Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PSVPC
Okładka Divekick (PS3)

Divekick

Divekick to opracowana przez One True Game Studios dwuwymiarowa bijatyka. Gra oferuje wyjątkowo proste sterowanie, które ogranicza się jedynie do klawiszy skoku i kopnięcia. To jednak wystarczyło, aby stworzyć produkcję o sporej głębi.

Bijatyki | 2D

Okładka Divekick (PS3)

data premiery gry:

20sie2013

PC PS3 PSV

Divekick to humorystyczna bijatyka z dwuwymiarową grafiką. Jest to debiutancki projekt zespołu One True Game Studios założonego przez Adama Hearta, czyli naczelnego poświęconego temu gatunkowi serwisu Shoryuken.com. W produkcji pomagało również firma Iron Galaxy, mające na koncie m.in. Darkstalkers Ressurection.

Całe sterowanie grą ogranicza się jedynie do dwóch tytułowych przycisków odpowiedzialnych za skok i kopnięcie. Gracze nie mogą kontrolować żadnych innych ruchów postaci. W praktyce zabawa więc sprowadza się do odpowiedniego wycelowania ataków z powietrza i wykonywania uników w tył. Ta druga akcja aktywowana jest przez wciśnięcie kopnięcia, gdy wojownik stoi na ziemi. Każda runda trwa do pierwszego trafienia, a mecz wygrywa osoba, która szybciej zgromadzi pięć zwycięskich rund.

Ten wyjątkowo prosty system walki w rzeczywistości oferuje masę głębi, a opanowanie go w pełni nie jest łatwym zadaniem. Postacie nie potrafią blokować ciosów, co wymusza wyczucie odpowiedniego momentu na przypuszczenie ataku, gdyż kontry są tutaj wyjątkowo niebezpieczne. Wiele zależy również od właściwego ustawienia bohaterów, co utrudniają ich bardzo ograniczone możliwości ruchowe. Ponadto, jeśli kopniak wyląduje na głowie przeciwnika, to następną rundę rozpocznie on oszołomiony, co znacznie spowolni jego reakcje. Dodatkowym urozmaiceniem jest pasek Kick-Meter, który po naładowaniu pozwala aktywować specjalny tryb umożliwiający wyższe skoki i szybsze ataki.

Divekick utrzymany jest w mocno humorystycznej atmosferze. Do wyboru jest pięć postaci, stanowiących łagodne parodie bijatykowych standardów. Każda z nich posiada inne parametry i statystyki. Autorzy postawili na kreskówkową grafikę, która działa w płynnych 60 klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Klasyfikacja PEGI Divekick

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Divekick

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
  • łącze internetowe
Humorystyczna bijatyka Divekick trafi wiosną na PC, PlayStation 3 i PlayStation Vita
Humorystyczna bijatyka Divekick trafi wiosną na PC, PlayStation 3 i PlayStation Vita

wiadomość23 stycznia 2013

Na pecety oraz konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita zmierza humorystyczna bijatyka Divekick. Gra jest o tyle nietypowa, że dostępne są w niej jedynie przyciski skoku i kopniaka.

PC
PS3
PSV