Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do PlayStation All-Stars Battle Royale, procesie dewelopingu bijatyki Tekken X Street Fighter, a także otwarciu oddziału studia CD Projekt Red w Krakowie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.
Marcin Skierski
Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Super Meat Boy. Dzieło studia Team Meat możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 2,79 euro (ok. 12 zł). Promocja wyjątkowo potrwa dłużej i zakończy się jutro o godzinie 19:00.
Studio Crytek wyłączyło cztery strony internetowe (Crytek.com, Mycryengine.com, Crydev.net, MyCrysis.com) w związku z pewną „podejrzaną aktywnością”. Osoby posiadające konta w dwóch ostatnich serwisach zostaną poproszone o zmianę hasła przy następnej próbie zalogowania się. Niemiecki deweloper przeprasza za problemy i obiecuje, że postara się je jak najszybciej rozwiązać.
Zespół Sony Santa Monica Studio ogłosił, że nie będą prowadzone już żadne prace nad kolejnymi dodatkami DLC do gry PlayStation All-Stars Battle Royale. 27 sierpnia powinniśmy doczekać się jedynie darmowego rozszerzenia wprowadzające nowe skórki dla czterech postaci (Dante, Raiden, Heihachi, Big Daddy), które wchodziły w skład pre-orderowych bonusów dla amerykańskich graczy. Nie uściślono jednak, czy DLC trafi także do europejskich użytkowników. Oprócz tego na jesień przewidziane jest jeszcze wydanie łatki poprawiającej balans rozgrywki.
W zeszłym tygodniu otwarto oddział studia CD Projekt Red w Krakowie, który zajmie się wyprodukowaniem m.in. „dwóch mniejszych produkcji” na ok. 20 godzin zabawy. Dodatkowo wspomoże warszawski zespół w tworzeniu gier Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077. Krakowskie studio liczy ok. 20 pracowników.
Firma Take-Two Interactive (wydawca m.in. serii Grand Theft Auto) zarejestrowała domenę internetową HungoverX.com. Obecnie po wpisaniu tego adresu w przeglądarce nie jesteśmy przenoszeni na jakąkolwiek stronę. Nie wiadomo, czy zarejestrowana 25 lipca domena ma związek z jakąś grą. Być może występuje ona po prostu w Grand Theft Auto V – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w tej serii niejednokrotnie przełamywana jest bariera między wirtualnym światem a rzeczywistością.
Studio Naughty Dog potwierdziło, że europejskie wersje gry The Last of Us zostały ocenzurowane. Chodzi o wycięcie pewnych elementów przemocy w trybie multiplayer. W europejskich rozgrywkach sieciowych można zauważyć mniej lejącej się krwi, czy brak możliwości rozczłonkowywania ludzi, co znajdziemy w amerykańskich egzemplarzach. Należy zaznaczyć, że cenzura nie dotyczy kampanii dla jednego gracza i w tym przypadku na całym świecie przemoc jest pokazana w takim samym stopniu. Pewne kontrowersje może wywoływać jednak fakt, że deweloper powiadomił o cenzurze dopiero kilka tygodni po premierze gry.
Producent Katsuhiro Harada z firmy Namco Bandai potwierdził serwisowi Siliconera, że wciąż trwają prace nad grą Tekken X Street Fighter. Gracze zaczynali w to powątpiewać, bo od zapowiedzi tego tytułu minęły już trzy lata, a w tym czasie nie usłyszeliśmy na jego temat zbyt wiele nowego. Harada wyjaśnia, że jest to spowodowane przede wszystkim tym, że do tej pory skupiono się głównie na promowaniu Street Fighter X Tekken, czyli bijatyki łączącej oba znane uniwersa, tworzonej przez Capcom. Z kolei za opracowanie Tekken X Street Fighter odpowiada studio Namco i będzie oferować mechanikę zbliżoną do tej z serii Tekken. Wciąż nie znamy choćby przybliżonej daty premiery Tekken X Street Fighter.
Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję serialu animowanego Alice: Otherlands zakończyła się sukcesem. American McGee zgromadził nieco ponad 222 tysiące dolarów, podczas gdy celem było zdobycie 200 tysięcy dolarów. Początkowo mówiło się nawet o tym, że sukces kickstarterowej akcji może ułatwić stworzenie w przyszłości pełnoprawnego filmu z tytułową Alicją w roli głównej. Na razie jest jednak za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek konkretach.
Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…
…a także najnowsze filmy z gier:
Więcej:Sprzedaż Dragon Ball Z: Kakarot, nowe sterowniki od Nvidii i inne wieści