Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPWii
Okładka Tenchu: Shadow Assassins (PSP)

Tenchu: Shadow Assassins

Kolejna część cyklu o przygodach wojowników ninja przygotowana przez autorów oryginalnego Tenchu. Obejmujemy tu kontolę nad dwójką bohaterów znanych z poprzednich odsłon - Rikimaru i Ayame.

Akcji | TPP | skradanki | ninja

Okładka Tenchu: Shadow Assassins (PSP)

producent: Acquire

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

21paź2008

Wii

12lut2009

PSP

Tenchu 4 jest kolejną odsłoną cyklu gier akcji traktujących o wojownikach ninja. Po raz pierwszy od 1998 roku, czyli premiery Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins, za powstanie gry odpowiada zespół Acquire, autorzy oryginalnego Tenchu. Zresztą twórcy ci znani są z tytułów, których akcja rozgrywa się w podobnych realiach - to właśnie oni przygotowali również serie Way of the Samurai oraz Shinobido.

Wcielamy się tu w dwójkę znanych z poprzednich odsłon wojowników - Rikimaru i Ayame. Oboje posiadają odmienne umiejętności i wymagają od gracza stosowania innej taktyki - silny lecz powolny Rikimaru preferuje pozostawanie w ukryciu i eliminację przeciwników z zaskoczenia, podczas gdy jego partnerka woli bezpośrednie starcia. Jest też od niego zwinniejsza i znacznie bardziej agresywna. W sumie do wykonania mamy dziesięć dużych misji oraz ponad pięćdziesiąt zadań pobocznych. Ponieważ akcja gry toczy się w czasach feudalnej Japonii, twórcy przygotowali typowe dla tego okresu bronie - katany, ninjato, tanto, shurikeny jak również bardziej oryginalne narzędzia wojowników ninja, takie jak na przykład bomby dymne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Tenchu: Shadow Assassins

Klasyfikacja PEGI Tenchu: Shadow Assassins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Orientacyjne daty premier I Am Alive, Call of Juarez 2 i innych gier z Ubisoftu
Orientacyjne daty premier I Am Alive, Call of Juarez 2 i innych gier z Ubisoftu

wiadomość21 stycznia 2009

Ubisoft postanowił uchylić rąbka tajemnicy i ujawnił orientacyjne daty premier kilku ciekawie zapowiadających się gier.

Tenchu 4 również na PSP
Tenchu 4 również na PSP

wiadomość28 listopada 2008

Jakiś czas temu firma Ubisoft ogłosiła wydanie Tenchu 4 w Stanach Zjednoczonych i Europie, wtedy też gra była zapowiadana jako exclusive dla Wii. Okazuje się jednak, że konsola Nintendo nie będzie jedyną platformą, na którą trafi najnowsza odsłona serii poświęconej wojownikom ninja.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 czerwca 2008)

wiadomość5 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowa Castlevania na horyzoncie, Tenchu 4 wyłącznie na Wii, Sony o reklamach w grach na PlayStation 3, nowe informacje o filmach opartych na Street Fighterze oraz Prince of Persia, wystartowała Akademia GT 5 Prologue, Electronic Arts potwierdza przejęcie Rupture. Życzymy miłej lektury.

Wii
PSP