Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2013, 09:48

autor: qjin

Ultra Street Fighter IV ukaże się na początku 2014 roku

Wczoraj firma Capcom ujawniła nową odsłonę bijatyki Street Fighter, a dzisiaj poznaliśmy jej oficjalny tytuł i planowany termin wydania. Zgodnie z zapowiedzią, opublikowano pierwszy zwiastun.

Ultra Street Fighter IV to kolejna wariacja na temat czwartej odsłony serii, która wyjdzie w 2014 roku - Ultra Street Fighter IV ukaże się na początku 2014 roku - wiadomość - 2013-07-15
Ultra Street Fighter IV to kolejna wariacja na temat czwartej odsłony serii, która wyjdzie w 2014 roku
Ultra Street Fighter IV w skrócie:
  • Trzecia odsłona czwartej części cyklu
  • Pięć nowych postaci, sześć aren; zmiany w trybach zabawy oraz lepszy balans rozgrywki
  • Gra ukaże się w dwóch wersjach: pełnoprawnej i jako DLC do „czwórki” i Arcade Edition
  • Premiera na początku 2014 roku na PC, PS3 i X360

Wczoraj na turnieju EVO 2013 firma Capcom zdradziła, że w przyszłym roku doczekamy się kolejnej edycji bijatyki Street Fighter IV. Poinformowano o tym, że wcielimy się w pięć nowych postaci, z charakterystycznymi tylko dla siebie kombinacjami ciosów, i powalczymy na sześciu niedostępnych wcześniej arenach (m.in. Pitstop 109, Cosmic Elevator, Half Pipe). Zgodnie z zapowiedzią, poznaliśmy tytuł gry (Ultra Steet Fighter IV), a także termin wydania (początek 2014 roku). Z tej okazji udostępniono pierwszy oficjalny zwiastun prezentujący nowych bohaterów: Hugo, Poison, Elenę oraz Rolento (piąta postać została owiana tajemnicą).

Kolejny zestaw postaci i ataków do nauki to nie wszystko, co zaoferuje nowa część serii Street Fighter. Możemy również liczyć na lepsze zbalansownie rozgrywki (sugerowano się zaleceniami graczy), nowe tryby oraz wyzwania. Więcej o rodzajach zabawy dowiemy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Gra będzie dostępna w dwóch wersjach: pełnej cyfrowej za 39,99 euro (ok. 170 zł) oraz jako DLC dla posiadaczy Street Fightera IV lub Arcade Edition za 14,99 euro (ok. 65 zł). Warto nadmienić, że przyszli nabywcy pełnoprawnej edycji Ultra Street Fighter IV otrzymają dodatkowo wszystkie kostiumy dla postaci sprzedawane wcześniej w ramach DLC (łącznie o wartości 40 euro).

Cztery z pięciu postaci, jakie pojawią się w nowej części serii - Ultra Street Fighter IV ukaże się na początku 2014 roku - wiadomość - 2013-07-15
Cztery z pięciu postaci, jakie pojawią się w nowej części serii

Zapowiedziana odsłona popularnego cyklu bijatyk jest trzecią, po Super Street Fighter IV oraz Arcade Edition, wariacją na temat „czwórki”. Najnowsza będzie najbardziej kompletną edycją gry, zawierającą czterdzieści cztery postaci (o pięć więcej niż w przypadku poprzedniczki wydanej w 2011 roku). O tym, czy w ogóle warto zainteresować się tą marką bijatyk, możecie dowiedzieć się chociażby z naszej recenzji czwartej odsłony cyklu.

Ultra Street Fighter IV zadebiutuje na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Upgrade „czwórki” do nowej odsłony zostanie wydany równocześnie z pełną wersją gry.