Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2010, 12:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (BioWare, The Conduit 2, After Burner Climax) 30/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o konsolowej wersji BlazBlue: Continuum Shift, dacie premiery After Burner Climax, konkursie BioWare Bazaar, a także drugiej odsłonie The Conduit 2 na Wii. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o konsolowej wersji BlazBlue: Continuum Shift, dacie premiery After Burner Climax, konkursie BioWare Bazaar, a także drugiej odsłonie The Conduit 2 na Wii. Zapraszamy do lektury.

BlazBlue: Continuum Shift

Latem do sklepów w Japonii trafi rozszerzona wersja arcade’owej bijatyki BlazBlue: Continuum Shift w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Produkcja względem automatowej edycji otrzyma dwukrotnie wydłużony tryb Story, lepszy balans postaci, a także cross-platformowe rankingi zrzeszające zarówno najlepszych graczy na X360, jak i PS3. W grze znajdzie się również system Fight Request znany ze Street Fighter IV (umożliwiający kontynuowanie rozgrywki w trybie single player podczas oczekiwania na sieciowego oponenta). W chwili obecnej pewne jest jedynie japońska premiera gry, choć przyjmowanie zamówień przedpremierowych na nowe dzieło Arc System Works prowadzą również sprzedawcy amerykańscy.

Game Room

Microsoft poinformował, że baza gier dostępnych z poziomu Game Room – wirtualnego salonu gier – zostanie po raz kolejny rozbudowana dopiero pod koniec przyszłego miesiąca. Późniejsze aktualizacje oferty będą się już odbywać co tydzień. Docelowo lista starszych produkcji ma wzrosnąć do 1000 (obecnie jest ich jedynie 30). Osobom, które chciałyby się zapoznać z produkcją studia Krome polecamy obejrzenie jednego z ostatnich filmów z cyklu Gramy!, w którym Del i Lordareon przedstawili najważniejsze aspekty programu.

After Burner Climax

Arcade’owa strzelanina After Burner Climax – wznowienie klasycznego tytułu ze stajnie SEGA – trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live Arcade i PlayStation Network odpowiednio 21 i 22 kwietnia. Produkcja będzie kosztować 800 punktów MS lub 9,99 dolarów. Produkcja oferuje możliwość przejęcia kontroli nad jednym z trzech myśliwców i wzięcia udziału w dwudziestu misjach.

Wieści ze świata (BioWare, The Conduit 2, After Burner Climax) 30/03/10 - ilustracja #1

BioWare

Okazało się, że tajemniczy licznik zamieszczony w ubiegłym tygodniu na stronach firmy BioWare, zwiastował uruchomienie konkursu BioWare Bazaar, w którym udział mogą wziąć tylko pełnoletni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych (termin trwania od 29 marca do 10 kwietnia). Do wygrania jest w nim ponad 400 nagród, które będziecie mogli wykupić za specjalne Tokeny uzyskiwane za realizację z góry określonych działań (np. za założenie konta na Social.BioWare.com lub rejestrację gier BioWare). Wśród nagród znajdują się m.in. konsole, pecety, podzespoły, iPody, a także niewielkie gadżety od BioWare. Zwycięzcami zostaną te osoby, które w przeciągu 15 minut trwania danej aukcji uzbierają największą liczbę Tokenów.

Major Nelson

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, że trzyosobowa grupa hackerów ukrywająca się pod nazwą „LiGHTzz” uzyskała dostęp do konta Xbox Live Larry’ego Hryba, znanego szerzej jako Major Nelson, w czasie gdy przebywał on na imprezie PAX East. Zapis z przebiegu akcji został zamieszczony przez hackerów w tym miejscu. Dostęp do konta Majora Nelson został już przywrócony.

DSi XL

Reprezentant amerykańskiego oddziału Nintendo oświadczył w rozmowie z serwisem GameSpot, że produkcji ściągniętych z DSiWare na Nintendo DSi nie można przetransferować do pamięci nowego modelu platformy, czyli DSi XL. Dzieje się tak, ponieważ są one na stałe przypisane do jednego egzemplarza konsoli. Co ciekawe, takich problemów nie ma chociażby w przypadku PS3 i PSP (PS Store), a także X360 (Xbox Live).

The Conduit 2

Najnowszy numer magazynu Nintendo Power ujawnił, że studio High Voltage Games pracuje nad drugą odsłoną strzelaniny The Conduit na Nintendo Wii (mimo że nie zdobyła ona zbyt wielkiej popularności wśród miłośników tej konsoli). Akcja gry zostanie umiejscowiona na legendarnej Atlantydzie, na terenie której przetestujemy znane zabawki – w tym urządzenie All Seeing Eye, służące do wykrywania niewidocznych obiektów (m.in. wrogów) – a także uzyskamy dostęp do nowych broni. W The Conduit 2 otrzymamy również szansę przetestowania nowego trybu kooperacji. Invasion Mode zapewni jednoczesną rozgrywkę nawet czterem osobom – zarówno offline, jak i przez Sieć. Data premiery nie została niestety ujawniona.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

APB: All Points Bulletin X360

APB: All Points Bulletin PC

Crackdown 2

Limbo

Enslaved X360

Enslaved PS3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

APB: All Points Bulletin - Z dziennika dewelopera #1

Arcania: A Gothic Tale - Ambience Tech

Backbreaker - Z dziennika dewelopera #3

Crackdown 2

Hydrophobia

Majesty 2: Kingmaker

LEGO Harry Potter: Years 1-4

The Secret World - GDC 2010

FLESZ - 29 marca 2010 flesz

Resonance of Fate - film startowy

Gramy w Game Room Gramy!

Battlefield: Bad Company 2 - VIP Map Pack 2

Lost Planet 2 - Co-Op Gameplay

Max and the Magic Marker

Monday Night Combat