Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPSPPS3X360
Okładka BlazBlue: Calamity Trigger (PC)

BlazBlue: Calamity Trigger

Bijatyka HD w pełnym tego słowa znaczeniu. Dwunastu wojowników, rozbudowane style walki oraz dopracowany tryb multiplayer to najważniejsze cechy BlazBlue: Calamity Trigger.

Bijatyki | 2D | visual novel | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka BlazBlue: Calamity Trigger (PC)

data premiery gry:

25cze2009

PS3 X360

25lut2010

PSP

13sie2010

PC

BlazBlue: Calamity Trigger to przekonwertowana z automatów arcade bijatyka, oferująca niespotykaną wcześniej jakościowo dwuwymiarową oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości. Wyprodukowało ją studio Arc System Works – pomysłodawca serii Guilty Gear, które namieszało niegdyś na polu mordobić 2D.

W BlazBlue: Calamity Trigger otrzymaliśmy możliwość wyboru postaci spośród dwunastu unikalnych wojowników, opracowanych z dbałością o najdrobniejsze detale. Każdy z nich cechuje się odmiennym, ale rozbudowanym stylem walki, oraz blisko 1800 klatkami animacji, dzięki czemu oglądanie walk jest tu czystą przyjemnością. Wszystko obserwujemy oczywiście w najwyższej dostępnej rozdzielczości, z uwzględnieniem sprite’ów poszczególnych postaci, które dosłownie kipią od szczegółów.

Na potrzeby nowych wersji gry autorzy opracowali szereg nowych elementów: dynamiczniejszą oprawę muzyczną, tła, a także tryb Story Mode, w którym poznajemy historię każdego z dwunastu bohaterów. Interesujące jest to, że Arc System Works zdecydowało się na pozostawienie graczowi wyboru pomiędzy angielską i japońską ścieżką dźwiękową, dzięki czemu w trakcie walk usłyszymy interesująco brzmiące głosy aktorów odpowiedzialnych za dubbing z Kraju Kwitnącej Wiśni.

BlazBlue: Calamity Trigger oferuje również opcję rozgrywki przez sieć. Do dyspozycji fanów oddane zostały dwie formy prowadzenia walk – mecze rankingowe (punktowane) oraz publiczne, które pełnią rolę spotkań towarzyskich. W ramach tych drugich można np. utworzyć specjalne lobby, w którym maksymalnie sześciu graczy podejmie się próby wyłonienia najlepszego wojownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI BlazBlue: Calamity Trigger

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe BlazBlue: Calamity Trigger

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Core 2 Duo 2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
 • 10 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Generacja remake'ów

wiadomość22 sierpnia 2011

Remake remake pogania... ale to i tak jedne z najlepszych gier tej generacji!

Wieści ze świata (Bastion, Ape Escape BlazBlue) 11/03/11

wiadomość11 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery action/RPG o tytule Bastion, nowej odsłonie cyklu Ape Escape, a także planach dotyczących marki BlazBlue. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (BioWare, The Conduit 2, After Burner Climax) 30/03/10
Wieści ze świata (BioWare, The Conduit 2, After Burner Climax) 30/03/10

wiadomość30 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o konsolowej wersji BlazBlue: Continuum Shift, dacie premiery After Burner Climax, konkursie BioWare Bazaar, a także drugiej odsłonie The Conduit 2 na Wii. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (World of Warcraft, EverQuest II, Torchlight) 13/11/09
Wieści ze świata (World of Warcraft, EverQuest II, Torchlight) 13/11/09

wiadomość13 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: World of Warcraft z obsługą Battle.net, BlazBlue: Calamity Trigger już wkrótce w Europie, premiera Blitz 1941, data debiutu kolejnej aktualizacji Xbox Live, kolejne plotki o Resistance 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360
PC
PSP