Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 12:05

autor: Draug

Ultra Street Fighter IV – pecetowa edycja ukaże się bez opóźnień względem konsol

Firma Capcom ogłosiła, że Ultra Street Fighter IV ukaże się na pecetach mniej więcej w tym samym czasie, co na konsolach. Zdradzono też, że komputerowa wersja porzuci Games for Windows Live i będzie wykorzystywać platformę Steam.

Miesiąc temu informowaliśmy Was, że na początku przyszłego roku bijatyka Street Fighter IV doczeka się rozbudowanego wydania, zatytułowanego Ultra Street Fighter IV. Firma Capcom ogłosiła właśnie, że wersje na wszystkie trzy platformy (PC, Xbox 360 i PlayStation 3) ukażą się mniej więcej w tym samym czasie, co oznacza, że pecetowcy dostaną tytuł bez większych opóźnień (jak było w przypadku Street Fighter IV, które na „blaszakach” wyszło kilka miesięcy po edycjach konsolowych).

Ultra Street Fighter IV zwiększy łączną liczbę dostępnych zawodników do 44. - Ultra Street Fighter IV – pecetowa edycja ukaże się bez opóźnień względem konsol - wiadomość - 2013-08-15
Ultra Street Fighter IV zwiększy łączną liczbę dostępnych zawodników do 44.

Co więcej, twórcy ujawnili, że gra nie będzie już korzystała z Games for Windows Live – zamiast tego zostanie ona przeniesiona na Steam. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla niejednego gracza.

Ultra Street Fighter IV zostanie rozbudowany względem oryginalnej wersji o pięciu niedostępnych wcześniej zawodników, spośród których znamy na razie czterech: Hugo, Poison, Elenę oraz Rolento. Gra będzie zawierała też sześć nowych aren, ponadto nie zabraknie świeżych trybów i wyzwań. Twórcy dołożą też starań, by jeszcze lepiej zbalansować rozgrywkę.

Nowi zawodnicy rzucą wyzwanie starej kadrze na początku przyszłego roku. - Ultra Street Fighter IV – pecetowa edycja ukaże się bez opóźnień względem konsol - wiadomość - 2013-08-15
Nowi zawodnicy rzucą wyzwanie starej kadrze na początku przyszłego roku.

Tytuł będzie dystrybuowany na dwa sposoby: posiadacze Street Fightera IV lub Arcade Edition kupią go jako DLC za 14,99 euro (ok. 65 zł). Z kolei pozostałym graczom zostanie zaoferowana pełna gra (zawierająca zarówno elementy „podstawki”, jak i dodatki) w cyfrowej formie, w cenie 39,99 euro (ok. 170 zł). Osoby, które nabędą drugą spośród wymienionych edycji, otrzymają dodatkowo wszystkie bonusowe stroje dla zawodników, sprzedawane wcześniej w DLC.

Ostatnio poznaliśmy również dalszą przyszłość serii Street Fighter. Okazuje się, że prace nad piątą odsłoną kultowej serii wciąż trwają, lecz nieprędko w nią zagramy, bowiem twórcy przewidują, że ukończą ją nie wcześniej niż w 2018 roku. Na szczęście w międzyczasie powinniśmy doczekać się spin-offu cyklu w postaci nowej edycji Tekken X Street Fighter.