Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Sin and Punishment: Star Successor (Wii)

Sin and Punishment: Star Successor Wii

Sin and Punishment: Successor of the Skies

Druga część popularnego rail shootera z konsoli Nintendo 64. Przemierzamy ulice zniszczonych metropolii, stając do walki z niebezpiecznymi, zmutowanymi stworami.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Sin and Punishment: Star Successor (Wii)

producent: Treasure

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

29października2009

7maja2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sin & Punishment 2 to kontynuacja scrollowanej strzelaniny, której pierwsza część pierwotnie zadebiutowała jedynie w Japonii (na Nintendo 64), a dopiero z czasem doczekała się reedycji w ramach usługi Virtual Console. Sequel jest już pełnoprawnym produktem oferowanym również anglojęzycznym odbiorcom.

Akcja Sin & Punishment 2 rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części serii i kontynuowany jest zarazem główny postapokaliptyczny wątek. Całość odwołuje się mianowicie do tematu wojny ze zmutowanymi syntetycznymi zwierzętami, które miały być nadzieją dla upadającej cywilizacji, a w rezultacie przyczyniły się do jej niemal całkowitego wyginięcia. W sequelu ponownie badamy wyniszczone w wyniku walk japońskie metropolie, wybierając pomiędzy dwoma nowymi bohaterami – Kachi i Isą (synem Saki i Airana, czyli postaci znanych z poprzedniej odsłony cyklu).

Właściwy model rozgrywki nawiązuje do stylu zabawy znanego z popularnych rail shooterów. W trakcie gry przemieszczamy się mianowicie po z góry ustalonej ścieżce, koncentrując się wyłącznie na masowej eksterminacji mutantów. Warto w tym miejscu dodać, iż wybrana postać nie jest zmuszona do eksploracji okolicy o własnych siłach, gdyż w niektórych etapach można skorzystać z futurystycznej deskorolki oraz plecaka odrzutowego. Na naszej drodze stają zarówno słabsze potwory jak i potężni bossowie, których pokonanie wymaga wykazania się ponadprzeciętnymi umiejętnościami.

Generalnie możemy wybierać pomiędzy dwoma typami ataków – bezpośrednimi (walka wręcz) oraz prowadzonymi na dystans. Kluczem do sukcesu jest umiejętne łączenie kolejnych trafień w bardziej złożone sekwencje, co z kolei przekłada się na podwyższanie mnożnika punktowego. Do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów zachęca również opcja podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowych rankingów.

Sin & Punishment 2 w pełni wykorzystuje możliwości innowacyjnego kontrolera konsoli Wii. Pilot używany jest do namierzania przeciwników, zaś Nunchuk do przemieszczania postaci po wąskiej ścieżce. Oprawa wizualna gry plasuje omawiany produkt w ścisłej czołówce tytułów wydanych na Wii. Sceny walk są dynamiczne, postaci szczegółowo animowane, a otoczenie dość zróżnicowane. W trakcie zabawy oprócz ulic wielkich metropolii odwiedzamy też między innymi rozległe podwodne tunele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 149,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Sin and Punishment: Star Successor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sin and Punishment: Star Successor

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Nintendo opóźnia premierę dwóch ważnych gier na konsolę Wii
Nintendo opóźnia premierę dwóch ważnych gier na konsolę Wii

wiadomość24 kwietnia 2010

Firma Nintendo potwierdziła nieoficjalne doniesienia na temat opóźnienia amerykańskiej premiery jednych z najbardziej oczekiwanych produkcji na konsolę Wii – gry akcji Metroid: Other M oraz strzelaniny Sin & Punishment: Star Successor.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10

wiadomość23 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.