Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Tekken X Street Fighter (X360)
OkładkaTekken X Street Fighter (X360)

Tekken X Street Fighter

Opracowana przez deweloperów z firmy Namco bijatyka łącząca elementy dwóch konkurencyjnych serii: Tekken oraz Street Fighter, które reprezentują nieco inne podejście do tego samego gatunku i od lat toczą ze sobą zaciekłą walkę o miano najlepszej wirtualnej bijatyki.

Bijatyki | na 2 osoby | crossover | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tekken X Street Fighter Premiera

anulowana

PS3 X360

Gry podobne do Tekken X Street Fighter

Super Street Fighter IV

Samurai Shodown 2

The King of Fighters XII

Pomiędzy markami Tekken i Street Fighter od lat toczy się zacięta rywalizacja o miano najlepszej wirtualnej bijatyki. Obie serie mają swoich zagorzałych zwolenników. Tekken podoba się miłośnikom realistycznych animacji i wspaniałej oprawy graficznej. Zwolennicy gier z tzw. starej szkoły wolą z kolei dwuwymiarowe pojedynki w Street Fighter. Dostrzegając potencjał wzajemnej konkurencji twórcy obu serii postanowili spróbować kooperacji. Jednym z efektów tej współpracy jest Tekken X Street Fighter.

Spośród wcześniejszych odsłon serii gra wyróżnia się przede wszystkim zestawem bohaterów. Wśród nich znajduje się wiele postaci dobrze znanych z poprzednich części jak chociażby Kazuya Mishima czy Nina Williams. Nowością są bohaterowie zapożyczeni z konkurencyjnej serii Street Fighter – m.in. Ryu i Chun-li. Ich przeniesienie do marki Tekken nie było prostym zabiegiem. Obie serie mocno różnią się pod względem mechaniki i oprawy graficznej. Bohaterowie Street Fightera musieli zostać znacznie bardziej realistycznie i szczegółowo odwzorowani. Ich ruchy, style walki, a nawet specjalne moce wymagały adaptacji do pojedynków toczonych na trójwymiarowych arenach. Także umiejętności postaci znanych z wcześniejszych odsłon serii Tekken musiały zostać dostosowane do nowych przeciwników.

Producentem Tekken X Street Fighter jest Katsuhiro Harada. Gra stworzona została równolegle ze Street Fighter X Tekken, choć zarówno deweloperzy z Namco jak i z Capcomu pracowali nad swoimi projektami odrębnie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tekken X Street Fighter: 16+

PS3
X360