Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Red Steel 2 (Wii)

Red Steel 2 Wii

Pierwszoosobowa gra akcji, będąca kontynuacją produkcji firmy Ubisoft z 2006 roku. Fabuła Red Steel 2 osadzona została w nietypowym uniwersum, łączącym cechy rasowego westernu z licznymi elementami futurystycznymi.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Red Steel 2 (Wii)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23marca2010

24czerwca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Steel 2 to strzelanina FPP, będąca kontynuacją wielkiego hitu na konsolę Nintendo Wii – wydanego pod koniec 2006 roku Red Steel. Podobnie jak pierwszą część tej pierwszoosobowej gry akcji, tak i dwójkę opracowali specjaliści z paryskiego oddziału deweloperskiego koncernu Ubisoft.

Produkcja została osadzona w dosyć niecodziennym uniwersum, stanowiącym połączenie elementów futurystycznych z rasowym westernem. Wcielamy się w niej w bohatera potrafiącego władać nie tylko śmiercionośną kataną, ale także najlepszymi rewolwerami. Nastrój buduje stylistyka gry, jak i również projekt postaci protagonisty – jest on odziany w długi, skórzany płaszcz, jeansy oraz kapelusz. Dodatkowo płaszcz został wyposażony w zmyślne opancerzenie chroniące przed niektórymi atakami.

Red Steel 2 zawiera kilka prostych mechanizmów znanych z gier należących do gatunku cRPG. Bohater zdobywa doświadczenie, dzięki któremu możliwe jest rozbudowywanie jego umiejętności. W ten sposób otwieramy sobie niedostępne wcześniej przejścia oraz lokacje. Stąd też zaliczenie danej misji odbywa się w sposób nieliniowy – tylko od gracza zależy to, w jakim kierunku jego postać się rozwija oraz którą ścieżkę wybierze. Kilkukrotne ukończenie głównego wątku fabularnego nie nuży, ponieważ za każdym kolejnym podejściem możemy odwiedzić inne poziomy.

Gra jest jednak rewolucyjna przede wszystkim z powodu zastosowanego systemu sterowania. Można powiedzieć, że dzięki implementacji wsparcia dla urządzenia Wii MotionPlus autorzy mogli wreszcie spełnić swoje obietnice złożone jeszcze przed debiutem części pierwszej. Gracz ma pełną kontrolę nie tylko nad bronią palną, ale również kataną, którą może teraz wyprowadzać takie ciosy, jakie mu tylko przyjdą na myśl. Kontrola została dodatkowo wsparta konwencjonalnymi pomysłami. Mianowicie, pod przyciskiem Z kryje się opcja namierzania przeciwników, A umożliwia szybki obrót, natomiast dzięki przytrzymaniu C zyskamy możliwość blokowania ataków.

W grze nie została niestety zawarta opcja rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Red Steel 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Red Steel 2

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii MotionPlus
Ubisoft Montreal pracuje nad Red Steel 3
Ubisoft Montreal pracuje nad Red Steel 3

wiadomość29 kwietnia 2010

Katana i rewolwer to bardzo niekonwencjonalne połączenie i w zasadzie kojarzy się graczom tylko z jednym - serią Red Steel. A wspominam o tym ponieważ wygląda na to, że w produkcji znajduje się już trzecia część cyklu, o czym informuje Ubisoft Montreal za pośrednictwem francuskiego Magazynu Nintendo.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Just Cause 2, Lost Planet 2) 19/04/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Just Cause 2, Lost Planet 2) 19/04/10

wiadomość19 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o poziomach trudności w Red Dead Redemption, sprzedaży Red Steel 2, dodatkach DLC do NieR Gestalt i Just Cause 2, a także plotkach o nowych grach do Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Red Steel 2, Michael Jackson) 26/03/10
Wieści ze świata (Halo: Reach, Red Steel 2, Michael Jackson) 26/03/10

wiadomość26 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o pokazie Project Natal, premierze Section 8 na PS3, kolejnych szczegółach Halo: Reach, umowie między Sony a rodziną Michaela Jacksona, a także europejskiej premierze Red Steel 2. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Metro 2033, Star Wars) 18/03/10
Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Metro 2033, Star Wars) 18/03/10

wiadomość18 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o planach twórcy marki Resident Evil, powrocie Turtle Rock Studios, myszce dla leworęcznych od Razora, aktualizacji Metro 2033, przyspieszonej premierze dodatku do Army of Two: The 40th Day, a także specjalnym zestawie EverQuesta za ledwie 2 euro. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (PlayStation 3, Forza Motorsport 3, Command & Conquer 4) 3/03/10
Wieści ze świata (PlayStation 3, Forza Motorsport 3, Command & Conquer 4) 3/03/10

wiadomość3 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. demie MotoGP 09/10, procesie produkcji Mirror’s Edge, dodatkach do Forza Motorsport 3, nowym kontrolerze dla PlayStation 3, a także przedpremierowym zestawie Command & Conquer 4. Zapraszamy do lektury.