Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2013, 11:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (PlayStation All-Stars Battle Royale, Tekken X Street Fighter) 5/8/13

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do PlayStation All-Stars Battle Royale, procesie dewelopingu bijatyki Tekken X Street Fighter, a także otwarciu oddziału studia CD Projekt Red w Krakowie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Super Meat Boy

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Super Meat Boy. Dzieło studia Team Meat możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 2,79 euro (ok. 12 zł). Promocja wyjątkowo potrwa dłużej i zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Crytek

Studio Crytek wyłączyło cztery strony internetowe (Crytek.com, Mycryengine.com, Crydev.net, MyCrysis.com) w związku z pewną „podejrzaną aktywnością”. Osoby posiadające konta w dwóch ostatnich serwisach zostaną poproszone o zmianę hasła przy następnej próbie zalogowania się. Niemiecki deweloper przeprasza za problemy i obiecuje, że postara się je jak najszybciej rozwiązać.

PlayStation All-Stars Battle Royale

Zespół Sony Santa Monica Studio ogłosił, że nie będą prowadzone już żadne prace nad kolejnymi dodatkami DLC do gry PlayStation All-Stars Battle Royale. 27 sierpnia powinniśmy doczekać się jedynie darmowego rozszerzenia wprowadzające nowe skórki dla czterech postaci (Dante, Raiden, Heihachi, Big Daddy), które wchodziły w skład pre-orderowych bonusów dla amerykańskich graczy. Nie uściślono jednak, czy DLC trafi także do europejskich użytkowników. Oprócz tego na jesień przewidziane jest jeszcze wydanie łatki poprawiającej balans rozgrywki.

Posiadacze gry PlayStation All-Stars Battle Royale nie dostaną już płatnych dodatków DLC - Wieści ze świata (PlayStation All-Stars Battle Royale, Tekken X Street Fighter) 5/8/13 - wiadomość - 2013-08-05
Posiadacze gry PlayStation All-Stars Battle Royale nie dostaną już płatnych dodatków DLC

CD Projekt Red

W zeszłym tygodniu otwarto oddział studia CD Projekt Red w Krakowie, który zajmie się wyprodukowaniem m.in. „dwóch mniejszych produkcji” na ok. 20 godzin zabawy. Dodatkowo wspomoże warszawski zespół w tworzeniu gier Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077. Krakowskie studio liczy ok. 20 pracowników.

Take-Two Interactive

Firma Take-Two Interactive (wydawca m.in. serii Grand Theft Auto) zarejestrowała domenę internetową HungoverX.com. Obecnie po wpisaniu tego adresu w przeglądarce nie jesteśmy przenoszeni na jakąkolwiek stronę. Nie wiadomo, czy zarejestrowana 25 lipca domena ma związek z jakąś grą. Być może występuje ona po prostu w Grand Theft Auto V – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w tej serii niejednokrotnie przełamywana jest bariera między wirtualnym światem a rzeczywistością.

The Last of Us

Studio Naughty Dog potwierdziło, że europejskie wersje gry The Last of Us zostały ocenzurowane. Chodzi o wycięcie pewnych elementów przemocy w trybie multiplayer. W europejskich rozgrywkach sieciowych można zauważyć mniej lejącej się krwi, czy brak możliwości rozczłonkowywania ludzi, co znajdziemy w amerykańskich egzemplarzach. Należy zaznaczyć, że cenzura nie dotyczy kampanii dla jednego gracza i w tym przypadku na całym świecie przemoc jest pokazana w takim samym stopniu. Pewne kontrowersje może wywoływać jednak fakt, że deweloper powiadomił o cenzurze dopiero kilka tygodni po premierze gry.

Tekken X Street Fighter

Producent Katsuhiro Harada z firmy Namco Bandai potwierdził serwisowi Siliconera, że wciąż trwają prace nad grą Tekken X Street Fighter. Gracze zaczynali w to powątpiewać, bo od zapowiedzi tego tytułu minęły już trzy lata, a w tym czasie nie usłyszeliśmy na jego temat zbyt wiele nowego. Harada wyjaśnia, że jest to spowodowane przede wszystkim tym, że do tej pory skupiono się głównie na promowaniu Street Fighter X Tekken, czyli bijatyki łączącej oba znane uniwersa, tworzonej przez Capcom. Z kolei za opracowanie Tekken X Street Fighter odpowiada studio Namco i będzie oferować mechanikę zbliżoną do tej z serii Tekken. Wciąż nie znamy choćby przybliżonej daty premiery Tekken X Street Fighter.

Alice: Otherlands

Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję serialu animowanego Alice: Otherlands zakończyła się sukcesem. American McGee zgromadził nieco ponad 222 tysiące dolarów, podczas gdy celem było zdobycie 200 tysięcy dolarów. Początkowo mówiło się nawet o tym, że sukces kickstarterowej akcji może ułatwić stworzenie w przyszłości pełnoprawnego filmu z tytułową Alicją w roli głównej. Na razie jest jednak za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek konkretach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: