStation3 oraz Xboxa 360 dostępne w sprzedaży będą już 29 marca. Niestety tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Europejskim fanom kultowego zespołu przyjdzie poczekać do maja.

Demo Killzone 2 dzień przed premierą
Demo Killzone 2 dzień przed premierą

Hed, 16 stycznia 2009, 12:48

Wersja demonstracyjna Killzone 2 będzie dostępna dla wszystkich chętnych dokładnie dzień przed premierą. Ściąganie będzie można więc zacząć w czwartek, 26 lutego tego roku. Tytuł wyjdzie w piątek i jak można przypuszczać będzie cieszył się sporą popularnością. Od jego pierwszej zapowiedzi minęło już sporo czasu, ale wydaje się, że twórcy nie zmarnowali tego okresu i stworzyli godną uwagi pozycję.

Świetne wyniki sprzedaży Gears of War 2
Świetne wyniki sprzedaży Gears of War 2

Maciej Śliwiński, 16 stycznia 2009, 12:10

Dwa miesiące po premierze, Gears of War 2 notuje świetne wyniki sprzedaży na światowym rynku. Gracze nabyli już 4 miliony kopii najnowszego dziecka Epic Games.

Star Wars: Battlefront III w akcji
Star Wars: Battlefront III w akcji

Hed, 16 stycznia 2009, 11:39

Do sieci wyciekł filmik przedstawiający wczesną wersję trzeciej odsłony Battlefront, do niedawna tworzonej przez Free Radical. Produkcję gry, decyzją firmy Lucasarts przeniesiono podobno do studia Rebellion, znanego chociażby z Aliens vs Predator i Rogue Trooper. Oglądając dostępny filmik trudno zrozumieć czemu – tytuł wygląda naprawdę obiecująco.

Nowa wersja PSP z ekranem dotykowym?
Nowa wersja PSP z ekranem dotykowym?

vampire, 16 stycznia 2009, 10:51

W serwisie poświęconym PSP - PSPFanboy - pojawiły się screenshoty pochodzące z najnowszej ankiety przygotowanej przez Sony zawierającej kilka pytań odnośnie tego, czego spodziewamy się po kolejnej wersji handhelda. W pierwszej części należało ocenić, która z nowych funkcji skłoniłaby nas do zakupu następnej konsolki.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 stycznia 2009)

fsm, 16 stycznia 2009, 10:38

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: niemal wykupiony Eidos, limitowana edycja Resident Evil 5, Persona na PSP, nowe artworki z Heavy Rain, chwila wytchnienia dla Midwaya, ścieżka dźwiękowa z Halo Wars i inne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.

Final Fantasy XIII dopiero w kwietniu 2010 roku
Final Fantasy XIII dopiero w kwietniu 2010 roku

Hed, 16 stycznia 2009, 09:53

Firma Square Enix podała nieco zatrważającą informację. Według niej, długo oczekiwana trzynasta część głównego cyklu Final Fantasy, zapowiadana na Xboksa 360 i PlayStation 3, miałaby pojawić się w Europie i USA dopiero w kwietniu 2010 roku. Wcześniej można spodziewać się wydania wersji na rynek Japoński. Japończycy doczekają się więc prawdopodobnie gry jeszcze w tym roku.

E-Sport - Najlepszy wirtualny piłkarz na gali FIFA World Player
E-Sport - Najlepszy wirtualny piłkarz na gali FIFA World Player

Maciej Śliwiński, 16 stycznia 2009, 08:59

Podczas uroczystej gali rozdania nagród FIFA World Player tytuły najlepszych piłkarzy na świecie otrzymali nie tylko Cristino Ronaldo i Marta. Wyróżniony został również Alfonso Ramos zwycięzca turnieju FIFA Interactive World Cup organizowanego wspólnie przez Sony oraz światową federację piłkarską.

Sprzedaż konsol w USA za rok 2008 – Nintendo dominuje

Hed, 16 stycznia 2009, 08:50

Organizacja NPD przedstawiła podsumowanie nowych danych dotyczących sprzedaży konsol. Według analizy, firma Nintendo zdominowała amerykański rynek pod względem ilości sprzedanych produktów. Sprzęt japońskiego koncernu cieszył się ogromną popularnością – Wii znalazła ponad 10 milionów nabywców, a DS tylko odrobinę mniej. Jak wobec tych wyników sytuują się inni konsolowi giganci?