Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 czerwca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowa Castlevania na horyzoncie, Tenchu 4 wyłącznie na Wii, Sony o reklamach w grach na PlayStation 3, nowe informacje o filmach opartych na Street Fighterze oraz Prince of Persia, wystartowała Akademia GT 5 Prologue, Electronic Arts potwierdza przejęcie Rupture. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowa Castlevania na horyzoncie, Tenchu 4 wyłącznie na Wii, Sony o reklamach w grach na PlayStation 3, nowe informacje o filmach opartych na Street Fighterze oraz Prince of Persia, wystartowała Akademia GT 5 Prologue, Electronic Arts potwierdza przejęcie Rupture. Życzymy miłej lektury.

Castlevania

Redakcja Previews – amerykańskiego magazynu poświęconego komiksom – poinformowała, że w ramach promocji zeszytu bazującego na historii opowiedzianej w grze Castlevania: Curse of Darkness na rynek trafią nowe odsłony cyklu przeznaczone dla konsol Nintendo DS oraz Nintendo Wii (do czego powinno dojść jesienią bieżącego roku). Pierwszą z nich już znamy – najpewniej chodzi tu o Order of Ecclesia. Druga natomiast nie była dotąd nigdy wspominana. Konami nie potwierdza rewelacji magazynu.

Tenchu 4

Tenchu powraca. Jak donosi Famitsu,czwarta odsłona cyklu zostanie wydana na konsolę Nintendo Wii. Poznamy w niej dalsze losy pary wojowników ninja – Rikimaru oraz Ayane. Historia zostanie osadzona w rok po wydarzeniach opowiedzianych w Tenchu: Wrath of Heaven. Co ciekawe, produkcją gry zajmie się studio Aquire, producent dwóch pierwszych odsłon cyklu. Japońska premiera Tenchu 4 nastąpi 23 października bieżącego roku.

Rune Factory Frontier

Wii otrzyma także, po raz pierwszy w historii, grę z cyklu Rune Factory. Pozycja nosząca podtytuł Frontier zostanie wydana w drugiej połowie 2008 roku. Wcielimy się w niej w znanych bohaterów – Ragunę i Mista, którzy byli głównymi protagonistami w dwóch poprzednich odsłonach serii, wydanych na Nintendo DS. Deweloperem gry jest studio Marvelous Entertainment.

Sony

Koncern Sony podpisał porozumienie z firmą IGA Worldwide, na mocy którego drugi z wymienionych podmiotów stanie się głównym dostarczycielem reklam wewnątrzgrowych do produkcji wydawanych przez firmy zainteresowane developingiem na PlayStation 3. Do tej pory IGA Worldwide podejmowała współpracę m.in. z Electronic Arts (Battlefield 2142) oraz id Software (sieciowy projekt Quake Live). IGA uzyskała prawa do prowadzenia rozmów z każdym producentem gier na PS3.

Street Fighter

W powstającym aktualnie obrazie kinowym opartym na historii Street FighterStreet Fighter: The Legend of Chun-li – nie ujrzymy Ryu i Kena, najpopularniejszych bohaterów Ulicznego Wojownika. Tłumaczone jest to zbyt wielką liczbą postaci zawartych w Street Fighterze i chęcią skupienia się na ukazaniu historii jednej z nich. W tym wypadku: Chun-li, w którą wcieli się Kristin Kreuk, znana z serialu pod tytułem Tajemnice Smallville.

Prince of Persia

Do obsady filmu opartego na przygodach Księcia Persji dołączyli właśnie kolejni znani aktorzy. W rolę szejka Amara wcieli się Alfred Molina, z kolei odegranie postaci Wezyra przypadnie Benowi Kingsleyowi. Przypominamy, że w rolach głównych wystąpią Jake Gyllenhaal i Gemma Artertonas. Produkcją filmu zajmie się Jerry Bruckheimer, z kolei reżyserem będzie Mike Newell. Zdjęcia ruszą w przyszłym miesiącu.

Gran Turismo 5 Prologue

Zgodnie z oczekiwaniami wystartowała Akademia Gran Turismo 5 Prologue. Konkurs będzie się składał z trzech etapów. Pierwszy został otwarty dla wszystkich zainteresowanych i wymaga jedynie rejestracji naszego konta PlayStation Network w serwisie www.gtacademy.eu. Po pomyślnie przeprowadzonej procedurze każdy gracz może wziąć udział w wyścigu GT Academy Time Trial (Eiger Nordwand, Nissan Fairlady 350Z), w celu uzyskania jak najlepszego czasu przejazdu. W drugim etapie weźmie udział po dwudziestu najlepszych graczy ze wszystkich krajów dopuszczonych do turnieju. Będą oni rywalizować w krajowych eliminacjach, które zostaną zorganizowane w stolicach dopuszczonych państw. Z eliminacji bezpośredni awans do wielkiego finału wywalczą po trzy osoby, które następnie zostaną dopuszczone do prawdziwego wyścigu na brytyjskim torze Silverstone za kierownicą Nissana GT-R, poprzedzonego szeregiem testów psychicznych i fizycznych. Dwóch zwycięzców GT Academy weźmie udział w czteromiesięcznym programie treningowym mającym przygotować ich do udziału w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w 2009 roku.

Atari

Firma Atari przymierza się do wydania drugiej odsłony cyklu My Horse and Me. Produkcja przeznaczona dla najmłodszych graczy zostanie wydana w Europie jesienią bieżącego roku. Na rynek trafią wersje przeznaczone dla Wii, NDS oraz Pecety.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts potwierdził przejęcie ThreeSF, firmy odpowiedzialnej za uruchomienie serwisu społecznościowego Rupture. Całkowita suma transakcji zamknęła się w kwocie 30 milionów dolarów. Przypominamy, że założycielem Rupture jest Shawn Fanning, legendarny twórca Napstera.

Jack Thompson

Jack Thompson nie ma łatwego życia. Utrudniają mu je nawet koledzy po fachu. Mianowicie, adwokaci z Florydy zaapelowali o usunięcie Thompsona z listy osób mogących wykonywać zawód adwokata. Sytuacja ta miałaby trwać przez 10 najbliższych lat. Powodem są oczywiście niezbyt mądre zachowania Thompsona. Zakładamy, że wpływ na to miały również jego działania wymierzone we florydzkie zgromadzenie adwokatów, rozpoczęte jeszcze w 1992 roku. Jack zabiega on o uznanie florydzkiej organizacji za niekonstytucyjną.

Galeria obrazków

Na koniec „Wieści ze świata” chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka najnowszych galerii obrazków...

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Resident Evil 5

Street Fighter IV

Plunder

Too Human

Commando 3

Bionic Commando

Guitar Hero: Aerosmith

Age of Empires: The Age of Kings

Dark Void

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Galeria filmów

... oraz filmów:

Command and Destroy

EVE Online: The Second Genesis - Empyrean

Alone in the Dark - walka i przeciwnicy

Battlefield: Bad Company - Sweetwater

Aces of the Galaxy

Bionic Commando - multiplayer

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry