Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiPSP
Okładka Tenchu: Shadow Assassins (Wii)
OkładkaTenchu: Shadow Assassins (Wii)

Tenchu: Shadow Assassins

Kolejna część cyklu o przygodach wojowników ninja przygotowana przez autorów oryginalnego Tenchu. Obejmujemy tu kontolę nad dwójką bohaterów znanych z poprzednich odsłon - Rikimaru i Ayame.

Akcji | TPP | skradanki | ninja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tenchu: Shadow Assassins Premiera

21paź2008

Wii

12lut2009

PSP

producent: Acquire wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Tenchu 4 jest kolejną odsłoną cyklu gier akcji traktujących o wojownikach ninja. Po raz pierwszy od 1998 roku, czyli premiery Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins, za powstanie gry odpowiada zespół Acquire, autorzy oryginalnego Tenchu. Zresztą twórcy ci znani są z tytułów, których akcja rozgrywa się w podobnych realiach - to właśnie oni przygotowali również serie Way of the Samurai oraz Shinobido.

Wcielamy się tu w dwójkę znanych z poprzednich odsłon wojowników - Rikimaru i Ayame. Oboje posiadają odmienne umiejętności i wymagają od gracza stosowania innej taktyki - silny lecz powolny Rikimaru preferuje pozostawanie w ukryciu i eliminację przeciwników z zaskoczenia, podczas gdy jego partnerka woli bezpośrednie starcia. Jest też od niego zwinniejsza i znacznie bardziej agresywna. W sumie do wykonania mamy dziesięć dużych misji oraz ponad pięćdziesiąt zadań pobocznych. Ponieważ akcja gry toczy się w czasach feudalnej Japonii, twórcy przygotowali typowe dla tego okresu bronie - katany, ninjato, tanto, shurikeny jak również bardziej oryginalne narzędzia wojowników ninja, takie jak na przykład bomby dymne.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tenchu: Shadow Assassins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PSP