Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 maja 2014, 15:40

autor: Ender

Street Fighter: Assassin’s Fist – trailer aktorskiego serialu fanowskiego

W sieci zadebiutował trailer Street Fighter: Assassin’s Fist. Jest to aktorska produkcja, zrealizowana przez fanów Street Fightera w formie miniserialu, który przedstawia losy bohaterów znanych z najsławniejszej bijatyki Capcomu. Premiera wszystkich odcinków serii zaplanowana została na 23 maja.

Po dwóch sezonach sieciowego serialu opartego na Mortal Kombat, przyszedł czas na kolejny legendarny cykl bijatyk, który doczekał się własnej fanowskiej adaptacji. W internecie zadebiutował trailer 12-odcinkowego Street Fighter: Assassin’s Fist, który powstał przy współpracy serwisu Machinima oraz firmy Capcom. Sieciowa premiera wszystkich epizodów zaplanowana została na 23 maja.

Mini-seria przedstawi początki kariery oraz trening Ryu oraz Kena, a więc najbardziej znanych wojowników Street Fighter. Zobaczymy jak protagoniści nauczą się swoich specjalnych ataków oraz wykorzystają je przeciw wrogom. Historia przedstawi nam także wielu znanych innych bohaterów, którzy w przeciwieństwie do nieudanych hollywoodzkich adaptacji marki, zostali dość wiernie przeniesieni ze świata wirtualnego. W serialu nie będzie brakować scen walki jak i różnego rodzaju efektów specjalnych. Poza amerykanami, gościnnie wystąpili również aktorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Street Fighter: Assassin’s Fist będzie dostępny nie tylko w sieci, ale w późniejszym terminie także w telewizji oraz w tradycyjnej dystrybucji, zarówno w Europie jak i USA. Zamiast 12 odcinków trwających po około 10-12 minut, twórcy planują przemontować całość na składający się z 6 epizodów serial oraz trwający 1,5 godziny film.

Street Fighter: Assassin’s Fist zostało oficjalnie zapowiedziane podczas konwentu ComicCon w 2012 roku, jednak dopiero w rok później, po wielu przygotowaniach, ekipa producencka zaczęła realizować zdjęcia. Pierwszym projektem twórców serialu była opublikowana w 2010 roku krótkometrażówka Street Fighter: Legacy. Dzięki zainteresowaniu tym filmem twórcom udało się zebrać fundusze oraz sponsorów, niezbędnych do realizacji wymarzonej długometrażowej opowieść z uniwersum Street Fighter.

  1. Oficjalna strona Street Fighter: Assassin’s Fist