Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2010, 11:37

Wieści ze świata (PlayStation 3, Forza Motorsport 3, Command & Conquer 4) 3/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. demie MotoGP 09/10, procesie produkcji Mirror’s Edge, dodatkach do Forza Motorsport 3, nowym kontrolerze dla PlayStation 3, a także przedpremierowym zestawie Command & Conquer 4. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. demie MotoGP 09/10, procesie produkcji Mirror’s Edge, dodatkach do Forza Motorsport 3, nowym kontrolerze dla PlayStation 3, a także przedpremierowym zestawie Command & Conquer 4. Zapraszamy do lektury.

MotoGP 09/10

Już jutro do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafi demo motocyklowej gry wyścigowej MotoGP 09/10. Umożliwi ono przetestowanie trybów Championship, Time Trial oraz Arcade. Pełna wersja MotoGP 09/10 zadebiutuje w krajach europejskich 19 marca. Tuż po premierze producent, firma Monumental Games, opublikuje pierwsze dodatki DLC.

Wieści ze świata (PlayStation 3, Forza Motorsport 3, Command & Conquer 4) 3/03/10 - ilustracja #1

Mirror’s Edge

Były szef studia EA DICE, Fredrik Liliegren, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Gaming Union, że niekonwencjonalna gra akcji Mirror’s Edge powstawała przez siedem długich lat. Co ciekawe, gra została oficjalnie zapowiedziana dopiero w 2007 roku, a na rynek trafiła pod koniec 2008 roku.

Defense Grid: The Awakening

W ramach najnowszej łatki do pecetowej wersji gry Defense Grid: The Awakening, udostępnionej za pośrednictwem Steama, zawarty został darmowy dodatek DLC. W skład publikacji noszącej tytuł Borderlands weszły cztery nowe poziomy przeznaczone do trybu dla pojedynczego gracza.

Nexuiz

Darmowa, pecetowa strzelanina sieciowa Nexuiz (wydana w 2005 roku i pobrana przez ponad 4 miliony osób z całego świata), zmierza na konsole. Z informacji podanych przez producenta i wydawcę – niezależną firmę IllFonic – wynika, że produkcja stworzona na bazie silnika Darkplaces, czyli zmodyfikowanego engine’u znanego z pierwszego Quake’a, zostanie udostępniona jeszcze w tym roku. Konsolowy Nexuiz będzie posiadać m.in. odnowioną oprawę graficzną. Więcej informacji zostanie ujawnionych w trakcie Game Developers Conference 2010 (9-13 marca).

Forza Motorsport 3

Do sprzedaży trafił kolejny dodatek DLC do gry wyścigowej Forza Motorsport 3. Zestaw VIP Membership Car Pack kosztuje 800 punktów MS (wcześniej mogli go za darmo pobrać wyłącznie nabywcy limitowanej edycji gry). W jego skład wchodzi pięć nowych wozów (Aston Martin DBS, Chevrolet Corvette ZR1, Ferrari F430 Scuderia, Lamborghini Gallardo Superleggera, oraz Porsche 911 GT3 RS), a także możliwość wklejenia plakietki VIP przed pseudonimem nabywcy. Przy okazji Turn 10 ogłosiło, że w niedługim czasie do sprzedaży trafią pozostałe DLC stanowiące do tej pory ekskluzywną zawartość kolekcjonerskiego FM3.

PlayStation 3

Serwis Siliconera donosi, że firma Sony zarejestrowała w japońskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Arc, odnoszący się najprawdopodobniej do nowego kontrolera przeznaczonego dla konsoli PlayStation 3. Wszystko wskazuje zatem na to, że taką właśnie nazwę będzie nosiło urządzenie mające być bezpośrednią konkurencją dla Wiimote’a od Nintendo i Natala od Microsoftu. Wskazywały już na to wcześniejsze doniesienia – jak zapewne pamiętacie, Sony zarejestrowało swego czasu domenę PlayStationArc.com, a sam kontroler był bohaterem plotek, przedstawionych na początku roku przez zachodnie media. Arc powinien zadebiutować na rynku jesienią tego roku.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Osoby, które zamówiły lub zamówią grę strategiczną Command & Conquer 4: Tiberian Twilight w systemie przedpremierowym (m.in. w Sklepie Gry-OnLine), otrzymają dostęp do szeregu dodatków. Jednym z nich będzie niedostępna w innym sposób misja Night Moves, wprowadzająca gracza do trybu fabularnego gry. Gracze wcielą się w niej w Gideona, separatystę z Nod widzącego siebie w roli następcy Kane’a (historia rozegra się na dwanaście godzin przed początkiem właściwej kampanii). W przedpremierowym zestawie Tiberian Twilight znajduje się również ścieżka dźwiękowa, dostęp do beta-testów, a także zdjęcie Kane’a z jego autografem. Premiera 19 marca.

Red Steel 2

Koncern Ubisoft poinformował o zakończeniu prac nad grą akcji Red Steel 2 na Wii. Produkcja, wymagająca do działania przystawki Wii MotionPlus, zadebiutuje na europejskim rynku 26 marca.

Wieści ze świata (PlayStation 3, Forza Motorsport 3, Command & Conquer 4) 3/03/10 - ilustracja #2

Vanquish

Shinji Mikami, główny producent gry akcji Vanquish – najnowszej propozycji studia Platinum Games (m.in. Bayonetta, MadWorld) – oznajmił, że ukaże się ona w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Produkcja, ukończona póki co w 80%, zadebiutuje zimą bieżącego roku. Będzie należeć do gatunku strzelanin TPP. Historia będzie opowiadać fikcyjne starcie pomiędzy armiami Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sin and Punishment: Star Successor

Trauma Team

Scrap Metal

SBK X: Superbike World Championship

Blacklight: Tango Down

Castlevania: Lords of Shadow

DC Universe Online

Attack of the Movies 3D

Alpha Protocol: The Espionage RPG

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Hellion: The Mystery of Inquisition

Pokemon HeartGold

Rage of the Gladiator

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Bad Company 2 Gramy!

Doom Starców - Myth video magazyn

gry