Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2013, 12:31

autor: moir

Dota 2 – rozpoczął się turniej The International. Łączna pula nagród to ponad 2,8 miliona dolarów

W zeszły piątek, 2 sierpnia, rozpoczęły się największe na świecie zawody w Dota 2. Trzecia edycja organizowanego przez amerykańską firmę Valve turnieju The International potrwa do niedzieli, 11 sierpnia. W jej ramach 16 najlepszych drużyn z całego świata stanie w szranki o nagrody w wysokości przeszło 2,8 miliona dolarów.

Tegoroczny turniej The International to już trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Valve. - Dota 2 – rozpoczął się turniej The International. Łączna pula nagród to ponad 2,8 miliona dolarów - wiadomość - 2013-08-05
Tegoroczny turniej The International to już trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Valve.

W piątek, 2 sierpnia nastąpiło oficjalne rozpoczęcie wydarzenia, na które wszyscy fani Dota 2 czekali z niecierpliwością przez ostatni rok – ruszyła trzecia odsłona turnieju The International. W trakcie jego trwania 16 najlepszych drużyn z całego świata zmierzy się ze sobą w walce o mistrzowskie podium. Są to największe zawody tego typu, zaś na ich zwycięzców czeka łączna pula nagród wynosząca przeszło 2,8 miliona dolarów.

Choć pierwsze rozgrywki w ramach turnieju już trwają, to tzw. main event rozpocznie się dopiero 7 sierpnia i potrwa do niedzieli, 11 sierpnia. Relację z niego będziecie mogli nieustannie śledzić zarówno na łamach naszego serwisu informacyjnego, jak i za pośrednictwem livestreama prowadzonego przez ekipę Eye of Roshan. Poniżej prezentujemy dokładny „rozkład jazdy” trzeciej edycji The International:

  1. 7 sierpnia – od 21:00 do ok. 8:00 – główna faza rozgrywek dzień 1 + mecz gwiazd
  2. 8 sierpnia – od 21:00 do ok. 8:00 – główna faza rozgrywek dzień 2 + finały turnieju 1 na 1
  3. 9 sierpnia – od 21:00 do ok. 8:00 – główna faza rozgrywek dzień 3
  4. 10 sierpnia – od 21:00 do ok. 8:00 – główna faza rozgrywek dzień 4 + premiera filmu Free To Play o graczach Doty 2
  5. 11 sierpnia – od 21:00 do ok. 6:00 – główna faza rozgrywek dzień 5 (finały)

Wszystkie mecze rozgrywane w ramach turnieju dostępne będą również poprzez system powtórek wbudowany w klient gry. Chętni mogą oglądać poszczególne spotkania także za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia, która dostępna jest pod tym adresem.

Na koniec mała niespodzianka dla wszystkich miłośników Dota 2, którzy pragną przeżywać emocje związane z turniejem The International wspólnie z innymi fanami sztandarowej produkcji Valve. Duet komentatorów z Eye of Roshan organizuje w najbliższą niedzielę (11 sierpnia) na terenie Katowic imprezę dedykowaną finałom rozgrywanych w Seattle zawodów. Restauracja Rudy Goblin na tę jedną noc stanie się polską stolicą Doty 2, gdzie wszyscy będą mogli dobrze zjeść, napić się, a przede wszystkim obejrzeć najważniejsze mecze zawodów. Wszystkie informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie w tym miejscu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie, druga taka okazja nadarzy się najwcześniej za rok.

  1. Recenzja gry Dota 2 – MOBA dla wymagających
  2. Dota 2 The International 3 Finały LIVE w Rudym Goblinie
  3. Oficjalna strona internetowa gry Dota 2