Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2010, 13:19

autor: Jiker

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa edycja Księgi Rekordów Guinessa, SEGA o produkcji gier dla dorosłych na Wii, specjalne buty Adidasa, ścieżka dźwiękowa z Modern Warfare 2, nowa gra PlatinumGames i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa edycja Księgi Rekordów Guinessa, SEGA o produkcji gier dla dorosłych na Wii, specjalne buty Adidasa, ścieżka dźwiękowa z Modern Warfare 2, nowa gra PlatinumGames i inne. Zapraszamy do lektury.

Księga Rekordów Guinessa: Edycja dla Graczy

Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafiło najnowsze wydanie Księgi Rekordów Guinessa: Edycja dla Graczy. Zbiór niezwykłych rezultatów osiąganych m.in. przez graczy i producentów gier już niedługo trafi również do Europy. Sprzedaż Księgi w Wielkiej Brytanii rozpocznie się 21 stycznia.

SEGA

Japońska firma SEGA najprawdopodobniej zrezygnuje z wydawania gier dla dorosłych w wersjach na konsolę Nintendo Wii. Powodem jest słaba sprzedaż jej trzech pozycji tego typu wprowadzonych do sklepów w 2009 roku – House of the Dead: Overkill (Headstrong), MadWorld (PlatinumGames) oraz The Conduit (High Voltage Games) – oraz niewielka popularność Dead Space Extraction autorstwa Electronic Arts.

Xbox Live

Do 11 stycznia obowiązywać będzie promocyjna cena na grę strategiczną A Kingdom for Keflings, dostępną z poziomu serwisu Xbox Live Arcade. Przez ten czas dzieło studia NinjaBee będzie kosztować 400 punktów MS.

Matt Hazard: Blood Bath and Beyond

W tym tygodniu do oferty Xbox Live Arcade (6 stycznia, cena 1200 punktów MS) i PlayStation Store (7 stycznia, cena 14,99 dolarów/euro) trafi zręcznościówka 2,5D Matt Hazard: Blood Bath and Beyond, autorstwa studia Vicious Cycle. W grze weźmiemy udział w krwawej wojnie z niejakim generałem Neutronovem.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10 - ilustracja #1

Darwinia+

Jeszcze w tym tygodniu poznamy datę premiery strategii czasu rzeczywistego Darwinia+ - stanowiącej połączenie Darwinii oraz Multiwinii: Survival of the Flattest. Oczekuje się, że debiut zostanie przeprowadzony w przeciągu najbliższych trze miesięcy. Produkcja autorstwa studia Introversion Software będzie rozprowadzana za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade.

Adidas

Firma Adidas wprowadzi w lutym do sprzedaży nowy model sportowych butów, wyposażony w specjalny kod nadrukowany na języku. Dzięki niemu posiadacze obuwia będą mogli wykorzystać je w roli kontrolera w jednej z trzech trójwymiarowych gier, do których dostęp uzyskiwać będzie się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej popularnej marki (w tym gry deskorolkowej, kosmicznej strzelaniny i pozycji muzycznej). Uniwersum będzie wyświetlane nad butem – poruszając nim będzie można zmienić kąt, z jakiego obserwować będzie się akcję.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Hans Zimmer, słynny kompozytor, autor wielokrotnie nagradzanych ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak Rain Man, Król Lew, Gladiator, a także twórca muzyki do Call of Duty: Modern Warfare 2, poinformował o pracach nad samodzielnym soundtrackiem do dzieła studia Infinity Ward. W chwili obecnej nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat zawartości wydawnictwa oraz daty jego premiery.

PlatinumGames

Japońskie studio PlatinumGames, mające w dorobku MadWorld na Wii oraz niezwykłą Bayonettę, pracuje nad nową grą. Póki co jedyną wskazówką na jej temat jest oficjalny serwis internetowy producenta, na łamach którego zamontowany został specjalny zegar odliczający czas do ujawnienia tytułu. Przypominamy, że na czele zespołu PlatinumGames stoi Shinji Mikami, ojciec marki Resident Evil.

ARMA II

Firma Bohemia Interactive ujawniła listę nominowanych do nagród Bohemia Interactive Community Awards, związanych z marką ARMA. Wśród konkursowych kategorii znalazły się m.in. „Najlepsza modyfikacja”, „Najlepszy serwis internetowy o ARMA” oraz „Najaktywniejszy członek społeczności”. Głosowanie potrwa do 31 stycznia.

Red Steel 2

Koncern Ubisoft poinformował w rozmowie z redakcją magazynu Famitsu, że kontynuacja gry FPP Red Steel jest już ukończona w 95%. Red Steel 2, przeznaczone wyłącznie na Nintendo Wii, zadebiutuje na światowym rynku w marcu.

Darksiders

Dowiedzieliśmy się, że oryginalną ścieżkę dźwiękową do gry akcji Darksiders od studia Vigil Games opracował duet kompozytorów Cris Velasco (w dorobku m.in. muzyka do serii God of War, Clive Barker's Jericho) oraz Mike Reagan (seria God of War, Conan). Twórcy opracowali na potrzeby gry 60-minutowy soundtrack. Przypominamy, że Darksiders debiutuje dzisiaj na amerykańskim rynku, by 8 stycznia trafić również do sklepów w Europie. Produkcja została już oceniona przez szereg zachodnich serwisów internetowych – średnia nota kształtuje się obecnie na bardzo wysokim poziomie 88%.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead Space 2

Elven Legacy: Magic

Mass Effect 2

Sacraboar

Sakura Wars: So Long, My Love

GTI Club Supermini Festa!

Castlevania: The Adventure ReBirth

Cate West: The Vanishing Files

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Wings of Prey: Skrzydła Chwały

gry