Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Tekken X Street Fighter (X360)

Tekken X Street Fighter

Opracowana przez deweloperów z firmy Namco bijatyka łącząca elementy dwóch konkurencyjnych serii: Tekken oraz Street Fighter, które reprezentują nieco inne podejście do tego samego gatunku i od lat toczą ze sobą zaciekłą walkę o miano najlepszej wirtualnej bijatyki.

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | crossover | podzielony/wspólny ekran

Okładka Tekken X Street Fighter (X360)

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360

Pomiędzy markami Tekken i Street Fighter od lat toczy się zacięta rywalizacja o miano najlepszej wirtualnej bijatyki. Obie serie mają swoich zagorzałych zwolenników. Tekken podoba się miłośnikom realistycznych animacji i wspaniałej oprawy graficznej. Zwolennicy gier z tzw. starej szkoły wolą z kolei dwuwymiarowe pojedynki w Street Fighter. Dostrzegając potencjał wzajemnej konkurencji twórcy obu serii postanowili spróbować kooperacji. Jednym z efektów tej współpracy jest Tekken X Street Fighter.

Spośród wcześniejszych odsłon serii gra wyróżnia się przede wszystkim zestawem bohaterów. Wśród nich znajduje się wiele postaci dobrze znanych z poprzednich części jak chociażby Kazuya Mishima czy Nina Williams. Nowością są bohaterowie zapożyczeni z konkurencyjnej serii Street Fighter – m.in. Ryu i Chun-li. Ich przeniesienie do marki Tekken nie było prostym zabiegiem. Obie serie mocno różnią się pod względem mechaniki i oprawy graficznej. Bohaterowie Street Fightera musieli zostać znacznie bardziej realistycznie i szczegółowo odwzorowani. Ich ruchy, style walki, a nawet specjalne moce wymagały adaptacji do pojedynków toczonych na trójwymiarowych arenach. Także umiejętności postaci znanych z wcześniejszych odsłon serii Tekken musiały zostać dostosowane do nowych przeciwników.

Producentem Tekken X Street Fighter jest Katsuhiro Harada. Gra stworzona została równolegle ze Street Fighter X Tekken, choć zarówno deweloperzy z Namco jak i z Capcomu pracowali nad swoimi projektami odrębnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tekken X Street Fighter

16+

Prace nad Tekken X Street Fighter zostały wstrzymane
Prace nad Tekken X Street Fighter zostały wstrzymane

wiadomość24 kwietnia 2016

Po niemal sześciu latach od zapowiedzi gry Tekken X Street Fighter firma Bandai Namco ogłosiła, że prace nad bijatyką zostały wstrzymane. Powodem ma być niedawny debiut Street Fighter V oraz zapowiedziana jeszcze na ten rok premiera Tekkena 7.

Tekken X Street Fighter nadal w produkcji
Tekken X Street Fighter nadal w produkcji

wiadomość14 lipca 2015

Katsuhiro Harada z firmy Bandai Namco przyznał podczas jednego z wywiadów, że zapowiedziana w 2010 roku gra Tekken X Street Fighter cały czas znajduje się w produkcji. Jednak i tym razem zabrakło konkretów na temat choćby przypuszczalnej daty premiery kolejnej części wirtualnych bijatyk.

Katsuhiro Harada: Tekken X Street Fighter nadal powstaje
Katsuhiro Harada: Tekken X Street Fighter nadal powstaje

wiadomość26 lipca 2014

Katsuhiro Harada, twórca serii bijatyk Tekken, zapewnił podczas tegorocznego Comic-Conu, że zapowiedziany cztery lata temu Tekken X Street Fighter nie został anulowany, mimo że od bardzo długiego czasu nie mieliśmy wiadomości na temat tego tytułu.

Street Fighter V w 2018 roku. Tekken X Street Fighter nadal w produkcji
Street Fighter V w 2018 roku. Tekken X Street Fighter nadal w produkcji

wiadomość6 sierpnia 2013

Producent z firmy Capcom zdradził, że proces tworzenia piątego Street Fighter będzie długi i żmudny, a gry nie należy spodziewać się przed 2018 rokiem. Z innego źródła wiemy, że Tekken X Street Fighter, bijatyka uważana za „martwą”, nadal jest w produkcji.

Wieści ze świata (PlayStation All-Stars Battle Royale, Tekken X Street Fighter) 5/8/13
Wieści ze świata (PlayStation All-Stars Battle Royale, Tekken X Street Fighter) 5/8/13

wiadomość5 sierpnia 2013

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do PlayStation All-Stars Battle Royale, procesie dewelopingu bijatyki Tekken X Street Fighter, a także otwarciu oddziału studia CD Projekt Red w Krakowie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS3
X360