Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2013, 12:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pierwsza gra krakowskiego CD Projekt Red wystarczy na 20-godzin

Krakowski oddział studia CD Projekt Red, którego powstanie zapowiedział w ubiegłym miesiącu Adam Kiciński, prezes CD Projekt, wystartuje w lipcu. 20-osobowy zespół stworzy grę, której przejście zajmie graczom mniej więcej 20 godzin.

Dyrektor zarządzający Adam Badowski powiedział serwisowi Eurogamer, że oddział studia CD Projekt Red w Krakowie zostanie otwarty w lipcu. Ujawnił też świeże, jeszcze szczątkowe informacje na temat pierwszej gry zespołu.

Adam Badowski potwierdził wcześniejsze doniesienia, że krakowski oddział studia CD Projekt Red (główna siedziba ma miejsce w Warszawie) będzie liczyć ok. 20 pracowników. Rozmówca przypomniał, że oprócz gier Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077, CD Projekt Red zamierza wyprodukować m.in. dwie mniejsze produkcje na ok. 20 godzin zabawy. Teraz dowiedzieliśmy się, że jedną z nich zajmie się właśnie krakowski oddział. Niestety, na temat tajemniczego projektu nic więcej nie zdradzono.

CD Projekt Red otworzy oddział w Krakowie, który stworzy 20-godzinną grę - ilustracja #1

Warto w tym miejscu przypomnieć plany studia CD Projekt Red, które zostały ujawnione jeszcze na początku 2012 roku. Mówiły one o chęci wydania pięciu nowych gier w najbliższych latach. Dwie z nich to produkcje AAA z datą premiery w 2014 i 2015 roku – teraz wiemy już, że jest to odpowiednio Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077.

Oprócz tego w 2012 roku miały ukazać się dwie gry z przypisaną kategorią A, oznaczającą wysokiej jakości produkcję na konkretną platformę sprzętową, nie wymagającą dużych nakładów czasowych i finansowych. Oczywiście ubiegłorocznego terminu nie udało się dotrzymać, ale całkiem możliwe, że jedną z tych pozycji jest nadchodzące dzieło krakowskiego oddziału studia CD Projekt Red. W planach była również multiplatformowa gra z kategorii AA, prawdopodobnie dostępna jedynie w cyfrowej dystrybucji. Jej premiera miała odbyć się w 2013 roku, ale do dzisiaj termin zapewne uległ zmianie.