Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2009, 12:09

Orientacyjne daty premier I Am Alive, Call of Juarez 2 i innych gier z Ubisoftu

Ubisoft postanowił uchylić rąbka tajemnicy i ujawnił orientacyjne daty premier kilku ciekawie zapowiadających się gier.

UAKTUALNIENIE: Pojawił komentarz Ubisoftu odnośnie daty premiery I Am Alive – chodzi o pierwszy kwartał kalendarzowy. A zatem IAA pojawi się na X360 i PS3 (innych platform w oświadczeniu brak) już przed 31.03.2009. Szybko! Przy okazji dowiedzieliśmy się, że zapowiedziana jakiś czas temu komputerowa adaptacja serialu Grey’s Anatomy również pojawi się w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Ponadto wszystkie podane przez Ubisoft terminy dotyczą okresów kalendarzowych, a to oznacza to, że możemy spodziewać się Call of Juarez: Więzy Krwi pomiędzy kwietniem a czerwcem.

WIADOMOŚĆ ORYGINALNA: Ubisoft postanowił uchylić rąbka tajemnicy i ujawnił orientacyjne daty premier kilku ciekawie zapowiadających się gier.

Na początek idzie I Am Alive. Ta katastroficzna przygodowa gra akcji od twórców Alone in the Dark oraz Cold Fear wciąż pozostaje tytułem, o którym wiemy stosunkowo niewiele. Mimo to powinniśmy się spodziewać jej całkiem rychłego debiutu – Ubisoft zapowiedział, że gra ta pojawi się na X360 i PS3 już w trakcie pierwszego kwartału roku 2009. Najprawdopodobniej oznacza to jednak rok fiskalny, który rozpoczyna się w kwietniu. Premiera między 1.04.2009 a 30.06.2009 jest dużo bardziej realna, niż to że gra pojawi się w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o I Am Alive – zajrzyjcie tu.

Orientacyjne daty premier I Am Alive, Call of Juarez 2 i innych gier z Ubisoftu - ilustracja #1
Pierwszy dostępny obrazek z I Am Alive – wielkość i jakość iście Duke’owa :)

Drugi tytuł, o którym będzie tu mowa, to rzecz znacznie bliższa sercom polskich graczy. Tworzony w studiu Techland prequel osadzonego na Dzikim Zachodzie shootera Call of Juarez – z podtytułem Więzy Krwi – pojawi się na PC, PS3 i X360 w drugim kwartale tego roku. Ponownie nie wiadomo czy mowa o roku kalendarzowym czy fiskalnym, ale bezpieczniej założyć to drugie. Zakładamy zatem, że CoJ 2 zadebiutuje między czerwcem a wrześniem 2009 roku.

Na koniec zostawiamy pakiet dat mniej istotnych, bo niepotwierdzonych. Znany w światku internetowych portali o grach analityk Michael Patcher, na podstawie swoich przewidywań, stwierdził, że prawdopodobnie kolejne części Assassin’s Creed oraz Splinter Cell pojawić się mają do końca roku fiskalnego 2009, czyli na półkach sklepów gry zadebiutują przed końcem marca 2010. Poproszeni o komentarz włodarze Ubisoftu stwierdzili krótko: „Bez komentarza.” W tej kwestii nadal nie mamy pewników, chociaż byłoby miło przekonać się, że w ciągu tych 14 miesięcy zagramy w te wszystkie gry (i że każda spełni oczekiwania graczy).

Aha – Tom Clancy’s HAWX ma się pojawić wszędzie w marcu tego roku, ale ponownie uniknięto podania konkretnego dnia. Sugerujemy zatem nie nastawiać się na 26.02 (o czym pisaliśmy wcześniej). Z kolei Tenchu: Shadow Assassins na Nintendo Wii według Ubi pojawi się w europejskich sklepach 6 marca.