Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Super Street Fighter II Turbo HD Remix (X360)
OkładkaSuper Street Fighter II Turbo HD Remix (X360)

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Remake klasycznej gry logiczno-zręcznościowej, łączącej w sobie elementy popularnego "Tetrisa" oraz klasycznej dwuwymiarowej bijatyki. Zajmujemy się układaniem kolorowych klocków, wyprowadzając tym samym ciosy.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Street Fighter II Turbo HD Remix Premiera

25lis2008

PS3

26lis2008

X360

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gry podobne do Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Virtua Fighter 5

Dead or Alive 4

Ultimate Mortal Kombat 3

Super Street Fighter II Turbo HD Remix jest odświeżoną wersją dwuwymiarowej bijatyki, udostępnionej oryginalnie miłośnikom automatów coin-op w roku 1994 i należącej do kultowej serii, sięgającej swoimi korzeniami drugiej połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Niniejszy remake charakteryzuje się przede wszystkim zupełnie nową szatą graficzną, wykonaną przez utalentowanych rysowników ze studia UDON Entertainment, którzy odpowiadają za liczne komiksy spod znaku "Ulicznego Wojownika". Jeśli dysponujemy odpowiednim ekranem i okablowaniem, to nie ma żadnego problemu z wyświetlaniem tej oprawy wizualnej w trybie 1080p.

Rzecz jasna trzon wirtualnej zabawy stanowi turniej, w którym bierze udział osiemnastu wojowników, wyspecjalizowanych w odmiennych stylach walki. Obok karateków (Ryu i Ken) widzimy więc m.in. radzieckiego zapaśnika Zangiefa, amerykańskiego komandosa Guile'a, chińską heroinę Chun-Li, władającego psychokinetycznymi mocami M. Bisona oraz jamajskiego kickboksera Dee Jay'a. Każdy z bohaterów posiada bogaty garnitur ciosów zwykłych i specjalnych oraz unikalną historię, której finał poznajemy po ukończeniu gry daną postacią.

Zmagać się można nie tylko ze Sztuczną Inteligencją, ale także z żywym przeciwnikiem przy jednej konsoli lub za pośrednictwem Internetu. W przypadku rozgrywki online obowiązują rozmaite tabele rankingowe, listy znajomych wojowników etc. Z kolei z myślą o mniej wprawionych osobach przygotowano specjalny tryb treningowy, pozwalający na łatwe zaznajomienie się z zasadami zabawy i doskonalenie posiadanych umiejętności walki.

Ostatnia modyfikacja 5 czerwca 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,9 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360