Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPS3
Okładka PlayStation All-Stars Battle Royale (PSV)
OkładkaPlayStation All-Stars Battle Royale (PSV)

PlayStation All-Stars Battle Royale

Wyjątkowa bijatyka, w której spotkają się najbardziej rozpoznawalni bohaterowie gier wydawanych przez firmę Sony.

Bijatyki | crossover | obraz w 3D | 2.5D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PlayStation All-Stars Battle Royale Premiera

20lis2012

PS3 PSV

Gry podobne do PlayStation All-Stars Battle Royale

LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Divekick

All-Stars Battle Royale to debiutancka gra kalifornijskiego studia SuperBot Entertainment. Jest to nietypowa bijatyka bardzo zbliżona koncepcją do serii gier Super Smash Bros. firmy Nintendo. Jej głównym założeniem jest walka o dominację prowadzona przez bohaterów znanych z gier przeznaczonych na konsolę PlayStation. Toczy się ona na różnorodnych, wielopoziomowych arenach, które łączą w sobie często znacznie różniące się od siebie scenerie i elementy gier wydawanych przez firmę Sony.

Spośród dostępnych postaci gracze mogą wcielić się na przykład w Kratosa z serii God of War, Fat Princess z gry o tym samym tytule, Sweet Tootha z samochodowej gry akcji Twisted Metal, Pappa Rappę z cyklu PaRappa the Rapper i wiele innych. Każda z nich dysponuje zabójczymi atakami specjalnymi o trzech poziomach skomplikowania. I tak na przykład w przypadku wspomnianego Spartiaty z God of War pierwszy poziom polega na dynamicznym cięciu mieczem, drugi przywołuje trąbę powietrzna, która rani pobliskich przeciwników, natomiast na trzecim Kratos przywdziewa zbroję Aresa i zyskuje serię zabójczych zdolności na czas trwania ataku.

Scenerie, na których stają naprzeciw siebie bohaterowie tytułów Sony, nawiązują do wielu gier japońskiego wydawcy – od królestwa Hadesa z God of War po wioskę Sandover (Jak II), a nawet arenę łączącą świat Little Big Planet ze studiem znanym z serii Buzz!. Na końcu na graczy czeka wyjątkowy boss.

Graficznie gra prezentuje bardzo wysoki poziom. Trójwymiarowa grafika w kreskówkowym stylu nawiązuje jednocześnie do stylistyki tytułów, z których pochodzą poszczególni bohaterowie. Ich atakom towarzyszy feeria barw i mnogość efektów. Epicka, a zarazem bajkowa muzyka znakomicie wpisuje się w zabójcze zmagania herosów.

Tytuł jest przeznaczony do rozgrywki w trybie wieloosobowym. Jedną z głównych zalet Battle Royale jest możliwość gry w grupie do czterech graczy, zarówno przez Internet, jak i wspólnie z przyjaciółmi przy jednym ekranie.

Ostatnia modyfikacja 10 września 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

PlayStation All-Stars Battle Royale cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI PlayStation All-Stars Battle Royale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PSV