Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 stycznia 2009

Czy Capcom zamierza stworzyć grę MMO na podstawie jednej ze swoich słynnych marek?

Yuen, 21 stycznia 2009, 19:21

Firma Capcom ogłosiła podpisanie umowy z brytyjskim studiem Monumental Games (specjalizującym się w programach MMO) na stworzenie multiplatformowej gry. Tytuł zostanie ogłoszony i wydany jeszcze w tym roku, rzecz jasna przez Japończyków.

Red Alert 3: Ultimate Box trafi na PlayStation 3 w marcu
Red Alert 3: Ultimate Box trafi na PlayStation 3 w marcu

Ramsik, 21 stycznia 2009, 18:30

Historia trzeciej odsłony jednej z najsłynniejszych strategii czasu rzeczywistego w wersji na PlayStation 3 jest długa i zawiła. Sprawa Red Alerta 3 na konsolę Sony ostatnimi czasy niebezpiecznie ucichła, ale spokój posiadaczom japońskiej maszynki przywracają dzisiejsze słowa Davida Seeholzera z EA Los Angeles.

Tylko jedna gra na Xboksa 360 znalazła się na liście japońskich bestsellerów

Hed, 21 stycznia 2009, 15:46

Serwis Kotaku podał za japońskim magazynem Famitsu listę najlepiej sprzedających się gier w Japonii za ubiegły rok. Rozróżniania dokonano na podstawie platform oraz producentów odpowiadających za stworzenie najbardziej popularnych tytułów. Okazuje się więc, że firmie Microsoft nie bardzo udało się podbić tamtejszy rynek – tylko jedna pozycja wydana na Xboksa 360 uratowała honor korporacji.

Pojawił się dodatek do Theatre of War
Pojawił się dodatek do Theatre of War

fsm, 21 stycznia 2009, 13:59

Miłośnicy hiper-realistycznych strategii osadzonych w czasie II Wojny Światowej z pewnością znają grę Theatre of War. A jako że tytułów dla prawdziwych maniaków militariów nie jest zbyt wiele, ucieszyć powinna ich wiadomość o pojawieniu się pakietu misji do tej właśnie gry.

Orientacyjne daty premier I Am Alive, Call of Juarez 2 i innych gier z Ubisoftu
Orientacyjne daty premier I Am Alive, Call of Juarez 2 i innych gier z Ubisoftu

fsm, 21 stycznia 2009, 12:09

Ubisoft postanowił uchylić rąbka tajemnicy i ujawnił orientacyjne daty premier kilku ciekawie zapowiadających się gier.

Star Wars: Battlefront III - PlayStation 2 bazą dla next-genów?

Jiker, 21 stycznia 2009, 11:35

Temat Star Wars: Battlefront III ani myśli upaść. Nowe światło na sprawę rzucili anonimowi deweloperzy z Wielkiej Brytanii, którzy zdradzili redakcji serwisu Videogaming247 kilka dodatkowych szczegółów. Dotyczą one oczywiście dewelopingu gry, a także firm, które mogłyby się podjąć dokończenia byłego już dzieła zlikwidowanego studia Free Radical.

Intel obniża ceny swoich CPU

vampire, 21 stycznia 2009, 10:44

W kilka dni po tym jak Intel ogłosił niższe niż zakładano wyniki finansowe nastąpiła obniżka cen procesorów firmy na terenie Stanów Zjednoczonych i to zarówno modeli desktopowych (spadek nawet o 40% w zależności od modelu) - Core 2 Duo, Core 2 Quad oraz Core 2 Dual-Core, jak i serwerowych Xeonów (od 16% do 40%), laptopowych Core 2 P8600 (13%) oraz starszych jednordzeniowych Celeronów M (od 19 aż do 48% w dół).

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 stycznia 2009)

Jiker, 21 stycznia 2009, 10:15

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Ubisoft robi zakupy w Brazylii, Team Fortress 2 z nowym trybem zabawy, aktualizacja firmware PlayStation 3, dodatkowe Osiągnięcia w Gears of War 2, darmowy soundtrack do World of Goo, Black Box pracuje nad łątką do NfS: Undercover i inne. Zapraszamy do lektury.

Beta Dawn of War II już jest. Soulstorm tylko za 16 PLN na Steam

Maciej Śliwiński, 21 stycznia 2009, 09:41

Od wczoraj poprzez platformę Steam ściągać można wersję beta gry Warhammer 40,000: Dawn of War II. Usługa dostępna jest na razie wyłącznie dla posiadaczy samodzielnego rozszerzenia Soulstorm do pierwszej części Dawn of War.

Pierwsze screeny z Simon the Sorcerer 5
Pierwsze screeny z Simon the Sorcerer 5

Jiker, 21 stycznia 2009, 09:35

Pierwsze informacje na temat Simon the Sorcerer 5 wyciekły w trakcie zeszłorocznych targów Games Convention. Zapoznaliśmy się wówczas z kilkoma dosyć ogólnymi faktami. Od tamtego czasu temat produkcji nieco ucichł. Niemiecka firma The Games Company postanowiła przerwać ten impas, ujawniając pięć startowych zrzutów ekranowych prezentujących omawianą grę.

Kontrowersyjne wypowiedzi prezesa Sony Computer Entertainment
Kontrowersyjne wypowiedzi prezesa Sony Computer Entertainment

Hed, 21 stycznia 2009, 09:34

Wczoraj w sieci pojawiły się bulwersujące wielu użytkowników wypowiedzi prezesa Sony Computer Entertainment. Zostały one zaczerpnięte z wywiadu opublikowanego w Official PlayStation Magazine. Kaz Hirai powiedział, że marka PlayStation jest dzisiejszym liderem na rynku, negując pozycję konkurencji. Ponadto, dowiedzieliśmy się dlaczego tak trudno tworzy się gry na PlayStation 3.