Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2013, 10:27

Ultra Street Fighter IV na PC dopiero w sierpniu przyszłego roku

Firma Capcom poinformowała, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pecetowa wersja bijatyki Ultra Street Fighter IV zaliczy lekkie opóźnienie i zadebiutuje dopiero w sierpniu przyszłego roku.

Gracze pecetowi będą musieli poczekać dłużej na własną wersję Ultra Street Fighter IV. - Ultra Street Fighter IV na PC dopiero w sierpniu przyszłego roku - wiadomość - 2013-12-06
Gracze pecetowi będą musieli poczekać dłużej na własną wersję Ultra Street Fighter IV.

Mamy złe wieści dla pecetowych fanów bijatyk. Firma Capcom właśnie ogłosiła, że komputerowa wersja Ultra Street Fighter IV ukaże się dopiero w sierpniu przyszłego roku. Tym samym jej premiera zostanie opóźniona o dwa miesiące w stosunku do edycji na Xboksa 360 i PlayStation 3, które trafią do sprzedaży w czerwcu.

Tym samym Capcom nie dotrzyma obietnicy z sierpnia tego roku, kiedy to zapewniano, że wszystkie trzy wersje ukażą się w tym samym terminie. Powodem decyzji jest chęć zagwarantowania, aby gracze konsolowi mieli wystarczająco dużo czasu na właściwe zapoznanie się z grą przed turniejem EVO 2013, który odbędzie się w lipcu przyszłego roku. Twórcy zdecydowali się więc poświęcić większość swoich sił na ukończenie wydań na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Przypomnijmy, że Ultra Street Fighter IV będzie dostępne zarówno jako samodzielna produkcja, jak i płatna aktualizacja dla posiadaczy Super Street Fighter IV lub Super Street Fighter IV: Arcade Edition. Gra wprowadzi pięć dodatkowych postaci, wśród których znajdziemy zapaśnika Hugo, amerykańskiego żołnierza imieniem Rolento, dobrze znaną fanom serii wojowniczkę Poison oraz Elenę, czyli ciemnoskórą księżniczkę z Kenii.

Ostatni bohater ujawniony zostanie w późniejszym terminie. Wiadomo o nim tylko tyle, że nie pojawił się w żadnej wcześniejszej odsłonie cyklu. Ponadto możemy oczekiwać kilku nowych aren i trybów rozgrywki. Nie zabraknie też zmian zbalansowania rozgrywki, a wprowadzone poprawki oparte zostaną na sugestiach samych graczy. Dla użytkowników pecetów bardzo dobrą wiadomością jest również fakt, że Ultra Street Fighter IV porzuci wykorzystywaną przez poprzednie odsłony usługę Games for Windows Live i zamiast niej zaoferuje pełną integrację z systemami serwisu Steam.

  1. Oficjalna strona serii Street Fighter