Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCX360PS4PS3
Okładka Ultra Street Fighter IV (X360)
OkładkaUltra Street Fighter IV (X360)

Ultra Street Fighter IV

Najbardziej kompletna z dotychczasowych edycji popularnej bijatyki Street Fighter IV, która od daty swojej premiery w 2009 roku doczekała się kilku wznowień. Tym razem twórcy ze studia Capcom postanowili podtrzymać zainteresowanie swą grą, oferując m.in.

Bijatyki | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Ultra Street Fighter IV Premiera

3cze2014

PS3

4cze2014

X360

8sie2014

PC

26maj2015

PS4

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Ultra Street Fighter IV

Mortal Kombat

Devil May Cry 4

Guilty Gear 2: Overture

Ultra Street Fighter IV to trzecia wariacja na temat gry Street Fighter IV, kolejnej odsłony kultowej serii bijatyk, która narodziła się w 1987 roku. Japońska firma Capcom uznała, że wydanie Super SF IV oraz Arcade Edition okazało się niewystarczające i zaproponowała graczom jeszcze bardziej kompletną edycję, zawierającą m.in. 44 postaci oraz wszystkie do tej pory opublikowane stroje.

Twórcy nie przewrócili mechaniki gry do góry nogami, ale zasugerowali się radami graczy i wprowadzili poprawki w balansie rozgrywki, dzięki czemu starcia pomiędzy dwoma wojownikami są jeszcze przyjemniejsze niż w poprzednich odsłonach. Walki toczymy także na sześciu dodatkowych arenach: Pitstop 109, Mad Gear Hideout, Cosmic Elevator, Blast Furnace, Half Pipe oraz Jurrasic Era Research Facility. Gra standardowo oferuje kilka rodzajów zabawy, w tym przeznaczone zarówno dla pojedynczego gracza, jak i wielu osób przy jednym urządzeniu lub w trybie online. W Ultra Street Fighter IV przygotowano nowe wyzwania opracowane specjalnie dla największych miłośników serii.

Do 39 bohaterów znanych z ostatniej, arcade’owej edycji dołączyła piątka nowych, ale nieobcych miłośnikom cyklu. Możemy obić innym wojownikom twarz m.in. wielkoludem Hugo, zawodowym zapaśnikiem w obcisłym wdzianku oraz Rolento, zdyscyplinowanym amerykańskim żołnierzem niemieckiego pochodzenia. Kobiecymi wdziękami kuszą z kolei Poison, policjantka o różowych włosach, oraz Elena, ciemnoskóra księżniczka z Kenii.

Grafika pozostała nietknięta – nadal jest utrzymana w kreskówkowym tonie, stworzona w technologii cel-shadingu, dzięki której oprawa wizualna nie starzeje się tak szybko. Walki, pomimo trójwymiarowego otoczenia i postaci, toczone są w konwencji 2D.

Ultra Street Fighter IV sprzedawane jest w dwóch wydaniach: pełnoprawym oraz jako dodatek DLC dla posiadaczy „czwórki” lub Arcade Edition. W przypadku pierwszej wersji przygotowano dodatkowo zestaw wszystkich kostiumów dostępnych wcześniej w ramach płatnych DLC.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Ultra Street Fighter IV cena w dniu premiery: 124,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ultra Street Fighter IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Ultra Street Fighter IV Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
X360
PS3
PS4