Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 stycznia 2009

PlayStation 2 i World of Warcraft królami 2008 roku
PlayStation 2 i World of Warcraft królami 2008 roku

Ramsik, 2 stycznia 2009, 19:18

Firma Nielsen postanowiła przeprowadzić badania rynku gier wideo, mających na celu wyłonienie najpopularniejszej konsoli oraz gry na PC. Wyniki – przynajmniej w tym pierwszym przypadku – mogą się wydać dość zaskakujące.

Nowe zdjęcia z WET
Nowe zdjęcia z WET

Hed, 2 stycznia 2009, 17:55

W sieci pojawiły się nowe fotki z oczekiwanej przez wielu dynamicznej gry akcji znanej pod nazwą WET. Niepublikowane wcześniej zdjęcia pojawiły się na stronie firmy Illuminate Labs, która stworzyła wykorzystywaną w tym tytule technologie Turtle i Beast. Systemy opracowane przez tego dewelopera zapewniają efektowne oświetlenie i zdobyły zainteresowanie wielu producentów gier.

Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku
Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku

Hed, 2 stycznia 2009, 16:31

Przedstawiciele firmy Q-Games poinformowali, że rok 2009 będzie dla użytkowników sieciowego systemu PlayStation 3 niezwykle ciekawy. Wszystko za sprawą planowanych nowych tytułów z serii PixelJunk przeznaczonych na tę platformę. Ten niezwykły cykl przedstawia gry proste, ładne wizualnie oraz przede wszystkim opierające się na pewnych innowacyjnych zasadach.

Demo Skate 2 już w przyszłym tygodniu
Demo Skate 2 już w przyszłym tygodniu

Hed, 2 stycznia 2009, 13:29

Już wkrótce ujrzymy wersję demonstracyjną tego oczekiwanego przez wielu fanów sportów ekstremalnych produktu. Demo Skate 2 ma pojawić się bowiem 8 stycznia tego roku, a więc już za kilka dni. Swoich sił w drugiej odsłonie tej ciekawej propozycji będą mogli spróbować na pewno użytkownicy Xboksa 360. Nie mamy potwierdzenia czy demo pojawi się również dla użytkowników PlayStation 3.

Firma Sony nieświadomie pomogła Microsoftowi?

Hed, 2 stycznia 2009, 12:45

Jedna z nowych publikacji książkowych, przedstawiająca historię tworzenia procesora Cell, używanego w najnowszych konsolach, stawia tezę, że firma Sony niejako sfinansowała w znacznej mierze proces projektowania technologii użytej także przez Microsoft. Jak piszą pracownicy IBM, przedsiębiorstwo to pracowało nad projektami dla obu konkurentów, ale to Sony wyłożyła większość funduszy.

Twórca Ultimy powróci z grą fantasy?

Hed, 2 stycznia 2009, 11:45

Chociaż ostatni sieciowy projekt Richarda Garriotta nie okazał się sukcesem i ma zostać zamknięty (Tabula Rasa), autor prawdopodobnie już niedługo zajmie się kolejnym. Z wczesnych i bardzo luźnych wypowiedzi wynika, że twórca, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, powróci do klimatów fantasy i najpewniej ponownie skupi się na zabawie sieciowej przeznaczonej dla wielu użytkowników.