Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka The Conduit (Wii)

The Conduit Wii

The Conduit to przygotowana z myślą o możliwościach technicznych konsoli Nintendo Wii pierwszoosobowa strzelanina autorstwa studia High Voltage Software. Akcja gry przedstawia alternatywna wersję historii. Na przełomie XX i XXI wieku na Ziemię docierają obcy.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka The Conduit (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23czerwca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Conduit reprezentuje gatunek FPS i pozwala na zmierzenie się z kosmicznymi najeźdźcami, atakującymi Ziemię. Fabuła przedstawia realia z przełomu XX i XXI wieku. Pozaziemscy przybysze za cel obrali sobie Waszyngton.

Naszym zadaniem jest poznanie cóż tak naprawdę stało się przyczyną owej inwazji. Wcielamy się w postać agenta tajnych służb, któremu to zaszczytne zadanie zostało przydzielone. Jak można się domyśleć, wspomniany bohater nazwiskiem Ford, do żółtodziobów nie należy. Potrafi on więc zrobić dobry użytek z różnej maści broni. Dodatkowo na wyposażeniu tajniaka znalazło się też specjalne urządzenie - All Seeing Eye, służące do wykrywania niewidocznych obiektów (m.in. wrogów).

Mechanizm rozgrywki jest niezwykle prosty. Podobnie jak w wielu innych FPS-ach głównym zajęciem jest parcie naprzód i eksterminacja przeciwników. Nie jest to jednak aż tak proste, jakby się mogło wydawać, gdyż nasi oponenci obdarzeni zostali zaawansowaną Sztuczną Inteligencją.

Mocną stronę The Conduit stanowi oprawa graficzna. Wykorzystano autorski silnik High Voltage Software o nazwie Quantum3, który potrafi wycisnąć z Wii wszystkie soki. Obsługuje on wiele zaawansowanych technologii, takich jak chociażby pixel i vertex shaders.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do The Conduit

Klasyfikacja PEGI The Conduit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Conduit

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
  • Wii Speak
Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11
Wieści ze świata (Crysis 2, LittleBigPlanet 2, SSX: Deadly Descents) 4/02/11

wiadomość4 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o reklamie Sony Ericsson Xperia Play, dodatkowym poziomie w demie Crysis 2, nadciągającej aktualizacji LittleBigPlanet 2, a także zbliżających się premierach oryginalnych gier Swarm i Stacking. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, BioShock 2, Guillermo del Toro) 6/08/10
Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, BioShock 2, Guillermo del Toro) 6/08/10

wiadomość6 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery pecetowej wersji najnowszego dodatku DLC do BioShock 2, potencjalnej współpracy Guillerom del Toro z THQ, dacie premiery pecetowego Puzzle Quest 2, a także zwolnieniach u producenta strzelaniny The Conduit. Zapraszamy do lektury.

The Conduit 2 - nieliniowość, sieciowa kooperacja i większy nacisk na fabułę
The Conduit 2 - nieliniowość, sieciowa kooperacja i większy nacisk na fabułę

wiadomość31 marca 2010

Czytelnicy magazynu Nintendo Power zamieścili w Internecie streszczenie artykułu poświęconego drugiej odsłonie pierwszoosobowej strzelaniny The Conduit, przeznaczonej na konsolę Nintendo Wii. Uzupełniono w ten sposób naszą dotychczasową wiedzę na temat gry, którą opisaliśmy dla Was po raz pierwszy we wczorajszych „Wieściach ze świata”.

Wieści ze świata (BioWare, The Conduit 2, After Burner Climax) 30/03/10
Wieści ze świata (BioWare, The Conduit 2, After Burner Climax) 30/03/10

wiadomość30 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o konsolowej wersji BlazBlue: Continuum Shift, dacie premiery After Burner Climax, konkursie BioWare Bazaar, a także drugiej odsłonie The Conduit 2 na Wii. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10
Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10

wiadomość5 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa edycja Księgi Rekordów Guinessa, SEGA o produkcji gier dla dorosłych na Wii, specjalne buty Adidasa, ścieżka dźwiękowa z Modern Warfare 2, nowa gra PlatinumGames i inne. Zapraszamy do lektury.